Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Коралові острови

Коралові острови

Назва:
Коралові острови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,90 KB
Завантажень:
838
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Коралові острови утворюються будовами коралових поліпів. Коралові поліпи живуть великими скупченнями на глибині до 50 м. Приклинюючись до твердого дна моря, вони поростають зверху, поширюються вширину. Утворюють витягнуті в довжину рифи і невеликі низовинні острови кільцеподібної форми – ???. коралові поліпи можуть жити в океанічній воді з температурою не нижче + 20 оС, тому коралові острови зустрічаються лише в морях жаркого поясу, між 30о пн. ш. і 30


КОРАЛИ МАЛЬДІВСЬКІХ ОСТРОВІВ
Якщо подивитися на карту Індійського океану, то в декількох сотнях миль до заходу і на північний захід від південного краю Індії можна побачити два довгі ланцюжки дрібних острівців, витягнутих в лінію з півночі на південь. Північний ланцюжок - це Лаккадівськіє острови, південні, - Мальдівськіє. І ті і інші - коралові.
На Мальдівськіх островах нас цікавлять багаті коралові рифи.
Архіпелаг Мальдівськіх островів складається з 12 груп острівців-атолів, оточених бар'єрними кораловими рифами. Всі атоли розташовані на одній загальній платформі. Глибини над платформою не перевищують 400 м, а до заходу і на схід краю платформи різко обриваються в пучину океану. Головний атол всій мальдивской, групи полягає майже з 50 острівців, що оточують обширну лагуну діаметром близько 17 км. Лагуна глибока, з піщаним дном, але і в ній багато коралових рифів, утрудняючих прохід крупних судів.
На найкрупнішому з островів знаходиться столиця Мальдівськой Республіки і резиденція президента.
На другий день перебування на Мальдівськіх островах члени експедиції з «Витязя» зайнялися дослідженням коралових рифів і збором коралів різних видів з різних глибин, а також збором інших тварин, - молюсків, крабів, морських зірок і різноманітних різнокольорових морських лілій. Треба користуватися відливом, поки дрібно: з високою водою здобувати корали важче. Роботи багато, а членам експедиції після томливих тижнів на кораблі хочеться поплавати в теплій воді тропічного острова, або бути схожим в тіні кокосових пальм по твердому кораловому ґрунту, або вийти на берег острівця, звернутий до темно-синього океану, де на рифі розбивається смарагдовий прибій і злітає біла піна бризок.
Погода завжди сприяє. Вода тепла +28о С. Акули не заходять в лагуну, і можна абсолютно не побоюватися зубастих хижаків.
Наукова робота і збір коралів на мальдівских рифах були успішними.
Непомітно пролетів день, і гудки, з «Витязя» вже кваплять вантажитися і повертатися на судно.
ЧЕРВОНЕ МОРЕ
Огнувши півострів Сомалі, корабель проходить Аденську затоку і через Баб-ель-Мандебській протоку потрапляє в Червоне море - найсолоніше і тепле на Землі. Температура його води влітку тримається на рівні +30'С. Червоне море омиває Африканське побережжя і береги Аравійського півострова. До заходу і на схід від моря тягнуться на сотні кілометрів жаркі пустелі, які роблять сильний вплив на температурний режим моря. Це єдине на Землі море, яке не має притоки річкових прісних вод, а випаровування набагато перевищує кількість опадів, що тут випадають. Солоність води досягає 40-42%0. Ця високосолона вода взимку дещо охолоджується і опускається на дно, заповнюючи всю глибоководну западину моря, яке утворилося у вузькій тектонічній тріщині земної кори. Високосолоної води, що на місце опустилася, у верхні шари могутнім потоком вливаються води океану, а солона вода через Баб-ель-Мандебській протоку переливається в океан. Таким чином, Червоне море - це величезний водний випарник і місце утворення високосолоних вод.
В цьому місці земної кулі вражаючий контраст між голими пустинними, майже млявими берегами Африки і Аравійського півострова і рясним, яскравим життям під водою з її винятковою різноманітністю форм і фарб, з різноманіттям живих організмів. Уздовж берега широкою смугою (1 -1,5 км) тягнуться коралові рифи, які під час відливу оголюються. За рифами глибина моря різко збільшується. Колір води із смарагдового стає темно-синім. Біла смуга прибою, що розбивається об рифи, ще різкіше підкреслює колірний перехід.
Дно моря освічено чистим кораловим піском.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Коралові острови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок