Головна Головна -> Реферати українською -> Іноземні мови -> Особливості утворення політичних евфемізмів (на прикладі ідеологічних евфемізмів)

Особливості утворення політичних евфемізмів (на прикладі ідеологічних евфемізмів)

Назва:
Особливості утворення політичних евфемізмів (на прикладі ідеологічних евфемізмів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,97 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Особливості утворення політичних евфемізмів (на прикладі ідеологічних евфемізмів)


Спроби окреслити коло понять екстралінгвістичної дійсності, що підлягають дії вербальної заборони в англійській мові, робилися неодноразово [4; 5; 12; 13], і значна увага приділялася соціолінгвістичному аспекту дослідження евфемії [3; 4; 5]. Однак мало дослідженими є особливості виникнення та функціонування окремих лексико-семантичних розрядів евфемізмів. Лексико-семантичні розряди евфемізованої лексики (за А.Кацевим, поняттєві сфери) охоплюють сфери людської діяльності, прямі номінації яких мовці вважають найризикованішими для успішної комунікації. На нашу думку, в сучасній англійській мові доцільно виділяти наступні лексико-семантичні розряди евфемізованої лексики: евфемізми політичної діяльності людини; евфемізми статевого життя людини; евфемізми “політичної коректності”; евфемізми релігійної сфери; евфемізми фізіології та характеру людини; евфемізми реклами. Евфемізми політичної діяльності людини частково піддавалися аналізу в працях А.Кацева, В.Заботкіної, Х.Роусона [5; 4; 14], але питання класифікації політичних евфемізмів в межах лексико-семантичного розряду та способи утворення політичних евфемізмів в англійській мові залишаються мало дослідженими. Завданням статті є дослідити особливості утворення політичних евфемізмів на прикладі ідеологічних евфемізмів.
Характерною особливістю сучасної політичної лексики є її дещо незвичне використання - не лише з метою повідомлення інформації, а й приховування або викривлення її, не лише для того, щоб привернути публічну увагу, а й для того, щоб відвернути або значно послабити її. Сьогодні політична мова іноді відіграє роль прямо протилежну тій, яка історично призначена політичній риториці [10, 40-41]. Сучасна політика - це сфера, де фальсифікація фактів та хибні уявлення є частими явищами. І в демократичних, і в тоталітарних державах політична мова містить в собі багато евфемізмів, що вживаються з метою пом’якшити неприємні повідомлення та переконати електорат чи представників опозиції. Властивість мови виступати ефективним засобом вторгнення концептуальних конструкцій у когнітивну систему реціпієнта, досить часто без усвідомлення останнім цього процесу [8, 7], особливо помітна у прагматиці ідеологічних евфемізмів (термін наш), які відносимо до лексико-семантичного розряду евфемізмів політичної діяльності людини поряд з евфемізмами військово-політичної термінології та евфемізмами імпліцитних політичних діалектів. Під ідеологією розуміємо систему ідей і поглядів: політичних, правових, філософських, моральних, релігійних, естетичних, що виражають корінні інтереси класів, соціальних груп [9, 183]. Вживання ідеологічних евфемізмів в сфері політики має на меті досягнення схвалення певної організації суспільства через пропаганду та нав’язування поглядів, вигідних пануючим політичним режимам, а також прикриття їх неправових діянь проти народу.
Для аналізу було взято близько 120 евфемізмів нацистського та комуністичного режимів зі словника евфемізмів “Oxford Dictionary of Euphemisms” Р.Холдера [13], які автор виділяє в розділі політичних евфемізмів спеціальними позначками: “C” для евфемізму комуністичного режиму та “N” - нацистського; відповідно, 9 евфемізмів, вживання яких є характерним для обох режимів, позначені маркером “CN” [13, 456-458].
Особливістю ідеологічних евфемізмів англійської мови є їх «іноземне» походження. Приплив їх в лексику англійської мови відбувався в період зміни політичних систем в інших країнах, зокрема, під час встановлення комуністичного та нацистського режимів. Номінація ідеологічних реалій відбувалася декількома шляхами:
а) переосмисленням одиниць з нейтральною семантикою, що привело до росту полісемії та омонімії (27% вибірки): bath-house - приміщення для масових вбивств нацистами, disinfection, procedure - масові вбивства нацистами, co-ordination - забезпечення покори тоталітарній владі, fireman - поліцейський-єврей в нацистському концентраційному таборі для євреїв, vigilance - практика доносів на співвітчизників в колишньому СРСР:
“…everyone informs right from the nursery… They call it ‘vigilance’”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості утворення політичних евфемізмів (на прикладі ідеологічних евфемізмів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок