Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> м. Бровари

м. Бровари

Назва:
м. Бровари
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,03 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
м. Бровари 
місто Бровари
Місто Бровари – місто обласного підпорядкування, центр однойменного району. Розташоване на автомагістралі Київ-Санкт-Петербург-Москва за 20 км від Києва. Через місто проходить залізниця. Площа міста кв. км., що становить 3,2% від загальної території області, водні ресурси 12 га, населення складає 87,4 тис. чоловік. Орган місцевого самоврядування - Броварська міська рада.  
Вперше Бровари згадуються у документальних джерелах за 1630 рік. На той час більша частина Остерського староства, до якого входили і Бровари, належала князю Ієремії Вишневецькому. Назва “Бровари”, очевидно, пов’язана з наявністю тут пивоварень – броварень, що в перекладі з польської означає “пивоваріння”.  
З початком визвольної війни українського народу 1648-1654 років князь Вишневецький укріпив Бровари, зосередив тут великий озброєний загін. Але під ударами повсталих селян цей загін змушений був залишити містечко. В цей час (1648-1649 роки) у Броварах створюється козача сотня, першим сотником якої був Федір Ведмідь. Козаки побудували в містечку церкву святих Петра і Павла, про що свідчив напис на церковному дзвоні: “Року 1648 місяця октября сей дзвон до церкви святих и Павла подан от козаков Броварських...” Була в Броварах також церква Святої Трійці, заснована Києво-Печерською лаврою, і храм Вознесіння, збудований Лаврою у 1762 році (місцезнаходження його і подальша доля невідомі). Плани церков не збереглись.  
У Броварах знаходились володіння Больнично-Троїцького монастиря Києво-Печерської лаври. Монастир володів 55 дворами і кращими землями. Між броварськими козаками і Лаврою велась гостра боротьба за землю і право на торгівлю.  
У 1667 році Броварська сотня увійшла до складу Київської сотні у зв’язку з розширенням меж останньої. У 1668 році Бровари зазнали нападу кримських татар: “...мая 12 день татар человек с двести и то містечко все вирубали, а церков Божию (Петропавловскую) разорили, иконы, ободрали, искололи ругаясь, и книги изрубали. А посекли де в том мес течке мужского и женского полу человек десять, да живых взяли в неволю душ пятьдесят”.  
За даними “Переписаних книг” у 1666 році у містечку нараховувалось 68 козацьких і 46 селянських дворів.  
У Броварах знаходилась церковно-приходська школа. Її випускники мали можливість продовжувати навчання в Києві. Є дані, що “полку Киевского местечка Броварів церкви Петра и Павла сын священника Андрея Лукиян Савицкий” навчався у Києво-Могилянській академії в 1761 році, а син священика Свято-Троїцької церкви Петро Захарієвський – у 1789 році.  
Після указу російської імператриці Катерини ІІ від 10 квітня 1786 року частина монастирських володінь перейшла у казенне відомство. В документах за 1787 рік записано, що в Броварах проживає 487 мешканців – козаків і казенних селян, тут також знаходиться маєток секунд-майора Кабатова.  
1817 року в містечку була побудована поштова станція, яка у 1851 році мала вже 45 коней. У 1836 році розпочато будівництво шосе, яке з’єднало Бровари з лівим берегом Дніпра. Воно простяглось на 13 верст, керував будівництвом поручик Яків Соколиков. З 1868 по 1870 рік у Броварах функціонував Київський залізничний вокзал. Таке інтенсивне будівництво шляхів сполучення було викликане тим, що Бровари лежали на великій коштовно-торговій дорозі з Києва на Санки-Петербург і Москву.  
У 40-х роках ХІХ сторіччя Бровари і Броварщину кілька разів відвідав Тарас Шевченко, що знайшло відображення у його творах “Прогулка с удовольствием и не без морали”, “Варнак”, “Близнецы”, “Сотник”. У поемі “Катерина”.  
А 19 травня 1861 року жителі Броварів відділи останню шану Кобзареві: процесія, що супроводжувала домовину поета, зупинялась у Броварах, її зустрічали студенти та представники інтелігенції міста Києва.  
За станом на 1897-1898 роки у Броварах налічувалось 464 двори, де жили 4312 мешканців. У містечку було 70 кустарів: ковалів, шевців, теслярів, бондарів, гончарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: м. Бровари

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок