Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Географічна характеристика Північної Америки

Географічна характеристика Північної Америки

Назва:
Географічна характеристика Північної Америки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,80 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Географічна характеристика Північної Америки
План
1. Загальні відомості та фізико-географічне положення
2. Дослідження та освоєння
3. Рельєф і корисні копалини
4. Клімат
5. Внутрішні води
6. Природні зони
7. Населення і політична карта
8. Література
Загальні відомості та фізико-географічне положення
Північна Америка — третій за розмірами материк Землі (після Євразії і Африки). її площа становить 20,4 млн км2, а з островами — 24,25 млн км2.
Північна Америка розташована в Північній і одночасно'Західній півкулях. На півдні материк перетинає тропік, на півночі — Північне полярне коло. Крайні точки материка: на півночі — мис Мерчісон (73°50' пн. ш., 94°45' зх. д.); на півдні — мис Мар'ято (7°12' пн. ш., 80°52/ зх. д.); на сході — мис Сент-Чарльз (52°24' пн. ш., 55°40' зх. д.); на заході — мис Принца Уельського (65°35/ пн. ш., 168° зх. д.).
Північна Америка омивається водами Тихого (із заходу), Атлантичного (зі сходу) й Північного Льодовитого (з півночі) океанів. Берингова протока відокремлює Північну Америку від Євразії, а Панамський канал — від Південної Америки.
Більша частина материка розташована у помірному тепловому поясі, крім крайньої півночі, яка лежить у холодному поясі, і Центральної Америки, що лежить у жаркому поясі.
Протяжність материка з півночі на південь по меридіану 100° зх. д. становить 52° (5772 км), а зі сходу на захід по паралелі 40° пн. ш.— 50° (4270 км).
Берегова лінія Північної Америки дуже порізана. На півночі біля материка розташований найбільший острів земної кулі — Ґренландія (2,2 млн км2) і великі та малі острови Канадського Арктичного архіпелагу. Північно-західна окраїна материка утворює півострів Аляску, продовженням якої є Алеутські острови. Східна — півострів Лабрадор, що омивається великою, але мілкою Гудзоновою затокою. Біля східних берегів Північної Америки лежать острови Ньюфаундленд та Великі й Малі Антільські. Берегова лінія Північної Америки найбільш порізана на північному заході, де багато островів, заток і бухт. На західному узбережжі материка є тільки одна велика затока — Каліфорнійська, відокремлена від океану півостровом Каліфорнія. У вузьких затоках східних берегів, що глибоко врізуються в суходіл, спостерігаються найвищі на Землі морські припливи — до 18 м (затока Фанді). Біля берегів ма-терика проходять: Аляскинська, Каліфорнійська, Лабрадорська течії і течія Гольфстрім.
Дослідження та освоєння
Близько 981 або 982 року нормани, очолювані Еріком Рудим, відкрили Ґренландію. А в 1000 р. його син Лайф Еріксон разом з одноплемінниками досягли берегів Північної Америки. Датою відкриття Північної Америки вважають 12 жовтня 1492 р., коли іспанські мореплавці під керівництвом X. Колумба досягли островів поблизу берегів материка. Але Колумб вважав, що відкрив новий, західний, шлях до Індії.
Наприкінці XV ст. Дж. Кабот відкрив для європейців острів Ньюфаундленд і узбережжя півострова Лабрадор. У середині XVI ст. французька експедиція під керівництвом Ж.Картьє досягла затоки Св. Лаврентія і увійшла в гирло однойменної річки. Англійці Дж: Девіс (XV ст.), Г. Гудзон (XVI ст.), В. Баффін (XVII ст.) та інші дослідники продовжили вивчення північно-східних і північних берегів материка.
У середині XVIII ст. експедиція В.Берінга і О.Чирикова пройшла уздовж Алеутських островів та півострова Аляска. Були відкриті та описані нові острови і тихоокеанське узбережжя. Перші постійні російські поселення в Північній Америці заснував Г. Шеліхов. З його ім'ям пов'язують виникнення так званої Російської Америки — північно-західної частини материка, що стала належати Росії. У 1867 р. ці володіння були продані США.
Рельєф і корисні копалини
Найважливіші особливості поверхні Північної Америки полягають у тому, що західна частина материка набагато вища за східну. Найвищою точкою материка є гора Мак-Кінлі (6193 м), а найнижча розташована в Долині Смерті (86 м нижче рівня моря).
За характером поверхні материк поділяють на три частини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Географічна характеристика Північної Америки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок