Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Боротьба з втратами газу

Боротьба з втратами газу

Назва:
Боротьба з втратами газу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,46 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
На практиці поняття “ Втрати газу “ має двоякий смисл . По- перше , це втрати з газопроводів і різноманітних споруд на них і по- друге , це умовна втрата , під якою розуміємо кількість газу , Не проданого споживачам.

Якщо боротьба з істинними втратами газу важлива для підтримки в робочому стані всіх газових комунікацій і установок , забезпечення безпеки населення і виробничого персоналу , та покращення обміну газу в кінцевому результаті допомагає підтримувати газове господарство на високому технічному рівні експлуатації .

Статистика свідчить , що 31% втрат газу з числа пошкоджених , механічно або корозією або в наслідок неякісної збірки конденсатозбірників і гідро - затворів припадає на стояки , 3% на з’єднувальні муфти і 10% припадає на втрати з-під погано завернутої глухої пробки в кран конденсатозбірників середнього або високого тиску.

Таблиця 1.

Як бачимо з таблиці 1 , 25% всієї кількості втрат газу приходиться на втрати з з’єднань чавунних труб , і 0.6% на різноманітні конструкції з’єднання сталевих газопроводів з неметалічними або не сталевими .

Звичайно таке положення не може бути характерним для газового господарства , не маючого чавунних труб . Наслідком цього є посилена робота заміни чавунних газопроводів на сталеві.

Також значними э втрати при будівництві або ремонті певних споруд через які проходять газопроводи . Так наприклад досить небезпечними є недогляди експлуатаційного персоналу під час дорожніх робіт на проїздах де знаходяться ковери підземних установок на газопроводах.

Непоодинокі випадки ,коли асфальтом покривається кришка ківера і втрамбовується дорожнім катком . який в свою чергу пошкоджує арматуру під ківером . Як наслідок виникає втрата газу яка довгий час не замічається , і витікаючий газ шукає шлях для виходу потрапляючи в сусідні споруди . Наслідки такого проникнення неважко передбачити .

Існують і другі випадки втрат газу. Так, наприклад , слідкуючи за діями експлуатаційників , діти відкривають слабо закручені крани або пробки і підпалюють газ . пожежу , яка виникає в наслідок цього на арматурі конденсатозабірника середнього тиску важко погасити без зниження тиску в газопроводі.

Іноді такого роду загоряння виникають і без запалювання. Витікаючий газ загоряється від іскор , які вилітають з вихлопних труб автомобілів.

На кінець аварій з втратою газ які часто супроводжуються пожежами виникають при невмілому , а іноді зловмисному ( без повідомлення експлуатаційної організації) приєднанню до крана конденсатозбірника , шланга або тимчасового газопроводу для відбору газу при розігріванні мерзлих ґрунтів , бітуму і т.д. представниками будівельних організацій.

Для подолання таких і деяких інших незначних аварій використовують спеціальні заглушки або пробки (рис.1.)

рис.1. Пробки

Втрати з засувів і кранів

Кількість втрат газу в наслідок той чи іншої несправності або поломки , засувів і крані в ряду різних по характеру втрат стоїть на першому місці (табл.. 1.) після з’єднання труб.

Особливо небезпечними являються втрати з кранів , розташованих не назовні а під захисними пристосуваннями в землі.

Потенційно слабкими місцями , втрати з яких слід очікувати в першу чергу е сальник або прокладки в засувах. Дальше втрати можна очікувати з під пробки крана або з різьбового з’єднання крана з трубопроводом . Надзвичайно небезпечними є втрати газу при розриві засувів ( Відрив фланца або шейки).З тріщин в корпусах засувів виділяється надзвичайно велика кількість газу , що навіть якщо засув розташований в колодязі , газ може проникнути по вводу або по іншим поряд розташованим комунікаціям , і на кінець по неоднорідному ґрунту на відстань до 50-70 м в будинки або деякі підземні споруди.

Втрати газу в основному поділяють на дві категорії , випадкові і неминучі .

Випадкові втрати газу

Випадкові втрати газу не менш небезпечні , ніж ті що трапились в наслідок якоїсь несправності приладу або трубопроводу.

В основному випадкові втрати виникають в наслідок необережності чи неуважності , недбалості робітників , які користуються газовими приладами або відповіаючих за роботу агрегатів і установок .

Виникають наступні втрати

1) Кран газової плитки , який надає прохід газу до камфори , відкривається , камфора запалюється . Замість крана камфори яку планували відкрити , відкриваємо інший кран камфори яку не запалюють . Витікаючий не підпалений газ спалахує при з’єднанні з плаям що горить, відбувається спалах , а іноді вибух.

2) При включенні в роботу водонагрівника , не маючого блокування безпеки, кип’ятильника , відкривають кран і з великим запізненням підносять запалений сірник до горілки . Газ витікає і при піднесені сірника вибухає.

3) Таке явище але в більших розмірах виникає в тому випадку коли котли або печі не провентильовані . Газ займає вільний простір а сірник підноситься значно пізніше.

Неминучі втрати

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Боротьба з втратами газу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок