Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Овочівництво закритого ґрунту

Овочівництво закритого ґрунту

Назва:
Овочівництво закритого ґрунту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,10 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Овочівництво закритого ґрунту


1. Агротехніка культур у закритому ґрунті
2. Технологія вирощування огірків
3. Технологія вирощування помідорів
4. Технологія вирощування баклажан
5. Технологія вирощування перцю
6. Вирощування розсади для відкритого ґрунту
1. Агротехніка культур у закритому ґрунті
Вирощування розсади.
Для запобігання ураження розсади шкідниками і хворобами потрібно вирощувати її у окремих приміщеннях, які називаються розсадними відділеннями. Вони відрізняються від виробничих приміщень більш потужною системою підгрунтового обігріву, наявністю обладнання для досвічування розсади, та механізації усіх процесів з її вирощування. Розсадні відділення обладнуються установками для автоматичного регулювання температурного режиму. Розташовують ці приміщення у крайній частині теплиці. Під час вирощування розсади для запобігання занесенню інфекції вхід до них роблять з вулиці, обмежуючи прохід усіх сторонніх осіб, перед дверима кладуть дезінфікуючу підстилку, робітники працюють у білих халатах та спецвзутті. До початку експлуатації субстрати, конструкції та інвентар дезінфікують (найчастіше формаліном) та вибілюють. Як правило, розсадне відділення займає приблизно 8-10% площі теплиць. Після висаджування розсади на постійне місце воно використовується як звичайне тепличне приміщення.
Технологія вирощування розсади включає виконання трьох процесів: підготовки та висіву насіння, пікірування у фазі 1-2 справжніх листків та пересаджування на постійне місце.
Нині більшість фірм-виробників реалізує насіння вже підготовлене до сівби, тому потреба в його обробці часто відпадає.
Сівба насіння.
Розсаду огірків вирощують у торфових горщечках або кубиках, торфоблоках промислового виробництва, іноді — у насипних горщиках з поліетиленових матеріалів, які засипають поживною сумішшю з перегноєм, польовою або дерновою землею, тирсою з додаванням добрив та мікроелементів. Термін сівби огірків для областей IV світлової зони — 20-25 листопада. Розсаду слід вирощувати без пікірування сіянців. Перед сівбою безпосередньо в кубики або горщечки поживну суміш поливають так, щоб вологість була на рівні 80-85% НВ. Насіння в них загортають односантиметровим шаром суміші, після чого горщечки ставлять на нову поліетиленову плівку, розкладену на поверхні ґрунту теплиць і зверху також укривають плівкою. Нижня плівка запобігає ураженню розсади інфекціями, ізолюючи її від ґрунту, а верхня забезпечує стабільність параметрів мікроклімату. Її знімають після появи сходів, розсаду трохи зволожують. Якщо запізнитися з поливом, сім’ядолі проростків будуть погано звільнюватися від насіннєвої оболонки. До появи сходів температуру підтримують на рівні 25-27°С, тоді вони з’являються на 2-3 добу.
Насіння помідорів висівають наприкінці листопада — на початку грудня в касети або розсадні адсорбуючі пігулки, схема розміщення яких — 5?5 см, на глибину 1-1,5 см. Для сівби баклажана, який порівняно із перцем та помідором гірше переносить пересаджування, краще використовувати абсорбуючі розсадні пігулки. Вони містять у своєму складі доломітовий кальцит, що регулює кислотність субстрату (рН 6-7), та мікроелементи для рівномірного росту рослин. Пігулки розкладають на чисту ретельно вирівняну робочу поверхню через кожні 5 см і поливають з розрахунку 50 мл води на одну пігулку. Протягом кількох хвилин вони збільшуються в розмірі. При сівбі в пігулку кладуть одну насінину і загортають на глибині 1-1,5 см. Для створення постійних режимів температури та вологості повітря на висоті 5 см над пігулками натягують поліетиленову плівку, знімаючи її під час поливів-обприскувань.
Післясходовий догляд
Сходи огірків, які з’явилися на 5 день і пізніше, а також з виродливими сім’ядольними листками вибраковують. Для боротьби із ВТМ (вірусом тютюнової мозаїки) доцільно через 5-7 днів після появи сходів провести позакореневе підживлення 0,01% розчином борної кислоти (30-40 л на 1000 м2) або знежиреним молоком. Такі ж результати дає обробка їх послабленим штамом ВТМ, крім гібридів, стійких до нього.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Овочівництво закритого ґрунту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок