Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Географія Івано-Франківської області

Географія Івано-Франківської області

Назва:
Географія Івано-Франківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,02 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
„Географія Івано-Франківської області”


Загальна інформація
Адміністративний центр - м. Івано-Франківськ (237 тис. населення).
Адміністративно-територіальний устрій :
- районів - 14;
- міст - 15;
- селищ міського типу - 24;
- сіл - 765.
Населення (станом на 01.01.01 р.)
- 1453,7 тис. чол. (2,9 % населення України), у тому числі:
- міське - 43,4 %;
- сільське - 56,6%.
Густота населення - 105 чол. на 1 кв. км.
Площа - 13,9 тис.кв.км (2,3% площі території України).
Найвища точка області - (2061 м).
Клімат - помірноконтинентальний.
Зима м'яка, з середньою температурою в січні -5°С, літо - тепле,
з середньою температурою +18°С.
Географія
Івано-Франківська область розташована на південному заході України. Територія області 13,9 тис.кв.км. За характером рельєфу вона ділиться на три частини: рівнинну, передгірську і гірську. Рівнинна частина знаходиться на північному сході й прилягає до річки . Гірська частина області зайнята Східними Карпатами, де знаходиться найвища гора України - (2061 м.). Зима м'яка з середньою температурою в січні -5 С, літо тепле з середньою температурою липня - +18 С.На схилах Карпат сніг лежить понад 5 місяців на рік. 41% території області вкритий лісами.Через територію області протікають 8160 річок загальною довжиною 1554 км, 35% з них є гірськими, придатними до розвитку водних видів спорту.
В нараховується понад 800 джерел мінеральних вод усіх типів, тут зберігається генофонд 1/3 європейської флори (близько 3000 видів рослин) та проживає понад 400 видів тварин. Територія Івано-Франківської області є складовою частиною історичної української землі - Галичини. За етнічним складом переважну більшість населення становлять українці. Адміністративний центр - м.Івано-Франківськ (237 тис.жителів). Відстань з Івано-Франківська: до Києва - 600 км, до Львова, Тернополя, Чернівців- 140 км.
Природні ресурси
Iвано-Франкiвська область - це край щедрої природи i багатих надр.
В областi розвiдано 160 родовищ 24-х видiв корисних копалин. На Iвано-Франкiвщинi залягають основнi запаси нафти i газу Карпатської нафтогазової провiнцiї. Найбiльшими за запасами серед нафтових родовищ є Долинське, нафтогазових - Биткiв-Бабчинське, газових - Богородчанське.
Неруднi мiнеральнi ресурси представлено значними запасами калiйних солей, що знаходяться в Калусько-Голинському родовищi. Крiм того, тут наявнi поклади магнiєвих солей. Мiжрегiональне значення мають родовища кухонної солi в Болеховi та Долинi. Iвано-Франкiвщина має великi запаси сировини для виробництва будiвельних матерiалiв. Це стосується вапнякiв (Липовецьке родовище), мергелiв (Межигiрсько-Дубовецьке), гончарних глин (Коломийське). Карпатськi гори також багатi на пiсковики, гравiй, галечники тощо. В Українських Карпатах є також невеликi поклади залiзних i марганцевих руд, мiдi, цинку, срiбла i золота.
У природно-ресурсному потенцiалi областi центральне мiсце посiдають лiсовi ресурси. При середнiй лiсистостi України в 14% цей показник для областi складає 43,5%. Лiсами покрита площа 606,5тис.га.


Список використаної літератури:
1. Розміщення продуктивних сил/Під ред.Є.П.Качана. – К.,1997.
2. Заставний Ф.Д. Географія України. – Львів, 1994.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Географія Івано-Франківської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок