Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Класифікація природних заповідних територій та об'єктів Криму

Класифікація природних заповідних територій та об'єктів Криму

Назва:
Класифікація природних заповідних територій та об'єктів Криму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,03 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Класифікація природних заповідних територій та об'єктів Криму
Безцінним дарунком минулих тисячоліть стає перед нами дивна природа Криму. Тут зосереджені єдині в своєму роді фізико-географічні, геологічні, гідрологічні, ботанічні і зоологічні пам'ятники, а також унікальні степові, гірсько-лісові, нагорно-яйлинські та південнобережно-середземноморські ландшафти.
Рис. 1.-Краєвид Криму
В міру збільшення антропогенного тиску на природу зростало розуміння необхідності вжиття спеціальних заходів з її охорони. На початку ХХ століття в країні виник широкий рух громадськості в захист природи, а вже в 20-х роках під охороною держави знаходиться низка цінних природних територій. З перших років Радянської влади в Криму приділялася серйозна увага питанням заповідної охорони гірських лісів та інших природних багатств, але особливо широкий розвиток природоохоронна справа набула в післявоєнний період. Проте, незважаючи на певні успіхи, ще далеко не повністю вичерпані можливості, як кількісного зростання заповідного фонду Криму, так і поліпшення практичної організації його охорони. Заповідник - це території (акваторії), що виділені "з метою збереження в природному стані типових або унікальних для даної ландшафтної зони природних комплексів з усією
підрозділяються на такі типи: ландшафтні, біологічні (лісові, ботанічні, загальнозоологічні, орнітологічні, іхтіологічні, ентомологічні), палеонтологічні, гідрологічні та геологічні.
 
Рис. 2.-Заказники Криму
1.Ландшафтні
Великий каньйон Криму.
Площа 300 га, місцезнаходження Бахчисарайський р-н, с. Скелясте, Соколине. Ерозійно-тектонічна ущелина у вапняках між горою Бойко та Ай-Петринським нагір'ям - найвеличніший каньйон у Криму з висотою майже стрімких схилів до 320 м. Багатий рослинний світ (тис ягідний, папороть-листовник сколопендровий, іглиця під'язикова, орхідні та інші види, що
охороняються).
Рис. 3.- Великий каньйон
2. Ботанічні
"Новий Світ".
Площа 470 га, місцезнаходження Судакський р-н, смт. Судак. Розріджені зарості сосни Станкевича і ялівця високого на приморських схилах вапнякових гір на ділянці узбережжя від смт. Судак до с. Новий Світ. Особливий варіант південнобережного реліктового лісу.
Рис. 4.-Пейзаж "Новий Світ"
 
Урочище "Кубалач"
Площа 526 га, місцезнаходження Білогорський р-н, с. Мелехово. Єдине місце в республіці (гора Кубалач на Внутрішньому пасмі Кримських гір), де в дикому стані виростає ендемічний цикламен Кузнєцова, занесений в Червону книгу, а також зустрічаються інші рідкісні види рослин.
Урочище "Карабі-Яйла"
Площа 491 га, місцезнаходження Білогорський р-н, с. Бджолине. Унікальне урочище на східному карстовому плато Головного пасма Кримських гір, де виростає близько 500 видів рослин, з них понад 10 видів занесені в Червону книгу.
3. Гідрологічні
Хапхальський
Площа 250 га, місцезнаходження, Алуштинський р-н, с. Генеральське. Ущелина Хапхал у південного підніжжя гірського масиву Тирке. Верхів'я ріки Східний Улу-Узень, що утворює по дну ущелини численні пороги каскади. Тут же знаходиться наймогутніший в Криму водоспад Джур-Джур (висота падіння води 16 м., середня витрата 270 л/с). Карстові утворення на схилах ущелини, що поросли буково-грабовим лісом.
Рис. 5.- Алуштинський район
Державні пам'ятники природи
До категорії державних пам'ятників природи республіканського значення відносяться території (акваторії) або окремі природні об'єкти, що мають особливу цінність і є унікальними чи типовими для республіки. Беруться під охорону для збереження в природному стані в наукових, культурно-просвітницьких та естетичних цілях. За своїм змістом пам'ятники природи підрозділяються на такі типи: комплексні, ботанічні, зоологічні, гідрологічні, геологічні.
1. Комплексні
Гірський масив Караул-Оба
Площа 100 га, місцезнаходження, Судакський р-н, с. Новий Світ. Гірський приморський масив - стародавній риф верхньоюрського моря, на схилах якого збереглися розріджені зарості ендемічної сосни Станкевича і ялівця високого. Оригінальні форми вивітрювання і розмиву суші морем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Класифікація природних заповідних територій та об'єктів Криму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок