Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Аргентина

Аргентина

Назва:
Аргентина
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,65 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Офіційна назва - Аргентинська Республіка (Republica Argentina).

Географічне положення - займає південно-східну частину Південної Америки.

Площа території - 2,8 млн. кв. км. Друга (після Бразилії) за величиною країна Південної Америки і восьма у світі. Площа суші - 2,7 млн. кв. км., річок та озер - 30,2 тис. кв. км.

З півночі на південь простягається на 3,5 тис. км (від району Ла Кьяка, на кордоні з Болівією, до Вогняної Землі, Ушуайя - на крайньому півдні) і з заходу на схід - на 1,4 тис. км (у найширшій частині).

Має сухопутні кордони з Болівією - 832 км, Бразилією - 1 224 км, Чилі - 5 150 км, Парагваєм - 1 880 км, Уругваєм - 579 км.

Довжина берегової лінії - 4 989 км.

Територіальні води - 12 морских миль.

Економічна зона - 200 морських миль.

Континентальний шельф - 200 морських миль.

Населення - 37,03 млн. осіб (за даними перепису в листопаді 2001 р.). 95 відсотків аргентинців належать до білої раси і є потомками італійців та іспанців.

Столиця - Буенос-Айрес (Buenos Aires) - більш як 2 млн. 729 тис. осіб, з передмістями - близько 12 млн. осіб (за даними перепису в листопаді 2001 р.).

Інші великі міста - Кордова (2 млн. мешканців), Росаріо (1,1 млн.), Мендоса (800 тис.), Ла Плата (700 тис.).

Адміністративний поділ: 22 провінції, одна національна територія (teritorio nacional) і один федеральний столичний округ (distrito federal). Провінції діляться на департаменти (departamento).

Офіційна мова - іспанська. В країні також використовуються німецька, французька та італійська.

Релігія: більшість аргентинців - католики. В країні проголошено повну свободу віросповідання.

Державний прапор - складається з розміщених послідовно блакитної, білої і знову блакитної горизонтальних смуг із зображенням сонця посередині.

Блакитні і біла смуги існують ще з 1806 року. Під час національно-визвольної війни проти англійців 1806-1807 рр. ці кольори використовувалися полками національної міліції, які носили білі мундири з блакитними відворотами і обшлагами. Ці кольори були улюбленими кольорома аргентинців, саме тому їх, напевно, обрали для мундира і прапора. Сонце на прапорі - символ величі, слави і незалежності Аргентини. Державний прапор затверджено у 1816 році.

Державний герб - овал, розсічений на дві частини. У нижній частині - зображення поєднаних рук, які тримають шест з фрігійською шапкою на верхньому кінці. Герб довершує зображення сонця, яке сходить. Поєднання всіх фігур герба означає, що свободу країни можна забезпечити лише міцним єднанням всіх патріотичних сил. Герб затверджено у 1819 році.

Національне свято - 25 травня - річниця Травневої Революції (1810).

Членство у міжнародних організаціях - ООН, СОТ, МБРР, МВФ, МЕРКОСУР, МФКК, ОАД, ЛААІ (Латиноамериканська асоціація інтеграції), ЛАЕС (Латиноамериканська економічна система).

В економічному відношенні Аргентина - одна з найбільш розвинутих країн Латинської Америки. ВНП на душу населення становить 2370 доларів за рік. Але економіка її значною мірою залежить від іноземного капіталу. Однак держава продовжує зберігати міцні позиції в атомній промисловості, видобутку нафти, газу і вугілля, виробництві електроенергії, військовій промисловості, виплавці чавуну і сталі, залізничному транспорті, морському судноплавстві. Іноземний капітал майже повністю контролює автомобільну, тракторну, нафтохімічну, хімічну, фармацевтичну, тютюнову промисловість, будівництво.

У важкій індустрії виділяються машинобудування, нафтопереробка, чорна металургія. Є цементні, целюлозно-паперові підприємства. Розвинуті текстильна, шкіряно-взуттєва галузі. Провідна галузь - харчова.

Аргентина спеціалізується на товарному виробництві продуктів тваринництва, зернових і олійних культур. За виробництвом та експортом м'яса (2,5 млн. т на рік, понад 50 млн. голів великої рогатої худоби), за настригом вовни Аргентина посідає одне з перших місць у світі.

Близько 80 відсотків вартості експорту припадає на сільськогосподарську продукцію. Основні сільськогосподарські культури - пшениця, кукурудза, соя; плодівництво і виноградарство (розвинуте виноробство). Аргентина - один з найбільших у Латинській Америці виробників парагвайського чаю - маті та екстракту кебрачо. Понад 80% експорту - сільськогосподарська продукція: м'ясо і м'ясопродукти, шкіра, вовна, зернові тощо.

Експорт: м'ясо, м'ясопродукти, вовна, шкіра, зернові, олійні, молочні продукти, устаткування.

Імпорт: машини і промислове устаткування, сировина і напівфабрикати, паливо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аргентина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок