Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Кваси — низькогірний курорт. Іршава. м.Рахів. Надвірна

Кваси — низькогірний курорт. Іршава. м.Рахів. Надвірна

Назва:
Кваси — низькогірний курорт. Іршава. м.Рахів. Надвірна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,86 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Кваси  — низькогірний курорт, 560 м над рівнем моря, в долині ріки Чорна Тиса, 15 км від районного центру .

Перша письмова згадка про село Кваси датується 1684 роком. Назва села походить від слова "квасна вода", так на Гуцульщині називають мінеральну воду. В селі і справді є мінеральні джерела, вода з яких належить до типу "Арзні" і "Єсентуки". Першу водолікарню "Буркут" (інша назва мінеральної води гуцульською говіркою) було збудовано у середині ХІХ ст.

В Квасах знаходиться санаторій "Гірська тиса", у якому на даний час функціонує тільки лікувальний корпус. Спальний корпус на ремонті, поселення пропонується у приватному секторі.
м.Рахів
Рахів —
районний центр Рахівського району, лежить у мальовничій улоговині вздовж ріки Тиса.
Перша письмова згадка про місто датується 1447 роком. Вже тоді воно мало власну печатку і герб, належало до володінь угорських королів. За однією з мерсій, назва походить від слова "рахувати", оскільки місто лежало на торгових шляхах і купці, зупиняючись тут, перераховували гроші.
В наш час Рахів — невелике місто з населенням близько 16 тис.осіб. Місто має досить розвинену туристичну інфраструктуру — готелі та приватний сектор, ресторани та кав'ярні, витяги, продовольчі магазини, кілька СТО та АЗС. Дещо гірше з транспортним сполученням, доїхати до Рахова можна зі Львова поїздом або з Івано-Франківська дизелем чи автобусом. Всі ці види транспорту ще далекі від комфорту, і разом з пасажирами часом подорожують вівці або домашня птиця.
Загалом, Рахів придатний як для зимового активного відпочинку, так і для літнього. Карпатським біосферним заповідником розроблено кілька цікавих .
Географічний центр Європи знаходиться в Українських Карпатах на Рахівщині, поблизу села Ділового, на знак чого тут в 1887 році споруджено стелу.
Вже одне це могло б вирізняти наш край з-поміж інших на європейському континенті. З глибини віків, знаходячись на перехресті чи не всіх європейських доріг, наша слов'янська земля перегукувалася історією, культурою, духовністю і долею із цілим світом і, водночас, ніколи не губилася в нім.
Ми й справді у центрі Європи: якихось години-півтори льоту з Києва (500 кілометрів) чи Праги (900 кілометрів); за 380 кілометрів від Будапешта і за 600 від Відня, 1640 — до Бонна, 1500 — до Москви, 1730 — до Женеви, 1850 — до Рима.
iршава
Офіційна сторінка
Інші сторінки про місто
Область
Закарпатська область
РВ АМУ
Закарпатське РВ АМУ
Засноване:
1341 рік
Поштовий iндекс
90180
Телефонний код
03144
Код міста
E-mail
Населення:
10,311 тис.
День мiста
13 жовтня
Адмiнiстративний рiвень
Мiсто Районного значення
Площа
743,8 га
Дата вступу в АМУ
2001
Іршава
Іршава – райцентр Закарпатської области, селище міського типу (з 1947 р.), місто (з 1980 р.). Розташована у передгір’ї, обабіч річки Іршавки (правої притоки Боржави), за 83 км від Ужгорода. Перша згадка 1341 р. як Максемгази (поселення Максима). Від цього Максима пішов рід Ілошваїв, що володів селом і околицями. Угорська енциклопедія Реваї пов’язує родовід цієї сім`ї з київськими князями, зазначає, що ще у ХІХ ст. Ілошваї звали себе «руськими князями». Нинішній топонім походить від річки Іршавка (перекручене Вільшанка).
1460 р. магнати Ілошваї одержали грамоту на володіння селом від угорського короля. На 1463 р. власник Іршави зібрав десятину з табунів свиней, які випасали на його землях між р. Іршавою і Шуго жителі Мукачевого, Берегового Варієва, Нового Села, Дейди, Яношійова та инших сіл. У грошовому виразі ця десятина склала 1200 золотих флоринів. Обабіч Іршави споруджено дві оборонні фортеці: північна на горбі Стремтура, південна в урочищі Бадалів. Залишки їх земляних валів збереглися понині. 1587 р. поміщик Віткаї, внаслідок селянських бунтів, змушений був продати село і виїхати. У ХVII ст. тут почала діяти приходська школа. Під час війни 1703-1711 р. близько ста іршавчан боролися у загонах Томаша Есе. 1816 р. в Іршаві було 650 мешканців у 106 будинках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Кваси — низькогірний курорт. Іршава. м.Рахів. Надвірна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок