Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> “Молдова”(економіко-географічна характеристика)

“Молдова”(економіко-географічна характеристика)

Назва:
“Молдова”(економіко-географічна характеристика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,62 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Молдова”(економіко-географічна характеристика)


Офіційна назва - Республіка Молдова.
Державний устрій - парламентська республіка.
Географічне положення - держава розташована на південному сході Європи між 26 і 30 градусами східної довготи і 45 і 48 градусами північної широти. На півночі, сході й півдні межує з Україною, на заході& - з Румунією.
Площа території - 33843 кв. км. (136 місце в світі). Найбільша довжина території з півночі на південь& - 350 км, а із заходу на схід& - 150 км, на півдні відстань між західним і східним кордоном скорочується до 20-50 км.
Населення - 4,476 млн. осіб (1998 р.). Етнічні групи: молдавани& - 65%, українці& - 14%, росіяни& - 13%, гагаузи& - 3%, болгари& - 2%.
Державна мова - молдавська, яка функціонує на основі латинської графіки. Держава визнає і охороняє право на збереження, розвиток і функціонування російської та інших мов, які використовуються на території країни.
Віросповідання - православ'я& - 98,5%, іудаїзм& - 1,5%.
Столиця - Кишинів (754 тис. жителів).
Інші найбільші міста - Тирасполь (186 тис. жителів), Тігиня (162 тис. жителів), Бєльци (159 тис. жителів).
Грошова одиниця - молдавська лея.
Державний прапор - триколор, що складається з розташованих вертикально смуг: блакитної, жовтої, червоної (починаючи від держака). У центрі, на жовтій смузі, розміщений державний герб Республіки Молдова.
Державний герб - перетнутий щит, вгорі& - червоне поле, внизу& - синє. У центрі щита зображена голова тура, між рогами якого& - восьмипроменева зірка, праворуч від голови& - п'ятипелюсткова троянда, зліва& - півмісяць, звернутий і злегка нахилений ліворуч. Всі елементи на щиті& - золотисті (жовті). Щит розміщений на грудях орла, який тримає у дзьобі золотий хрест (орел-хрестоносець), у кігтях: праворуч& - зелену оливкову гілку, зліва& - золотий скіпетр.
Членство в міжнародних організаціях - ОБСЄ (з 30 січня 1992 року), ООН (з 2 березня 1992 року), МБРР, МВФ, ОБСЄ, ЦЄІ, СНД.
Стисла характеристика соціально-економічного стану Республіки Молдова у січні-червні 2002 року
Валовий внутрішній продукт у січні-березні 2002 року становив 4,073 млрд. лей і збільшився на 4,8 відсотка порівняно з першим кварталом 2001 року (у порівняних цінах). Зростання відбулося за рахунок позитивних змін у виробництві товарів і послуг, а також заходів по збиранню податків.
Промисловими підприємствами усіх форм власності вироблено продукції на суму 5,0725 млрд. лей, що на 11% більше, ніж у січні-червні 2001 року. Найбільше зростання обсягу промислової продукції було зареєстровано на підприємствах у наступних видах діяльності:
виробництво електропобутової техніки;
виробництво цементу, вапняку і штукатурки;
виробництво килимів;
виробництво виробів з кераміки;
виробництво хімічних речовин і хімічних продуктів;
виробництво взуття;
виробництво харчових продуктів і напоїв.
Продукція сільського господарства у всіх категоріях господарств у січні-червні 2002 року становила 1,844 млрд. лей, що на 4,8 відсотка більше, ніж у відповідний період 2001 року (у порівняних цінах). Зростання сільськогосподарської продукції було обумовлене збільшенням виробництва тваринництва на 5,6 відсотка.
Іноземні інвестиції
Молдова приваблює іноземних інвесторів своїми науковими ресурсами, відносно дешевою робочою силою, стратегічним положенням, розвинутими транспортними шляхами і телекомунікаціями. Обмежувальним фактором є залежність від імпорту енергоресурсів.
На 1 квітня 2002 року на території Молдови було зареєстровано 2402 підприємства з іноземними інвестиціями, 1568 з яких створені на двосторонній і багатосторонній основі, а 834 підприємства - зі 100-відсотковим іноземним капіталом. Найбільшу кількість спільних та іноземних підприємств зареєстровано в оптовій і роздрібній торгівлі (64%) та обробній промисловості (13%).
Сумарний обсяг статутного капіталу, з моменту реєстрації згаданих підприємств, становить 623 млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: “Молдова”(економіко-географічна характеристика)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок