Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Куба

Куба

Назва:
Куба
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,42 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Офіційна назва - Республіка Куба.

Державний устрій. Згідно з Конституцією Республіка Куба є соціалістичною державою трудящих, незалежною і суверенною. Верховна державна влада належить Національній Асамблеї, що складається з депутатів, які обираються на прямих виборах терміном на 5 років. Депутати формують Державну Раду. Президент Державної Ради є керівником держави і керівником уряду. Виконавча влада - Рада Міністрів і уряд Республіки.

Географічне розташування. Куба розташована у Вест-Індії, на стику Північної, Центральної і Південної Америки. За конфігурацією територію Куби, що простягнулася із заходу на схід на 1250 км, нерідко порівнюють з ящіркою, тулуб якої звернений до Атлантики, а хвіст знаходиться біля входу в Мексиканську затоку. На півдні Куба омивається водами Карибського моря. Відстань від Куби до США у найвужчому місці Флоридської протоки - 180 км, до острова Гаїті через Навітряну протоку - 77 км, до острова Ямайка через протоку Колон - 140 км, до Мексики через Юкатанську протоку - 210 км.

Площа території - 110,86 тис. кв. км (104 місце у світі).

Адміністративний поділ - 14 провінцій і муніципія о. Хевентуд.

Кількість населення - 11,184 мільйони осіб (станом на липень 2001 року).

Столиця - Гавана (2,328 млн. осіб).

Інші великі міста - Сантьяго-де-Куба (544,4 тис. осіб), Камагуей (348,6 тис.), Хагуей (312,1 тис.), Гуантанамо (269,2 тис.), Санта-Клара (247,8 тис.).

Державна мова - іспанська.

Релігія - католицизм.

Державні свята - 1 січня (1959 р.) - День національного звільнення; 26 липня (1953 р.) - День Національного повстання; 10 жовтня - Початок війни за незалежність.

Державний прапор. Вперше у 1850 році замайорів прапор, який у подальшому став державним прапором Куби. Цей прапор гармонійно поєднує три кольори - червоний, синій і білий. Три сині смуги означають департаменти, на які поділявся острів у той час, дві білі смуги символізують велич ідеалу незалежності, а червоний трикутник - рівність, братерство і свободу, а також кров, пролиту у боротьбі за незалежність; біла зірка уособлює повний суверенітет Куби в сім'ї інших народів.

Державний герб - має форму стрілчастого щита, розділеного на три поля. На верхньому, горизонтальному полі зображений золотий ключ, що лежить на тлі моря у променях сонця, яке сходить, між двома горами, що символізує положення Куби - нової держави, яка виникла у Мексиканській затоці між двома Америками. Діагональні білі та сині смуги на лівому вертикальному полі відображають адміністративний поділ острова у колоніальний період. На правому вертикальному полі - кубинський пейзаж з королівською пальмою на першому плані, що символізує незламний характер кубинського народу.

Національні атрибути. Національна квітка Куби - маріпоса; красива біла квітка з сильним ароматом, яка у період боротьби за незалежність була символом повстання. Національний птах - токороро, кубинський представник сімейства кетцалів. У його яскравому оперенні присутні кольори кубинського прапора. Національне дерево Куби - королівська пальма, пряма, горда, незламна, як дух цієї країни.

Грошова одиниця - песо.

Членство у міжнародних організаціях - ООН, СОТ, Організація Американських держав, МФЧХіЧП та інші.

Економіка Куби

Економіка Куби є однією з найбільш націоналізованих у світі. Найвищі темпи колективізації зафіксовані у перші два післяреволюційних роки, коли у власність держави і під її управління перейшла більшість промислових і гірничодобувних підприємств, будівельних організацій, значна частина фінансових установ, внутрішньої і зовнішньої торгівлі, а також близько третини сільськогосподарського виробництва. До кінця 1970-х років у приватному секторі знаходилося лише 25% сільського господарства, 7% транспорту, 1% засобів зв'язку і менше 1% рибальського флоту.

Централізоване планування було запроваджене на Кубі в 1960-х роках за рекомендацією радянських фахівців. У другій половині 1960-х років кубинське керівництво відмовилося від цієї практики і перейшло до економічних експериментів, які базувалися на моральному заохоченні працівників, що не принесло очікуваних результатів і змусило повернутися до так званої системи планування. Під час економічної кризи на початку 1990-х років центральне керування було скасоване, а його функції передані Міністерству економіки і планування. При цьому державні підприємства й організації отримали автономію і можливість розпоряджатися прибутком.

Роль ринку в країні мінімальна, оскільки розподіл коштів і проміжних товарів відбувається через планувальні органи, а більшість споживчих товарів розподіляється централізовано через систему нормування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Куба

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок