Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Кенія

Кенія

Назва:
Кенія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,99 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Офіційна назва - Республіка Кенія (Republic of Kenya).

Державний устрій - президентська республіка. Глава держави - Президент. Законодавча влада здійснюється президентом і однопалатним парламентом - Національною асамблеєю. Виконавча влада здійснюється президентом, віце-президентом і членами уряду. Президент призначає віце-президента і членів уряду з числа депутатів Національної асамблеї.

Географічне розташування. Держава знаходиться на узбережжі Індійського океану у Східній Африці. На півночі межує з Суданом (спільний кордон - 232 км) і Ефіопією (830 км), на сході - з Сомалі (682 км), на півдні - з Танзанією (769 км), на заході - з Угандою (933 км). На сході омивається Індійським океаном, на півдні - озером Вікторія.

Площа території - 582,6 тис. кв. км (46 місце у світі).

Адміністративний поділ - 7 провінцій і столичний округ.

Кількість населення - 30,8 млн. осіб (липень 2001 р.).

Столиця - місто Найробі (2,51 млн. жителів).

Інші великі міста: Момбаса (707,4 тис. жителів), Кісуму (170 тис.), Накуру (150 тис.), Елдорет (60 тис.).

Державна мова - суахілі.

Релігія - християнство, іслам.

Національне свято - 12 грудня - День Незалежності (196З р.).

Державний прапор - складається з трьох великих вертикальних смуг чорного, червоного і зеленого кольорів. По верхньому і нижньому краях червоної смуги проведені дві тонкі білі лінії. У центрі прапора розміщене червоно-біло-чорне зображення щита Массаї з перехрещеними списами. Прийнятий у 1963 р. чорний колір символізує колір шкіри населення країни, червоний - кров, зелений - природні ресурси Кенії. Білі лінії означають прагнення до миру, а щит Массаї (одного з найбільших кенійських племен) з перехрещеними списами - готовність захистити країну.

Грошова одиниця - кенійський шилінг = 100 центам.

Членство у міжнародних організаціях - ООН, СОТ, МБРР, МВФ, ОАЕ, МФЧХІЧП та інші.

Економіка країни

Кенія - аграрна країна, але її економіка відрізняється від економіки багатьох інших країн Африки. У Кенії вирощуються не одна, а кілька експортних культур, вона має сучасну індустрію туризму і розвинуту обробну промисловість. У колоніальний період обробна промисловість, торгівля і товарне сільське господарство знаходилися в руках європейців і азіатів. Уряд незалежної Кенії сприяв посиленню ролі африканців у всіх цих сферах.

Роль уряду

Уряд Кенії відіграє активну роль у визначенні основних напрямків економічного розвитку країни, але багато галузей господарства знаходяться у приватній власності. Всіляко заохочуються іноземні приватні інвестиції. Уряд розробив кілька планів розвитку, шостий з них, розрахований на період 1989-1993 років, передбачав комерціалізацію державних підприємств і фірм. Після здобуття незалежності значну частину державних коштів, спрямованих на розвиток економіки, становили дотації і позики, надані іншими країнами і міжнародними організаціями. У 1980-1990-х роках частка безоплатної закордонної фінансової допомоги скоротилася з 20 до 13%, оскільки Захід чинив тиск на кенійську владу, змушуючи її відмовитися від однопартійної системи.

Валовий внутрішній продукт

ВВП у 1995 р. у Кенії становив 9,1 млрд. дол., або приблизно 340 дол. у перерахуванні на душу населення. На частку сільського господарства (включаючи лісове господарство і рибальство) припадало 29% ВВП, на частку промисловості - 17%, решта - на частку у сфері послуг, включаючи туризм.

З 1963 р. до кінця 1970-х років ВВП Кенії швидко збільшувався. У 1970-1979 середньорічний темп його зростання становив 6,4%, але у 1980-1990 він знизився до 4,1%, а на початку 1990-х років, у зв'язку з девальвацією місцевого шилінга щодо основних конвертованих валют, - до 1,4%. Темпи зростання виробництва почали відставати від природного приросту населення, і рівень життя кенійців значно знизився, оскільки країна багато імпортувала (1996 - 4%).

Енергетика

У 1989 в енергобалансі Кенії приблизно 80% припадало на частку деревини. На сьогодні 14% необхідної країні кількості електроенергії поставляють гідроелектростанції на р.Тана. Інші електростанції працюють на нафтопродуктах; крім того, у районі Олкарія функціонує геотермальна станція. Незначна кількість енергії надходить з гідроелектростанції Оуен-Фолс в Уганді. У результаті широкого використання деревини як джерела енергії за період з 1975 по 1990 рік площа лісів скоротилася на 11%. Ліси вирубують, щоб використовувати землі під ріллю, а деревина йде на паливо і використовується у будівництві житла.

Транспорт

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Кенія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок