Головна Головна -> Реферати українською -> Іноземні мови -> Ознайомлення з граматичними структурами активного граматичного мінімуму

Ознайомлення з граматичними структурами активного граматичного мінімуму

Назва:
Ознайомлення з граматичними структурами активного граматичного мінімуму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,02 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему
Ознайомлення з граматичними структурами активного граматичного мінімуму


ГC, що входять до активного граматичною мінімуму, вживаються в усіх видах МД - аудіюванні, говорінні, читані та письмі. Тому потрібно формувати як рецептивні, так і репродуктивні навички володіння цими структурами.
Мовлення за своєю природою ситуативне. Отже учнів слід знайомити з новими ГС у типових ситуаціях мовлення. З цією метою можна використовувати реальні та уявні ситуації, створені різними засобами — за допомогою вербального опису, ілюстративного, предметного або дійового унаочнення.
Кожна структура має функціональну та формальну сторони. За кожною ГС закріплюються певні функції (називати предмети або осіб, вказувати на наявність предмета у певному місці, виражати дію, що відбувається в момент мовлення, або минулу дію. що відбулась раніше іншої минулої дії тощо).
При ознайомленні учнів з новою ГС вчитель передусім повинен звернути їх увагу на функцію цієї ГС, а форма має засвоюватись в нерозривній єдності з функцією.
Наведемо приклади фрагментів уроків, мета яких — ознайомлення учнів з новою ГС.
Сьогодні ви навчитесь говорити про те. що знаходиться в зазначеному місці (на парті, на столі, у портфелі, у класі, на вулиці тощо) і чого там немає.
Зараз я розповім вам англійською мовою про те. що лежить на моєму столі. Слухайте уважно. Зверніть увагу на нове слово, яке я вживатиму на початку кожного речення.
Look here. There is a book on the desk. There is a piece of chalk on the desk. There is a ruler on the desk. too. There is no map on the desk. There is no bag on it.
Ви, напевно, звернули увагу на те, що кожне речення починається словом there В англійській мові цим словом завжди починаються речення, в яких повідомляється, що щось або хтось знаходиться у певному місці. Послухайте мою розповідь удруге.
А тепер перевіримо, чи добре ви зрозуміли мою розповідь,
1) Give laconic answers to my questions.
Teacher (T): Is there a ruler or a pencil on the desk?
Pupil (P,): A ruler.
T: Is there a bag or a ball on the chair?
P: A bag. Etc.
2) Translate my statements into Ukrainian,
Т: There is a map on the wall.
Pt: На стіні — карта.
T: There is no picture on the wall.
P: Ma стіні немає картини.
Тепер послухайте моє твердження І скажіть, скільки в ньому наголошених слів; There is a book on the desk.
Так правильно, два: book та desk. А яке з цих двох слів я наголошую сильніше? Desk, Цей наголос називають логічним, А зараз ми разом скажемо, що лежить на письмовому столі. Повторюйте за мною лише ті твердження, що відповідають дійсності.
(Учитель повторює розповідь, вставляючи деякі твердження, що не відповідають дійсності.) А тепер послухайте, що є у нашій книжковій шафі., у Пінокіо в портфелі тощо.
Автоматизація дій учнів з граматичними структурами активного граматичного мінімуму
На етапі ознайомлення завдяки використанню кількох ситуацій мовлення і різноманітного лексичного наповнення нової ГС починає формуватися гака якість граматичної навички як гнучкість. На етапі автоматизації вона продовжує формуватися, але основна мета цього етапу — сформувати найсуттєвішу якість навички — автоматизованість. Вона формується на двох рівнях етапу автоматизації — на рівні фрази та на рівні понадфразової єдності, де. крім автоматизованості, має бути сформована ще й стійкість навички.
Змістом етапу автоматизації є умовно-комунікативні рецептивно-репродуктивні (нарівні фрази) та продуктивні (на рівні понадфразової єдності) типи вправ.
Розглянемо види вправ, що використовуються для автоматизації дій учнів з активним граматичним матеріалом.
Вправи, що викопуються на рівні фрази:
імітація зразка мовлення (ЗМ). підстановка у ЗМ, трансформація ЗМ, завершення ЗМ,, відповіді на різні типи запитань, самостійне вживання засвоєної ГС.
Наведемо приклади умовно-комунікативних вправ для автоматизації дій учнів з новою ГС активного мінімуму. 1. Agree with me if I am right. Say; "You are right" before the true statement or "You aren't right" if the statement is false.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ознайомлення з граматичними структурами активного граматичного мінімуму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок