Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Скачати: США

США

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,32 KB
Завантажень:
599
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1
Пролистати роботу: 1  2 
Офіційна назва - Сполучені Штати Америки (США) - United States of America (USA).

США - федеративна республіка, в якій владні повноваження розподіляються між федеральним урядом і урядами 50 штатів. Виконавча, законодавча і судова влада представлені відповідно Президентом, Конгресом і Верховним Судом. Кожен з 50 штатів має свою конституцію, систему органів влади і управління.

Географічне положення - країна розташована в Північній Америці.

Адміністративний поділ - 50 штатів (state) і 1 федеральний округ. Штати поділяються на округи (county and parish)

Територія - 9 373 тис. кв. км.

Населення - 281 421 906 осіб (на 1 квітня 2000 р.).

Столиця - місто Вашингтон (Washington), округ Колумбія (572 тис. жителів на 2000 р.)

Місце для столиці запропонував перший американський президент Джордж Вашингтон, на честь якого вона і названа.

У Вашингтоні знаходиться резиденція президента США (Білий дім), Конгрес (Капітолій), Верховний суд, Державний департамент, військові міністерства (Пентагон у пригороді Арлінгтону) та інші державні установи.

Столицею Вашингтон став 1 грудня 1800 року, після того, як з Філадельфії у це місто були переведені Конгрес та основні урядові установи.

Найбільші міста - (станом на 2000 рік).

Нью-Йорк - 8,008 млн. жителів.

Лос-Анджелес (Каліфорнія) - 3,695 млн. жителів.

Чикаго (Іллінойс)- 2,896 млн. жителів.

Хьюстон (Техас) - 1,954 млн. жителів.

Філадельфія (Пенсільванія) - 1,518 млн. жителів.

Фенікс (Арізона) - 1,321 млн. жителів.

Сан-Дієго (Каліфорнія) - 1,223 млн. жителів.

Даллас (Техас) - 1,189 млн. жителів.

Сан-Антоніо (Техас) - 1,144 млн. жителів.

Детройт (Мічиган) - 0,951 млн. жителів.

Офіційна мова - англійська.

Національне свято - 4 липня - День Незалежності (1776 р.)

Грошова одиниця - долар США=100 центам.

США - найбільш розвинута в економічному відношенні держава світу.

Валовий внутрішній продукт (ВВП) станом на 1999 рік становив 9980,4 млрд. доларів. За цим показником США з великим розривом випереджають інші країни. (Для порівняння: ВВП Японії, яка посідає друге місце - 4380,1 млрд. доларів, Німеччини (третє місце) - 2108,9 млрд. доларів).

У нинішній час близько 10% валового внутрішнього продукту країни і 30% всіх вироблених у США матеріальних цінностей реалізуються на зовнішніх ринках.

Експорт. Основу експорту США становлять устаткування, літаки, автомобілі, продукція сільського господарства, військова техніка, хімікати. Частка США у світовому експорті продукції наукоємних галузей становить близько 20%, у світовому експорті зерна - близько 50% на рік.

Імпорт. Імпортується величезна кількість електронних компонентів, побутової електроніки і комп'ютерів.

Найбільші компанії США. За матеріалами американського журналу "Forbs" 2000 року, список найбільших компаній США очолює корпорація "Дженерал Електрик" ("General Electric"), що займається виробництвом електротехнічних товарів та обладнання. Крім неї, до першої десятки увійшли: "Сітігруп" ("Citigroup"), "Ексон Мобіл" ("Exxon Mobil"), "Бенк оф Америка" ("Bank of America"), "АйБіеМ" ("IBM"), "Американ Телеграф енд Телефон Груп" ("American Telegraph and Telephone Group"), "Вол-Март" ("Wall-Mart"), "еСБіСі комм'юнікейшнс" ("SBC communications").

Зовнішня торгівля

Основні зовнішньоторговельні партнери: Канада, Японія, Мексика, країни Західної Європи.

Торгівля з Україною. США посідають четверте місце за обсягами імпорту товарів і послуг до України після Російської Федерації, Туркменістану і Німеччини. У 2001 році цей показник становив 736,1 млн. доларів, що дорівнює 4,4% обсягів загального імпорту товарів і послуг до України.

Обсяги експорту товарів і послуг України до США минулого року становили 693,3 млн. доларів, що дорівнює 3,5% обсягів загального експорту. За 2001 рік експорт товарів і послуг скоротився на 156,1 млн. доларів, або на 21,5%. Головною причиною такого скорочення стало закриття американського ринку для української продукції через ряд антидемпінгових розслідувань та політику уряду США щодо обмеження імпорту в умовах кризового стану економіки і застосування санкцій. Так, експорт чорних металів скоротився більше ніж у 4 рази (фізичні обсяги експорту металів скоротилися з 2,2 млн. тонн до 0,4 млн. тонн), експорт транспортних засобів скоротився майже на 40%.

Прямі іноземні інвестиції

США посідають перше місце у світі за обсягами прямих іноземних інвестицій (приблизно чверть світового обсягу). Але у процентному відношенні до ВВП цей показник США менший, ніж у багатьох країн Європи. У США він становить 1,8%, в той час як, наприклад, у Великобританії він дорівнює 4,8%, у Франції та Іспанії - по 3,4%. (за матеріалами доповіді, підготовленої "Economist Intelligence Unit" ).

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: США

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок