Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Місто Фастів

Місто Фастів

Назва:
Місто Фастів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
 
Місто Фастів
Місто Фастів – місто обласного підпорядкування. Площа – 43 150 тис. кв.метрів. Населення - 53,1 тис. чоловік.  
Фастів протягом усієї своєї історії був західним форпостом, містом-супутником Києва. Історичний шлях міста тісно пов’язаний з долею “матері” міст руських”. У стародавні часи саме територією нинішньої Фастівщини проходили кордони Київської землі. А ще раніше – тут межували території двох великих східнослов’янських племен – князівств древлян і полян.  
Разом з тим, Фастів має свою самобутню, неповторну історію. Вперше наше місто згадується в літописі під 1390 роком. Тоді в грамоті литовського князя Володимира Ольгердовича стверджувалось право на володіння Фастовом роду князів Рожановських. Проте, є більш ранні літописні свідчення, за якими назва поселення могла виникнути за часів київських князів Олега та Ігоря, коли будувалась київська держава й Олег “ почав города ставити”...  
А знайдені на березі річки Унава кам’яні знаряддя праці із стоянок стародавнього камінного віку яскраво свідчать – ці землі заселялись ще стародавньою людиною 40-30 тис. років тому. Городища та кургани скіфської доби, поселення римського періоду, давньоруські поселення – ці оригінальні матеріали археологічних розкопок стали наступними сторінками стародавньої історії краю.  
Фастів завжди був перехрестям багатьох шляхів, на якому перепліталися інтереси, взаємодіяли культури сусідніх народів – українського, російського, польського, а також народів Криму. Свідчення, які дійшли до нас крізь товщу століть, підтверджують – місто завжди було в центрі політичних баталій, важливих історичних подій. Найгучнішу славу нашому місту та відчутне піднесення його економічного й політичного життя на рубежі ХУІ та ХУП століть приніс йому фастівський полковник Семен Палій. Адже це йому вдалося добитися з кінця 80-х років цілком незалежного управління споконвічними козацькими землями від Дніпра до Случі. Саме при ньому козацький устрій на правому боці Дніпра набув, за свідченням істориків рис державного утворення, а ця територія з чітко означеними кордонами мала назву “ Палієва держава”.  
Сам Палій залишив на скрижалях історії щирі зізнання про Фастів:  
”Багато тут полягло моєї праці. Узяв я це місце, залюднив його, побудував церкви Божі та прикрасив їх”.  
Вогненні роки Коліївщини – то звитяжні й сумні рядки історії міста. Жителі Фастова активно підтримували народних ватажків – М.Швачку та А.Журбу, які на чолі великого гайдамацького загону в 1968 році захопили Фастів і зробили його своєю резиденцією.  
Не лише ім’я Кобзаря вплелося в рядки історії краю. З Фастовом і Фастівщиною ХІХ – середини ХХ століття тісно пов’язані імена відомого українського композитора Кирила Стеценка, письменників Степана Васильченка, Семена Чередниченка, видатного вченого-винахідника Миколи Бенардоса, відомого скрипаля Павла Бондаренка та інших.  
Спливали десятиліття ... Поступово місто перетворювалось в центр промислового та економічного розвитку. Через Фастів в 1870 р. пролягла залізниця Київ-Одеса. На базі котельно-механічного заводу утворюється Акціонерне товариство Брандта”.  
Перші десятиліття ХХ ст. також були сповнені цікавими, часто драматичними подіями. В роки громадянської війни Фастів переходив з рук в руки різних політичних влад: Центральної Ради. Директорії, гетьмана Скоропадського, більшовиків.  
Гостре питання миру й об’єднання українських та західноукраїнських земель також судилося вирішувати в нашому місті. В грудні 1918 року в спеціальному ешелоні на коліях Фастівського вокзалу представниками Директорії Володимиром Винниченком. Симоном Петлюрою та іншими було підписано попередній текст Договору про злуку між Українською Народною Республікою та Західною Українською Народною Республікою в єдину державу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Місто Фастів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок