Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Географія світового транспорту та міжнародні економічні зв'язки

Географія світового транспорту та міжнародні економічні зв'язки

Назва:
Географія світового транспорту та міжнародні економічні зв'язки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,46 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з економічної географії
Географія світового транспорту та міжнародні економічні зв'язки


Транспорт. Транспорт — одна з найважливіших галузей господарст-ва, яка забезпечує зв'язки між виробниками й споживачами, становить мате-ріальну основу географічного поділу праці. Залежно від рівня розвитку різ-них видів транспорту виділяють чотири основні типи транспортних систем. Перших два типи — північноамериканський (США, Канада, Австралія) і західноєвропейський — характерні для високорозвинутих країн. Тут пропорційно розвинуті всі види транспорту, але в першому в пасажирських переве-зеннях переважають повітряний і автомобільний, а в другому переважає залі-зничний, у вантажних — автомобільний транспорт. Країни, де переважає за-лізничний транспорт, — Індія, Пакистан, Алжир, Туніс, Марокко, Замбія, Уругвай, Аргентина тощо відносять до третього типу. До четвертого зараховують країни, в яких переважає автомобільний транспорт (Афганістан, Ємен, Ефіопія, Саудівська Аравія та ін.) або річковий (Судан, Конго, Парагвай тощо).
Табл. 1. Протяжність залізничних та автомобільних шляхів (включаючи дороги без твердого покриття)
Країна | Залізниці
(тис. км) | Автомобільні
(млн. км)
США
Росія
Україна
Індія
Китай
Франція
Німеччина
Бразилія | 187,7
87,1
28,8
62,0
54,0
32,6
47,7
30,0 | 6,5
0,85
0,17
1,8
1,0
1,3
0,63
1,7
Густота транспортної мережі в розвинутих країнах 50 км/100км2, у країнах, що розвиваються,— близько 9 км/100 км2.
Основний вид сухопутного транспорту — залізничний, але роль його в епоху НТР дедалі знижується. Загальна протяжність залізничних шляхів становить И 80 тис. км, якими провозиться 5 млрд. т вантажів. За протяжніс-тю залізниць на першому місці стоять США, за густотою заліз-ничної мережі — Бельгія та ФРН. Рівень електрифікації залізниць у країнах світу різний. Так, у Швейцарії залізниці електрифіко-вані майже повністю, в Італії — на половину, у Франції, Бельгії, Іспанії, Ро-сії — на третину. Створюються швидкісні лінії в Японії, Франції, ФРН, Італії, Великобританії, США, де швидкість поїздів доведена до 160-200 км/год і бі-льше Залізницями перевозять головним чином масові вантажі (зерно, вугілля, сталь, залізну руду тощо).
На автошляхи припадає 2/3 загальної протяжності світових шляхів спо-лучення. Світовий автопарк на початку XXI ст. налічує 141,7 млн вантажних машин та 462,1 млн легкових машин та автобусів, з них 3/4 припадає на краї-ни Західної Європи та Північної Америки. У світовому пасажирообігу частка автотранспорту становить 4/5. Найвищого рівня розвитку цей вид транспо-рту набув у розвинутих країнах (США, Франція, ФРН, Великобританія та ін.). Автомобільний транспорт відіграє провідну роль у перевезеннях пасажирів та вантажів на короткі відстані. Збудовані окремі трансконтинентальні магіс-тралі, у тому числі від Тихого до Атлантичного океану в США та Канаді, че-рез Сахару в Африці, трансамазонська магістраль тощо.
Швидкими темпами розвивається трубопровідний транспорт (основні райони — Північна Америка, Європа, Південно-Західна Азія). Загальна протяжність магістральних нафтопроводів перевищує 440 тис. км. Через них що-року прокачується 2 млрд. т нафти й нафтопродуктів. Найкрупнішими влас-никами трубопроводів є США та Росія.
Рис. 1. Газопровід на Алясці (США)
Рис. 2. Використання контейнеровозів значно покращує умови перевезення вантажів, спрощує їхнє перевантаження
Морський транспорт відіграє значну роль у світовому вантажообігу, обслуговуючи міжнародну торгівлю. Близько 1/2 всього тоннажу припадає на нафту та нафтопродукти. Зростає частка перевезень сухогрузами — залізної руди, вугілля, зерна, лісу. Основні судноплавні шляхи проходять через Атлантичний океан. На його узбережжі розташовані найбільші порти світу: Рот-тердам, Антверпен, Нью-Йорк, Філадельфія, Марсель, Гамбург, Лондон. Основна частина тоннажу суден належить Японії, Великобританії, Греції, Норвегії, США, Франції, Італії.
Річковий транспорт особливо велике значення має у США, Росії, Кана-ді, ФРН, Нідерландах, Китаї.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Географія світового транспорту та міжнародні економічні зв'язки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок