Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Біосфера: органічний світ океану та суходолу

Біосфера: органічний світ океану та суходолу

Назва:
Біосфера: органічний світ океану та суходолу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,14 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Біосфера: органічний світ океану та суходолу
План
1. Поняття про біосферу. Походження та поширення життя на Землі
2. Органічний світ океану
3. Органічний світ суходолу
4. Вплив біосфери на Інші оболонки
5. Ґрунт як результат взаємодії біосфери з іншими оболонками
6. Вплив людини на біосферу
7. Література
Поняття про біосферу. Походження та поширення життя на Землі
Поняття -"біосфера" має широке і вузьке тлумачення. У широкому розумінні — це сфера життя, тобто оболонка Землі, населена живими організмами. Вона охоплює нижню частину атмосфери до висоти 25—30 км, усю гідросферу і верхню частину земної кори завглибшки до декількох кілометрів, де зустрічаються ще анаеробні бактерії.
У вузькому розумінні, яке частіше використовується у географії, — це сукупність живих організмів, що живуть у географічній оболонці. До біосфери планети належать рослини, тварини, гриби, мікроорганізми і людина.
Вважають, що життя на Землі зародилося понад 3 млрд років тому в мілководних водоймах в умовах теплого і вологого клімату (у Південній Африці виявлені синьо-зелені водорості віком 3,5—3,8 млрд років). З мілководь життя поширилося на океан, а потім і на суходіл. Упродовж геологічної історії зростала кількість видів живих організмів, ускладнювалася їхня організація, зростала біомаса. Окремі їх види збереглися з архею
до наших днів. За всю історію розвитку біосфери існувало приблизно 500 мли різних видів живих організмів. У теперішній час на Землі налічуєтеся близько 2 млн видів (тварин — 1,5 мли, рослин — близько 500 тис. видів, окрім того'в біології виділяють ще два царства — дроб'янки — 100 тис. видів та гриби — 4,5 тис видів).
Здатність пристосовуватися до найрізноманітніших умов середовища, а також висока потенційна можливість до розмноження сприяли значному поширенню живих організмів на Землі.
Органічний світ океану
У Світовому океані поширення живих організмів визначається температурою вод, вмістом у них розчинених газів, що поглинаються з атмосфери, і також наявністю живильних для організмів речовин. В океані живе близько 160 тис. видів тварин і понад 10 тис. видів водоростей.
За умовами та способом життя морські організми об'єднують у три групи: 1) планктон — пасивні одноклітинні водорості, що переміщуються з водою (фітопланктон) і одноклітинні тварини, рачки, медузи (зоопланктон); 2) нектон — тварини (риби, китоподібні, черепахи, головоногі молюски та ін.),- що активно переміщуються у товщі води; 3) бентос — організми, що живуть на дні (бурі й червоні водорості, молюски, ракоподібні, морські зірки та ін.).
Рослинні організми найбільше сконцентровані у поверхневому шарі вод океану завглибшки до 400 м. Це зумовлено перш за все тим, що на такі глибини проникає світло, а отже є можливим процес фотосинтезу. Тварини поширені в усіх шарах вод океану. Найбільше їх спостерігається у поверхневих шарах, де створюється первинна рослинна біомаса.
Розподіл життя в поверхневому шарі води Світового океану мав чітко виражений зональний
характер. Найбільшою біомасою та продуктивністю живих організмів виділяються помірні широти.
У тропічних широтах біомаса живих організмів є найменшою, оскільки вода біля поверхні має підвищену солоність, а через високу температуру містить кисню у 2 рази менше, ніж у помірних широтах.
В екваторіальних широтах у районах зустрічі пасатних течій і міжпасатних протитечій відбувається перемішування води, тому район є багатим на живильні речовини і кисень. Менша солоність, висока температура вод упродовж року, поряд із зазначеними сприятливими умовами, створюють умови для великого різноманіття видового складу органічного світу.
В арктичних (антарктичних) широтах через суворість умов органічний світ океану характеризується малою різноманітністю видового складу, але порівняно великою біомасою завдяки високому вмісту кисню у воді.
Органічний світ суходолу
На суходолу біомаса у цілому збільшується від полюсів до екватора, у цьому самому напрямку зростає й кількість видів рослин і тварин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Біосфера: органічний світ океану та суходолу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок