Головна Головна -> Реферати українською -> Іноземні мови -> Семантичний аналіз англомовних неологізмів зі словотворчим компонентом e- (electronic).

Семантичний аналіз англомовних неологізмів зі словотворчим компонентом e- (electronic).

Назва:
Семантичний аналіз англомовних неологізмів зі словотворчим компонентом e- (electronic).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,25 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Семантичний аналіз англомовних неологізмів зі словотворчим компонентом e- (electronic).


Поява міжнародної комп’ютерної мережі Інтернет докорінно змінила можливості сучасної людини: вона може працювати, займатися бізнесом, купувати, здобувати освіту, отримувати необхідну інформацію, знайомитися та спілкуватися з людьми тощо, не відходячи від свого робочого комп’ютера. «Інтернет змінює все,» - пише Біл Гейтс у своїй книзі Business @ the Speed of Thought, протиставляючи Internet days так званому періоду pre-Internet days як час змін та нових перспектив [11, 73].
Змінила всесвітня комп’ютерна мережа і лексичний склад сучасної англійської мови. Інформаційна революція та проникнення мережі Інтернет в усі сфери людської життєдіяльності призвели до появи величезної кількості нових, незнаних раніше, понять, яким було дано назви як шляхом використання вже наявного мовного інвентаря, так і шляхом створення абсолютно нових лексичних одиниць. Ми вважаємо, що саме активне використання комп’ютерної техніки та мережі Інтернет справляє найбільший вплив на поповнення словникового складу англійської мови.
Важливим для дослідників процесів збагачення словникового складу є поняття «неологізм». Існує потреба уточнення цього терміна. Г.О. Козьмик виокремлює два підходи до його інтерпретації: «З одного боку, термін «неологізм» використовується, коли йдеться про новоутворення, тобто про наново створені на матеріалі мови, відповідно до існуючих в мові словотворчих моделей слова та словосполучення, що позначають нові, невідомі раніше або зовсім не існуючі поняття, предмети, ланки науки, професії, рід діяльності та ін. З іншого боку, термін «неологізм» застосовується до слів у новому значенні, а також до наново створених синонімів вже існуючого в мові слова на позначення відомого поняття» [6, 14].
Неологізми, що з’являються на периферії мовної системи, певний час залишаються там і лише поступово, але не всі, а тільки найбільш відповідні комунікативним потребам мовців, переміщуються до центру мовної системи – основного лексичного фонду.
Збагачення словникового складу завжди супроводжується якісними змінами у шляхах, способах та засобах утворення лексичних одиниць. Так, на сучасному етапі можна виділити таку словотворчу інновацію, як креація складених слів, в яких частина елементів представлена початковою буквою, а інші елементи – цілими словами або складами: t-commerce – television commerce (теле-торгівля), i-highway – information highway (всесвітня комп’ютерна мережа Інтернет), b-blog – business blog (бізнес-блог) і т. і. Л.Г. Верба називає їх складеними абревіатурами [1, 40]. Особливою продуктивністю відрізняється словотворення із використанням елементу e- (electronic): e-money – electronic money (електронні гроші), e-commerce – electronic commerce (електронна торгівля) і т. і. Причиною появи останньої тенденції вважаємо всеохоплюючий вплив мережі Інтернет та комп’ютерної техніки на життя людини.
Для правильного розуміння та використання неологізмів з компонентом e- (electronic) необхідно точно їх семантизувати. Отже, власне актуальним виявляється семантичний аналіз англомовної лексики, що позначає різні види «електронної» діяльності, тобто діяльності засобом використання мережі Інтернет. Відповідно, метою цієї статті є дослідження даної лексики. Досягнення поставленої мети передбачає виконання наступних завдань:
1) виокремити для аналізу одиниці, в словотворенні яких було вжито компонент e- (electronic);
2) дати визначення даним лексичним одиницям;
3) згрупувати досліджувані одиниці відповідно до їхнього значення;
4) проілюструвати вжиток даних лексичних одиниць в контексті.
Дослідження динаміки розвитку словникового складу та органічно пов’язаних з ним словотворчих змін було і залишається важливою проблемою лінгвістики. Вагомий внесок у розробку питання новоутворень внесли наші вітчизняні науковці. Роботи Ю.А.Зацного [4], Г.О. Козьмик [6] присвячено соціальним параметрам інноваційних процесів та змінам в шляхах та тенденціях збагачення словникового складу в англійській мові на початку ХХІ століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Семантичний аналіз англомовних неологізмів зі словотворчим компонентом e- (electronic).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок