Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Федеративна Республіка Нігерія

Федеративна Республіка Нігерія

Назва:
Федеративна Республіка Нігерія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,78 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Загальні відомості
Офіційна назва – Федеративна Республіка Нігерія.Офіційна мова – англійська. Політична столиця – Абуджа, економічна столиця – Лагос.
Слаборозвинена країна з низьким рівнем доходу. Найбільша за населенням країна Африки з багатим природнім потенціалом. Експортер нафти. Член ООН, ОАЄ, Співдружності, ОПЕК.
Важливі історичні події
XII-XIV ст. – доєвропейські королівства.
XVI – XVIII ст. – частина “Невільницького берега”.
1861 – 1960 р.р. – колонія Великобританії.
1960 р. – здобуття незалежності.
Державний устрій
Республіка. Перехідні реформи. Адмінінстративний поділ – 30 штатів і федеральна столична територія. Воєнні витрати 1% ВНП. Кількість
військовослужбовців 77100.
Географічні дані
Площа – 924 тис. кмІ.Крайні точки: Пн.-Пд. – 1046 км. Сх.-Зх. – 2042 км.
Берегова лінія – 769 км.
Положення
Держава у південнно західній прибережній Африці. Межує з такими країнами, як Нігер, Бенін, Камерун, Чад. Омивається Атлантичним океаном, а саме Гвінейсьою затокою. Через країну протікають ріка Нігер, Сокота та інші. Також в Нігерії Знаходиться частина озера Чад.
Населення
Найбільша по кількості населення країна в Африці, а також одна й найбільшою густотою населення. Населення – 111,3 млн. чол. Середня густина населення 64 чол. На 1 кмІ. Річний приріст 2,5%. Проживає 200 племен і народів, найбільші серед них хауса і фулані (північ), Йоруба(Південний-захід). Офіційна мова – англійська, календар – Грегоріанський. Релігія: 50% - іслам, 40% - християнство, 10% - Традиційні африканські вірування.
Рельєф та корисні копалини
Вузька прибережна лінія занята акумулятивною рівниною. На півночі від неї місцевість підвищена: плато Йоруба, Плато Уділ та обширне ступінчасте плато центральної частини з середньою висотою 400 – 600 м і 600 – 1000 м.
Найбільш припіднята частина – плато Джос. На північному – заході плато переходить в рівнину, яка знаходиться в басейні ріки Согото, а на північному-сході – в рівнину Борну. На півдні від плато знаходиться долини Нігера і Бенуе. Рельєф східної частини гірський, окремі вершини досягають 2000 м.
В тектонічному відношенні територія Нігерії входить в склад Африканської платформи. Метаморфічні породи займають 50% площі, утворюючи Догомейсько-Нігерійський масив на заході та окраїну Камерунського масива на сході. В їх утворенні приймають участь докембрійські грейси, магматити, амфіболіти, кварцити та сланці прорвані гранітом.
На узбережжі Атлантичного океана – залежі нафти та газу (Угеллі, Бому, Имо – Ривер та ін.); запаси нафти – 2,4 млрд. т. Запаси газу – 1332 млрд. мі.
Залежі кам’яного вугля (по оцінці 400 млн. т), лігнітів та бурого вугля (200 млн. т). Залежі руд ніобія (колумбіт), олова, вольфрама, молібідена зв’язані з “молодими” гранітами плато Джос. В цьому районі відомі залежі уранових руд. Залежі золота (Бирнин – Гварі та ін.). У відкладеннях грабена Бенуе – залежі руд: свицево – цинкових (Амека, Ніеба, Абакаліки та ін.), заліза
(Патті, - по оцінці 2 млрд. т та ін.), титана.
Клімат
Клімат більшої частини країни екваторіально-мусонний; на південні райони вирішальний вплив визначає літній вологий південно-західний муссон, на північні – зимовий сухий північно-східний пасат (харматан). В період його впливу (грудень – березень) різко підвищються температури. З приходом весни період дощів охоплює майже всю країну. Більше всього опадів випадає в дельті річки Нігер и на східній частині узбережжя (до 4000 мм в рік). В центральній частині ріки Нігер 1000 – 1500 мм (плато Джос – більше 1500 мм). Менше всього опадів (500 мм) припадає на крайню півноч та на північний – схід. У внутрішніх районах середня температура самого теплого місяця (квітень чи травень) від 25° до 33°С , самого холодного (грудень чи січень) від 20° до 27°С. На прибережній рівнині середня температура самого теплого місяця (березня) приблизно 28 °С, самого холодного (серпень) приблизно 24 °С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Федеративна Республіка Нігерія

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок