Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> ПРИРОДА I НАСЕЛЕННЯ НАЙДАВНІШОЇ ІНДІЇ

ПРИРОДА I НАСЕЛЕННЯ НАЙДАВНІШОЇ ІНДІЇ

Назва:
ПРИРОДА I НАСЕЛЕННЯ НАЙДАВНІШОЇ ІНДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
67,95 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ І ПРИРОДА ІНДІЇ. Індія розташована на півдні Азії, на півострові Індостан. На півночі Індії знаходиться найвищий у світі гірський хребет — гори Гімалаї. Вони відділяють Індію від інших країн світу і захищають її від холодних північних вітрів. На півдні півострів Індостан омивають хвилі теплого Індійського океану. В Індії течуть дві великі річки — Інд і Ганг зі своїми притоками. Долини цих річок дуже родючі. В давнину долина Гангу була вкрита болотами та джунглями — непрохідними тропічними лісами. У джунглях водилося багато звірів і птахів: слонів, мавп, тигрів, папуг, у болотах жили отруйні змії, укус яких смертельний для людини.

Природа Індії багата й різноманітна. Зелені долини річок змінюються степами та пустелями, а снігові гори — тропічними лісами.

НАЙДАВНІШІ МІСТА ІНДІЇ. В долині річки Інд археологи розкопали залишки двох найдавніших міст Індії. Це міста Мохенджо-Даро та Хараппа, які існували п'ять тисяч років тому. В центрі кожного міста на пагорбі височіла добре укріплена цитадель, оточена стінами з вежами. Місто перетинали широкі вулиці. Заможні люди жили в дво- або триповерхових будинках з великою кількістю кімнат, бідняки — в маленьких будиночках.

Кожний будинок мав внутрішній дворик, куди виходили вікна з кімнат. Покрівля будинків була плеската. Увечері, коли спадала спека, на покрівлю піднімалась уся родина відпочити і подихати свіжим повітрям. У багатьох будинках були ванні кімнати. Використана вода по глиняних трубах збігала у міську каналізацію. Такого не було ні в містах Єгипту, ні в містах Месопотамії.

ЗАНЯТТЯ СТАРОДАВНІХ ІНДІЙЦІВ. Стародавні індійці були землеробами. На своїх полях вони вирощували пшеницю, ячмінь, горох, бавовну і рис. Розводили корів, буйволів, ослів, кіз, овець, верблюдів.

У містах Мохенджо-Даро і Хараппі жили ремісники. Вони робили гарний посуд з візерунками, ткали тонкі тканини, виплавляли з міді і бронзи знаряддя праці та прикраси. На руїнах будинків археологи знайшли зернотертки, ступки, сокири, ножі, зброю, зроблену з міді та бронзи. Заліза стародавні індійці ще не знали.

Міста вели жваву торгівлю. Про це свідчать великі й малі бронзові гирі, знайдені під час розкопок.

ЗАСЕЛЕННЯ ІНДІЇ ПЛЕМЕНАМИ АРІЇВ. Чотири тисячі років тому до Індії прийшли племена кочівників та скотарів аріїв. Згадка про ці події збереглася в священній книзі індійців «Рігведі». Там розповідається, що за один день боги зруйнували 99 міст дасью (місцевих жителів). Дасью були темношкірі; вони не знали ні законів, ні богів. Завойовники були високі на зріст, мали білу шкіру, називали себе аріями, що означало «шляхетні, благородні люди»; цією назвою вони протиставляли себе темношкірому населенню, яке поневолили.

Раніше арії жили на півдні Східної Європи, тобто в степах України, і аж до Каспійського моря. Вони випасали табуни коней, розводили овець, У пошуках кращих пасовиськ частина аріїв перейшла через гірський хребет Гіндукуш і спустилася до Індії. Інша група аріїв пішла на Іранське нагір'я. Від них походять перси. Деякі арії пішли ще далі — на Кавказ та в Європу.

Слово «арії» збереглося в сучасній назві країни Іран. Вчені вважають, що арії були родичами багатьох сучасних народів — індійців, персів, німців, англійців, українців, литовців та ін. Про це свідчать однокореневі слова в їхніх мовах, що означають одні і ті самі предмети (табл. 4). Вони збереглися з найдавнішої мови, якою розмовляли арії,— санскриту. Ці мови прийнято називати індоєвропейськими мовами.

ІНДІЙСЬКІ ВЕДИ. Священні книги аріїв, написані санскритом, називаються «Веди», що означає «знання». Таких книг чотири. Веди — це збірки пісень і заклинань, звернених до богів. Слово «веди» має спільний корінь зі старовинним слов'янським словом «вєдаті», тобто «знати», а також з українськими словами «віщий», «віщун» — той, хто передбачає, віщує майбутнє.

Від «веди» утворено слово «деви» — «боги». Звідси наші слова «дівчина», «діва», а також «дєва» російською мовою. Старослов'янський бог називався Див. У феків їхній верховний бог Зевс мав ще одне ім'я — Дій. У римлян бог називався Деус.

РЕЛІГІЯ ТА ЗВИЧАЇ В ІНДІЇ

РЕЛІГІЯ ТА ЗВИЧАЇ В ІНДІЇ. Арії, як і інші народи, обожнювали сили природи. Головним богом у них був могутній Індра — бог грози і блискавок. До нього зверталися воїни в бою, благаючи перемоги над ворогом. Коли фимів грім і лютувала буря, вважали, що то сердиться на небі бог Рудра. Це слово, однокореневе з українським прикметником «рудий» та іменником «руда» («залізна руда» та «руда» в значенні «кров»), у перекладі означає «червоний».

Богом неба був Варуна. Щоранку на колісниці, запряженій золотистими кіньми, виїжджав на небо бог сонця Сур'я. Царем над мертвими був похмурий бог Яма. Але найбільше поважали арії бога вогню Агні. Це ім’я близьке до російського слова «огонь» та українського “вогонь”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ПРИРОДА I НАСЕЛЕННЯ НАЙДАВНІШОЇ ІНДІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок