Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Фізико-геологічна характеристика та природні умови Прикарпатського району

Фізико-геологічна характеристика та природні умови Прикарпатського району

Назва:
Фізико-геологічна характеристика та природні умови Прикарпатського району
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,69 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Фізико-геологічна характеристика та природні умови Прикарпатського району
Геологічна будова. Корисні копалини
Геологічна будова. Від найвищих вершин мальовничих українських Карпат (їх у народі і де звуть Верховиною), звідки беруть свій початок швидкоплинні ріки Білий Черемош, Чорний Черемош та Прут, і на північ до земель рівнинного Опілля розкинулась територія Івано-Франківської області.
Щоб перетнути її з півдня на північ повітряним шляхом, треба подолати 206 км, а з південного сходу на північний захід - понад 162 км. її площа 13,9 тис. кв. км, що складає 2,3% і на території України. На північному заході вона межує із Львівщиною, на північному сході - з Тернопільщиною, на південному сході - з Чернівецькою областю й на південному заході - із Закарпаттям та Румунією. Границя із Закарпаттям і збігається з головним вододільним гребенем Українських Карпат, а державний кордон з Румунією проходить по вододільному хребту гірського масиву Чивчин.
Обласний центр - м. Івано-Франківськ розташований у межиріччі й на протилежних берегах пригирлової частини рік Бистриці Солотвинської (колись Золотої) і Бистриці Надвірнянської (колись Чорної).
Висота рельєфу по області змінюється.
Перепад висот у рельєфі області (більше 1900м.) пов'язаний з тим, що її територія охоплює стик двох великих природно-географічних областей – Східноєвропейської, Східних Карпат.
Найнижча, північно-східна зона в області поширюється на Придністров'я й відповідає південно-західній околиці і Східноєвропейської рівнини. Тут поширені височити форми рельєфу з горбистою місцевістю.
Середня зона припадає на Передкарпаття, яке теж входить до складу Східноєвропейської рівнини і представляє пограничну височину за зіткненні зі Східними Карпатами.
Найвища південно-західна зона належить до Східних (Українських) Карпат, які з північно-східної, фронтальної сторони представлені низькими горами, а в південно-західні частині - горами середньої висоти. Карпати - молоді гори й щорічно підіймаються на 1-2 см і на таку ж відстань насуваються в північно-східному напрямку на Передкарпаття.
Корисні копалини. У межах області відомі різні мінерально-сировинні ресурси, розміщення яких пов’язане з особливостями геологічної будови.
Прикарпаття - один із найдавніших центрів нафтодобування. У родовищі Слобода-Рунгурська, яке називали Українським Клондайком, у 1771 році вперше отримали нафту замість соляної ропи. початку другої світової війни з нього
Основним газоносним районом в Західній Україні вважається Передкарпатський прогин, який перетинає і нашу область. Видобуток горючого газу починається з 1912 року, в м. Калуші. З 1913 року його почали використовувати для опалення. Пізніше були відкриті інші родовища газу.
Поклади кам'яного вугілля знаходяться в Більче-Волицькій зоні прогину. Тут виділяються три вугільних пласти, розділені між собою глинистими відкладами. Це Коропчівське, Миліє-Іспаське, Новоселиця-Джурівське, Тростянсцьке і Ковалівське (Коломийське) родовище (активно розроблялося тільки Ковалівське).
Запаси менілітових сланців у Скибових карпатах практично невичерпні.
Розробкою торфу в області займаються для місцевих потреб. Його переважно використовують як міндобриво і менше - як паливо. До найбільших родовищ відносяться Всрхнє-Струтинське, Торговиця, Долинське, Долинянське, Журівське.
Залізорудні прояви відомі в районах Косова, Долини, Надвірної, Пасічної, Вигоди, Ворохти та інших місцях.
Рудопроявлеппя сірки тягнуться безперервною смугою в приконтактній частині Більче-Волицької зони Передкарпатського прогину. Значні запаси сірки зосереджені в Загайпільському родовищі Коломийського району.
Великі поклади кухонної солі відомі поблизу Коломиї. Однак найбільший видобуток повареної солі пов'язаний з відбором соляної ропи із соленосних джерел і колодязів. Соляні колодязі відомі в Кутах. Косові, Уторопах, Соловині, Долині.
Вуглекислі води типу "Нарзан" поширені у верхів'ї Чорного Черемоша (с.Буркут)
в районі Верховини. Вуглекислі води відомі в районі р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Фізико-геологічна характеристика та природні умови Прикарпатського району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок