Головна Головна -> Реферати українською -> Іноземні мови -> Використання технічних засобів навчання (ТЗН) у викладанні іноземної мови

Використання технічних засобів навчання (ТЗН) у викладанні іноземної мови

Назва:
Використання технічних засобів навчання (ТЗН) у викладанні іноземної мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,90 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Використання технічних засобів навчання (ТЗН) у викладанні іноземної мови


Розвиток науки і техніки дав учителям та учням нові форми комунікації, нові типи вирішення абстрактних і конкретних завдань, перетворюючи вчителя з авторитарного транслятора готових ідей у натхненника інтелектуального та творчого потенціалу учня. Майбутнє за системою навчання. що вкладалося б у схему учень – ТЗН – учитель, за якої викладач перетворюється на педагога –методолога, технолога, а учень стає активним учасником процесу навчання. Педагогічна майстерність сучасного вчителя має розвиватися не через забезпечення його великою кількістю рецептурних посібників і широке використання ним готових поурочних розробок. Йому потрібні передусім фундаментальні знання з базового предмета, висока загальна культура, грунтовна дидактична компетенція, а також інтенсифікація процесу навчання за допомогою сучасних технічних засобів.
Оскільки визначення терміна “технологія навчання” надзвичайно важлива для розуміння суті запропонованих аргументів у цій курсовій роботі, спробуємо розібратися.
Педагогічна техніка визначалася у педагогічній енциклопедії 30х рр. як сукупність наочних прийомів і засобів, спрямованих на чітку й ефективну організацію навчання. Одні науковці розуміють під терміном “ТЗН” звичайне унаочнення. Інші – способи зацікавлення дітей. Уособлення різноманітних методів та прийомів.
Також ТЗН відіграють далеко не останню роль у інтерактивному навчанні. Адже зараз на багатьох уроках в школі і вищих навчальних закладах все більше й більше приділяють увагу саме використанню різних технічних засобів.
Використання технічних засобів на уроках іноземної мови уже давно є звичним явищем у практиці вчителів. Адже аудіовізуальний метод взагалі не можливо явити без використання технічних засобів. Навчання за допомогою цього методу відбувається на основі слухового сприймання, а також певна частина завдяки зоровому сприйманні. Рідна мова повністю виключена. Мовні зразки не аналізуються, а вводяться, як коментарі до фільму. Ось тут і йде обов’язкове використання технічних засобів. Щоб фільм могли побачити учні вчитель має використати або телевізор або більш новіший засіб – комп’ютер, або мультимедійний екран.
Використання комп’ютера чи телевізора не може проводитися на кожному уроці англійської мови. Але є технічний засіб, який мусить бути в кабінеті й без якого навчальний процес є неможливим – це магнітофон. Його використання та застосування може бути найрізноманітнішим та регулярним.
Зараз при використанні новітніх технологій нестандартних типів уроків розширюється діапазон використання технічних засобів, як таким, які полегшують та урізноманітнюють процес навчання. У зв’язку з цим особливе значення має інтенсифікація навчання, яка здійснюється шляхом проблемного навчання, збільшенням самостійної роботи учнів і застосування технічних засобів навчання.
Застосування уже згаданих ТЗН, а також радіо та телебачення одна з характерних рис сучасної методики. Завдання педагогів полягає в тому, щоб використовувати наявні ТЗН з максимальним ефектом. І це має бути не тільки магнітофон, а всі технічні засоби в сукупності. Звісно в сукупності не на одному уроці, а в навчальному процесі, відповідно до теми, мети та завдань уроку англійської мови. Це можливе, якщо вчителі будуть добре обізнані з їх можливостями, зможуть правильно застосовувати ТЗН під час уроків.
Саме завдання правильного застосування технічних засобів на уроках англійської мови т їхнього місця книг я поставила перед собою перед початком написання курсової.
Зараз хочу розглянути, як ТЗН можна використовувати на уроках англійської мови їх значення.
Важливим принципом дидактики є наочність, яка вимагає максимального унаочнення навчального матеріалу. Особливу увагу слід звернути на реальні спостереження, що впливають на відчуття, які є надійними провідниками пам’яті. Оскільки не всі явища і об’єкти можна безпосередньо зробити наочними, треба використовувати ТЗН.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Використання технічних засобів навчання (ТЗН) у викладанні іноземної мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок