Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Економіко - географічна характеристика Африки

Економіко - географічна характеристика Африки

Назва:
Економіко - географічна характеристика Африки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
694,51 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
План
1. Особливості економіко-географічного положення Африки
2. Політична карта Африки
3. Природно – ресурсний потенціал
4. Населення Африки
5. Загальна характеристика господарства Африки
6. Промисловість
7. Місце країн Африки в світовому виробництві.
8. Регіони Африки
Список використаних джерел

1. Особливості економіко-географічного положення Африки.
Територія Африки становить 30,3 млн. км?, населення - 784 млн. чоловік. Протяжність з півночі на південь - 8 тис. км, із заходу на схід - 7,5 тис. км.
В Африці налічується 55 країн, майже всі з яких належать до категорії країн, що розвиваються (за винятком Південно-Африканської Республіки - єдиної економічно розвинутої держави Африки ). За розмірами території більшість з країн є більшими від європейських. Судан, найбільша за територією (2,5 млн. км?), в 4,5 рази більше Франції, найбільшою з європейських країн. За Суданом слід Алжир (2,4 млн. км?), Демократична Республіка Конго (2,3 млн., колишнє Бельгійське Конго), Лівія (1,76 млн) і ще приблизно вісім країн з розміром території більше 1 млн. км?. 
Африка - континент великих економічних можливостей, якому притаманні різноманіття природних умов, багатство запасів мінеральної сировини, наявність значних земельних, водних, рослинних та інших ресурсів. Для Африки характерне незначне розчленування рельєфу, що сприяє господарській діяльності - розвитку сільського господарства, промисловості, транспорту. Розташування більшої частини континенту в екваторіальному поясі значною мірою зумовило наявність величезних масивів вологих екваторіальних лісів. На Африку припадає 10 % площі лісів світу, що становлять 17 % світових запасів деревини - однієї з основних статей африканського експорту.
Серед інших континентів Африка займає особливе географічне положення. Екватор перетинає її майже посередині і ділить на дві частини, приблизно однаково розташовані (на північ і південь) в приекваторіальних, тропічних та субтропічних широтах. Величезна кількість тепла надходить на всю територію Африки рівномірно протягом усього року, а пори року в її північних і південних частинах протилежні: у той час як у північній півкулі літо, у південному - зима. 
На економіко-географічне положення Африки найбільший вплив справили близькість до Західної Європи і Південно-Західної Азії. На розвиток країн Північної Африки вирішальний вплив має вихід до Атлантичного океану, Середземного та Червоного морів, через які проходять важливі морські шляхи з Європи в Азію та Австралію. Зв'язки країн Північної Африки з державами, що розташовані на південь від Сахари, ускладнені у зв'язку з незначною кількістю сучасних шляхів сполучення через пустелю. 14 країн континенту не мають виходу до морів і океанів, і цей фактор істотно гальмує їхній розвиток.
Характер географічного положення забезпечує можливість судноплавства біля берегів Африки протягом року, оскільки води, що омивають континент не замерзають. Велике значення для судноплавства має Суецький канал (його відстань складає всього лише 14 км), який розділяє Африку і Європу Гібралтарську протоку і з'єднує Середземне та Червоне моря.
На розвиток господарства країн Західної Африки впливає їхнє положення на узбережжі Атлантичного океану. Однак деякі країни регіону та країни Центральної Африки розташовані у глибині материка (Чад, Малі, Нігер та ін.), тому їх положення менш вигідне. Для країн Східної Африки зовнішні зв'язки з країнами Азії по Індійському океану є найважливішим чинником розвитку та розміщення господарства.
Країни Південної Африки межують із ПАР або оточені її територією (Лесото, Свазіленд). До 90-х років XX ст. це негативно впливало на їхній розвиток. Положення змінилося після відмови керівництва ПАР від політики апартеїду.
У результаті колоніальних поділів Африки 44% держкордонів проходять по меридіанах і паралелях, 30% по прямих і заокруглених лініях і лише 26% по кордонах розселення етнічних груп. 13 держав не мають виходу до моря, а це означає, що у них немає надійних шляхів сполучень із зовнішнім світом. Такі штучні кордони сприяли тому, що в Африці не виявилось однонаціональних і моноетнічних держав (крім Сомалі – але і вона поділяється на клани).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Економіко - географічна характеристика Африки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок