Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Сонячна система та її будова

Сонячна система та її будова

Назва:
Сонячна система та її будова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,35 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Сонячна система та її будова
Земля — це космічне тіло, що входить до складу Сонячної системи. Сонячну систему утворюють Сонце та інші космічні тіла, що обертаються навколо нього. Відомими на сьогодні небесними тілами, які належать до неї, є вісім великих планет, три малі планети, їхні супутники (всього 61); астероїди (понад4 мільйон), незліченне число комет, метеоритів і метеорів, а також дрібні частки твердої речовини і дуже розріджені гази, що містяться в міжпланетному просторі.
Усі великі планети — це холодні кулясті небесні тіла діаметром понад 4 тис. км, що рухаються навколо розжареного космічного тіла — зорі. Однією з таких зорь є Сонце.
У порядку віддаленості від Сонця за найближчою до нього планетою Меркурієм розміщуються орбіти Венери, Землі, Марса, Юпітера, Сатурна, Урана і Нептуна. Орбітою планети називають шлях, яким вона рухається навколо Сонця. Усі планети обертаються в одному напрямку. Площини обертання планет Сонячної системи майже збігаються.
Меркурій, Венера, Земля і Марс утворюють групу планет земного типу. Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун величезні, а тому їх відносять до планет-гігантів. Різні діаметри планет та їхня віддаленість від Сонця обумовлюють відмінності у масі, будові їхніх поверхонь і надр, їхньому фізичному стані, складі і щільності планетних повітряних оболонок - атмосфер. Оскільки планети розташовані на різних відстанях від Сонця, то тривалість періоду, за який вони здійснюють повний о6єбт навколо Сонця, швидкість їхнього руху мають у кожної з них дуже різні значення.
Меркурій — найменша з восьми головних планет. Поперечний діаметр його складає 0,38 діаметра земної кулі, а за масою ця планета майже в 17 разів легша від Землі. Недавно навколо Меркурія виявлена дуже розріджена атмосфера, що складається, очевидно, в основному з гелію. Період обертання Меркурію навколо Сонця дорівнює 88 земним добам, а навколо осі — 58 добам. На боці Меркурія, який повернутий до Сонця, температура +510 °С, тобто вище тієї, при якій плавиться свинець. На "нічній" половині планети панує жорстокий холод (—185 °С).
Венера за розмірами і масою близька до Землі, її оточує щільна атмосфера з вуглекислого газу (97 %) з домішкою азоту (2 %), кисню, водяної пари та інших газів. Постійні хмари цілком ховають від земних спостережень поверхню планети. Припускають, що хмари Венери складаються з кристалів і крапельок сірчаної кислоти. Тривалість доби на Венері близька 24 земним добам. Обертається Венера навколо своєї осі у сторону, протилежну до обертання інших планет. На поверхні планети температура близько +500 °С. У Венери, як і в Меркурія, супутники (небесні тіла, що обертаються навколо планет) не виявлені.
Марс менший від Землі у поперечнику вдвічі, а за масою майже в 10 разів. Тривалість марсіанської
і земної діб майже однакова. Оскільки подібно до Землі нахилена і вісь обертання Марса (65°), то на цій планеті є також яскраво виражена зміна пір року. Він має дуже розріджену атмосферу, в якій міститься до 95 % вуглекислого газу з домішками азоту аргону, водяної пари, кисню, інших газів. Марс має два маленькі супутники — Фобос і Деймос.
Юпітер і Сатурн — найбільші планети Сонячної системи. Складаються вони, судячи з теоретичних розрахунків, як Уран і Нептун, в основному (70 % маси) з водню і його сполук з вуглецем (метану) і азотом (аміаку).
В атмосферах планет-гігантів при пануючих там низьких температурах метан і аміак утворюють величезні щільні хмари, що спостерігаються у вигляді смуг. Планета Сатурн оточена тонким кільцем. При товщині його близько 15—20 км ширина кільця близька до 50 000 км. Складається воно з безлічі покритих льодом твердих часток. Темними проміжками воно розділене на багато концентричних кілець. Подібні кільця, але менш помітні мають Юпітер та Уран.
Усі планети-гіганти мають супутники. У Юпітера відомо 16 супутників, у Сатурна — 18, в Урана — 15, у Нептуна — вісім.
Найбільші із супутників планет (Ганімед, Іо, Титан та інші) мають навколо себе розріджені атмосфери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сонячна система та її будова

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок