Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Світовий досвід та технології агрохімічного забезпечення

Світовий досвід та технології агрохімічного забезпечення

Назва:
Світовий досвід та технології агрохімічного забезпечення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,76 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Світовий досвід та технології агрохімічного забезпечення


1. Зарубіжні технології агрохімсервісу на прикладі США і Канади
2. Технології використання засобів хімізації в умовах України на прикладі компанії “Сингента”
1. Зарубіжні технології агрохімсервісу на прикладі США і Канади
Система агрохімічного забезпечення застосування добрив при інтенсивних технологіях вирощування сільськогосподарських культур у розвинених країнах дещо схожа на ту, яка впроваджується в передових господарствах України. Водночас вона має цілий ряд особливостей. Зокрема, в США і Канаді вона включає: збір банку інформації про технологію вирощування тієї чи іншої культури в певній зоні протягом останніх 10 років; вивчення фізичних, агрохімічних і біологічних властивостей ґрунту; аналіз кліматичних умов зони, де знаходиться фермерське господарство; адаптація біологічних особливостей культури до грунтово-кліматичних умов і розробка системи її живлення; прогноз урожаю і показників його якості з урахуванням впливу агрохімікатів на екологічний стан довкілля. Таку роботу виконують так звані пункти технологій. В Канаді їх налічується біля 6 тис., у США — більше 12 тис. В них працюють висококваліфіковані спеціалісти, які тримають тісний зв'язок з науковими установами, розробляють технології вирощування культур і надають допомогу фермерським господарствам у їх впровадженні. Сюди входять питання систем обробітку ґрунту, насінництва, підготовка бази даних і розробка програм живлення та догляду за рослинами (в тому числі інтегральних систем їх захисту), забезпечення господарств агрохімікатами, контроль за екологічним станом довкілля, реалізація вирощеної продукції тощо.
При розробці систем удобрення культур враховується цілий ряд факторів, серед яких важливе місце мають фізико-хімічні й агрохімічні властивості ґрунту. Для їх вивчення та обґрунтування використовуються найсучасніші методи, які, зокрема, передбачаються досить поширеною системою точного землеробства. За нею, основні критерії врожайності є змінною величиною і залежать від конкретної точки поля. Оскільки рослина не може сама для себе вибрати краще місце на полі, виникає потреба у їх штучному створенні в тій частині поля, де вони відсутні. Для вирішення цієї проблеми потрібно мати інформацію про кількісні та якісні показники характеристики кожної частини поля, щоб розробити заходи щодо їх регулювання.
Існують різні методи визначення кількісної оцінки фізико-хімічних і агрохімічних властивостей ґрунту, однак їх виконання за традиційними схемами потребує значних фізичних і фінансових витрат і не завжди дає можливість детального аналізу.
Технологічні пункти у США і Канаді розробили систему агрохімічного забезпечення системи удобрення культур з використанням найсучасніших методів обстеження ґрунтів, обробки результатів і розробки рекомендацій щодо внесенню добрив. Вагоме місце в цій системі займає дистанційне зондування земельних (ДЗЗ) ділянок за допомогою супутникових систем з метою отримання карт вмісту макро- і мікроелементів живлення рослин, фізико-механічних показників ґрунту, екологічного стану довкілля і сільськогосподарських угідь. Більш детально суть ДЗЗ описана в публікаціях.
Отримані за допомогою дистанційного зондування земельних ділянок карти дають первинну інформацію про строкатість фізико-хімічних і агрохімічних показників у різних частинах поля, що дозволяє раціонально розробити програму подальшого обстеження ґрунтів традиційними наземними методами. Це означає, що на певній частині поля, де строкатість показників родючості ґрунту незначна, достатньо відібрати зразок з площі 10, 20 чи 30 акрів раз на один чи два роки, а в іншій частині, де вона висока, з площі 1, 2 чи 3 акрів двічі на рік. В Україні система агрохімічного обстеження ґрунтів передбачає площу елементарної ділянки для відбору зразка 5 га.
Визначивши на основі даних ДЗЗ кількість і місце відбору ґрунтових зразків, приступають до програми наземного обстеження. В США і Канаді ґрунтові зразки для визначення фізико-хімічних і агрохімічних властивостей у полях, де планують посів зернових культур, відбирають з шару ґрунту 0-60 см, а під цукрові буряки — 0-100 см.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Світовий досвід та технології агрохімічного забезпечення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок