Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Іноземні мови -> Організація самостійної роботи з іноземної мови з використанням комп’ютерних технологій

Загрузка...

Організація самостійної роботи з іноземної мови з використанням комп’ютерних технологій

Назва:
Організація самостійної роботи з іноземної мови з використанням комп’ютерних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,63 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Організація самостійної роботи з іноземної мови з використанням комп’ютерних технологій


У зв’язку з переглядом концепції української освіти та її модернізацією основним завданням професійної освіти стає підготовка кваліфікованого працівника належного рівня та профілю, конкурентноспроможного на ринку праці, компетентного фахівця, який вільно володіє своєю професією та орієнтується у суміжних областях діяльності, що спроможний ефективно працювати за спеціальністю на рівні світових стандартів. В ідеалі, випускник вищого технічного навчального закладу має бути спроможним скласти конкуренцію спеціалістам за кордоном. Виняткову роль у досягненні цієї цілі відіграє розвиток вмінь та навичок вільного володіння іноземною мовою як засобом повсякденного та ділового спілкування у рамках професійної діяльності. У свою чергу рішення поставленої задачі неможливо без підвищення ролі самостійної роботи студентів, яка планується, організується, контролюється та оцінюється.
У більшості випадків етапи планування, організації, контролю та оцінки самостійної діяльності студентів лягає на плечі викладача, який веде аудиторні заняття з дисципліни. Але такий підхід має як плюси, так і мінуси: з однієї сторони, самостійна робота студентів гармонійно включається в концепцію тієї чи іншої дисципліни, що дозволяє підвищити опанування матеріалу, з іншої сторони, підвищене навантаження не завжди дозволяє викладачу всебічно та творчо підійти до розробки та організації цього блока роботи студентів, до того ж викладач не завжди спроможний охопити повний спектр нових форм роботи, у тому числі з використанням інформаційних технологій (через часовий фактор або нестачу необхідних у цієї області навичок та вмінь). Досвід передових навчальних закладів України та Росії показує, що оптимальним варіантом забезпечення як навчального процесу в аудиторії, так и самостійної роботи є створення навчально-методичних центрів, що по мінімуму повинні містити методичне забезпечення з іноземних мов, що вивчаються, технічні засоби навчання, комп’ютери та відповідне програмне забезпечення. Працівники таких центрів – методисти – професіонали з досвідом викладацької діяльності, що забезпечують необхідну консультативну, методичну та інформаційну допомогу. Таким чином, за допомогою таких центрів розпочинає роботу тандем «викладач-методист-студент». Функції методиста у таких центрах наступні:
- організація та координація самостійної роботи студентів в аудиторіях центра та комп’ютерному класі;
- аналіз виконаної роботи та надання результатів викладачу;
- участь у розробці методичного забезпечення для самостійної роботи студентів;
- надання консультативної допомоги студентам (наприклад, при реалізації проектної роботи) та викладачам (наприклад, при використанні інтернет-технологій).
Таким чином, частково знімаються проблеми, що вказані раніше: нестача часу, відсутність методичного забезпечення процесу самостійної роботи, недостатнє володіння комп’ютерними навичками (ця проблема може вирішатися за рахунок організації курсів комп’ютерної грамотності).
Мультимедійні засоби та Інтернет у реалізації концепції самостійної роботи студентів дозволяють виконати декілька задач:
1) оптимізувати процес навчання;
2) підвищити якість навчання;
3) інтенсифікувати процес вивчення іноземної мови;
4) надати можливість спілкування з носіями мови;
5) підвищити мотивацію до вивчення іноземних мов, що є найбільш актуальним для студентів немовних спеціальностей;
6) надати можливість одержувати свіжу інформацію та навчати навичкам її оцінки та аналізу.
Навчання з використанням інформаційних технологій, як стверджує С.В.Титова, первісно має більш індивідуальний характер, особливо при використанні інтерактивних можливостей та мультимедійних технологій. Крім цього, до переваг роботи студентів з комп’ютером відносяться: наявність моментального зворотного зв’язку, великі можливості представлення мовного матеріалу, об’єктивна оцінка результатів студентів, активність студентів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Організація самостійної роботи з іноземної мови з використанням комп’ютерних технологій

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок