Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Іноземні мови -> Теоретичні передумови порівняльно-типологічного вивчення мов

Загрузка...

Теоретичні передумови порівняльно-типологічного вивчення мов

Назва:
Теоретичні передумови порівняльно-типологічного вивчення мов
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,18 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
на тему:
Теоретичні передумови порівняльно-типологічного вивчення мов


ПЛАН
Предмет і завдання курсу порівняльної типології. Типологія мов як розділ мовознавства.
Зміст терміну “типологія мов”. Поняття типу в мові.
Розділи типології мов. Порівняльна типологія рідної та іноземної мов.
Рівні типологічного дослідження. Поняття ізоморфізму та аломорфізму.
Поняття мовних універсалій.
Основні принципи застосування порівняльно-типологічного методу.
Поняття про мову-еталон. Зв’язок типології з іншими лінгвістичними дисциплінами.


1. Предмет та завдання курсу
Завданням курсу порівняльної типології німецької та української мов є виявлення типологічних ознак цих мов і врахування їх у практиці викладання німецької мови у школі з українською мовою навчання. Як відомо повне виключення рідної мови при навчанні іноземній мові неможливе. Більше того, засвоєння іноземної мови відбувається у багатьох випадках через структуру рідної мови, що призводить до інтерференції.
ІНТЕРФЕРЕНЦІЯ- накладання особливостей рідної мови на особливості іноземної мови (у вузькоспецифічному розумінні).
Запобігти цьому явищу без грунтовного знання відповідних структур рідної мови та їхніх аналогів чи відповідників в іноземній мові, яка вивчається, доволі складно. Курс порівняльної типології передбачає знання фонології, фонетики, граматики, лексикології, методики викладання іноземних мов, а також ознайомлення з основними положеннями сучасного загального мовознавства. Застосовуючи порівняльний опис обох мов можна діагностувати помилки на будь-якому рівні і знати, а, отже, і застосовувати найоптимальніші та найефективніші засоби їх усунення.
Вже саме місце даної дисципліни в навчальному плані на останньому курсі свідчить про те, що її головне завдання полягає у підбитті підсумків вивченню фонетики, граматичної будови, словникового складу мови, яка вивчається, але у зовсім іншому висвітленні: в плані співставлення з рідною мовою учнів.
Типологічний характер зіставлення ставить за мету розгляд систем обидвох мов в цілому, а також їх окремих мікросистем зокрема. Зіставлення такого роду повинно включати в себе тільки найзагальніші риси структури мов в їх взаємозв’язку та взаємообумовленості.
ТИПОЛОГІЯ МОВ ЯК ОСОБЛИВИЙ РОЗДІЛ МОВОЗНАВСТВА.
Мова є на диво досконалим і всередині конкретної людської спільноти найважливішим засобом спілкування, яка у повній мірі задовольняє її комунікативні потреби. Виконувати свої складні і різноманітні функції мова може завдяки тому, що вона гнучкою і одночасно відмінно зорганізованою системою. Мова складається, з одного боку, з елементів — фонем, морфем, слів, які “зодягнуті” в матеріальну субстанцію — звуки, а з другого — володіє структурою.
Під структурою мови розуміють її внутрішню організацію, схему зв’язків і відносин безкінечного числа її елементів (фонем, морфем, слів), які забезпечують функціонування мови в формі акту спілкування.
ФОНЕМА – мінімальна одиниця звукової системи мови, яка служить для розрізнення значеь слова або морфеми.
МОРФЕМА – наймеша значима одиниця мови, напр. слово “прибережний” складається з таких морфем: префікса при-, кореня -береж, суфікса -н, флексії -ий.
Розглядаючи окремі мови ми можемо переконатися, що, з одного боку в цілому ряді мов виявляються подібні риси (напр., в українській, російській, польській, болгарській ми знайдемо багато слів загального кореня. Це явище пояснюється тим, що ці мови належать до однієї генетичної групи мов — слов’янської). Але в той же час ми бачимо, що в мовах існують і відмінності ( в укр. мові — відмінки, в болгарській — відсутні).
На земній кулі існує велика кількість мов, причому кожна з них володіє як деякими загальними з іншими мовам рисами, так і такими, які ми виявляємо тільки в окремій мові.
Якщо поставити перед собою завдання виявити всі загальні ознаки або характеристики структури деякої кількості мов, то можна тримати суму ознак, які будуть відрізняти цю групу мов від будь-якої іншої групи мов, де ці ознаки відсутні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Теоретичні передумови порівняльно-типологічного вивчення мов

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок