Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> реферат на тему: “Молдова”(економіко-географічна характеристика)

“Молдова”(економіко-географічна характеристика) / сторінка 3

Назва:
“Молдова”(економіко-географічна характеристика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,62 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

За січень-травень 2002 року відбулося зростання імпорту з Бразилії, США, Туреччини, країн СНД, країн ЄС. У той же час зменшилися експортні поставки з країн Центральної та Східної Європи.
На частку країн СНД припадало 37,6% загального обсягу експорту країни, країн ЄС - 25,4%, країн Центральної і Східної Європи - 17,8%, інших країн - 19,2% .
Торгівля з Україною
Згідно з даними Департаменту статистики і соціології Республіки Молдова, за обсягом молдавського експорту, як і імпорту, Україна посідає друге місце після Росії.
Експорт товарів з Молдови в Україну за січень-травень 2002 року становив 26,6 млн. доларів США, що становить 11,1% від загального експорту товарів Молдови. Це на 7,5% більше, ніж за аналогічний період 2001 року.
Імпорт товарів з Молдови в Україну за січень-травень 2002 року становив 55,3 млн. доларів США, що дорівнює 15% від загального імпорту товарів Молдови. Це на 6,4% більше, ніж за аналогічний період 2001 року.
 
Рибалка
Сільське господарство
М'який клімат і родючі ґрунти країни дозволяють вирощувати велику кількість сільськогосподарських культур.
Фруктові сади Молдови приносять великі врожаї слив, абрикос, вишні і персиків. Вирощування фруктів сконцентроване на півночі, у центральних районах і в долині Дністра.
У країні повсюди вирощується цукровий буряк, який дає сировину для цукрових заводів. Соняшник вирощується для виробництва олії. Скрізь сіються кукурудза й пшениця; вони споживаються на внутрішньому ринку, йдуть на корм і експортуються.
Молдова відома у світі своїми високоякісними винами. Виноградарство найбільше розвинуте у горбистих районах центру і на півдні країни. У республіці вирощуються всі сорти європейського винограду.
Молдова - одна з небагатьох європейських країн, де традиційно вирощують тютюн. Ця галузь забезпечує сировиною більшість заводів з виробництва сигарет СНД і Східної Європи.
Виробництво м'яса становить менше ніж половину загального обсягу сільськогосподарського виробництва. Близько половини м'ясопродуктів припадає на частку свинини, далі йдуть яловичина, м'ясо птахів, баранина.
Здавна у Молдові займаються конярством. Культивуються також бджільництво, розведення шовкопряда.
Харчова промисловість
У країні випускається великий асортимент продуктів, включаючи консервовані овочі і фрукти (джеми, желе, фруктові соки), рафінований цукор і олію.
Виноробна промисловість виробляє понад 130 марок вин, бренді і шампанського. У Молдові працює близько 100 виноробних підприємств.
Легка промисловість
Провідне місце в легкій промисловості Молдови посідають текстильна і швейна галузі. Також істотна частка від загального обсягу виробництва республіки належить продукції, що випускається на шкіряно-взуттєвих підприємствах країни.
Важка промисловість
Провідна галузь важкої промисловості - машинобудування, основною продукцією якого є електро- і сільськогосподарське обладнання.
 
Транспорт
Основні шляхи транспортного сполучення Молдови - залізниці та автошляхи.
Лінії залізниць з'єднують головні економічні центри - Кишинів, Бендери, Тирасполь і Бєльци. Вони ведуть також до Яс та Галаца в Румунії, в Одесу, Київ та інші міста України. У 1992 році загальна довжина залізниць Молдови становила 1328 км.
У 1996 році довжина автомобільних доріг Молдови сягала 12,3 тис. км, з них із твердим покриттям 10,4 тис. Асфальтовані дороги, що з'єднують найбільші міста, є також основним засобом транспортного сполучення всередині країни.
Пониззя рік Прут і Дністер є судноплавними, але водний транспорт не має великого значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: “Молдова”(економіко-географічна характеристика)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок