Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Узбекистан, Киргизька Республіка, Таджикистан, Туркменістан

Узбекистан, Киргизька Республіка, Таджикистан, Туркменістан

Назва:
Узбекистан, Киргизька Республіка, Таджикистан, Туркменістан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,96 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Республіка Узбекистан

Площа - 447,4 тис. кмг. Населення - 22,4 млн чоловік. Столиця - Ташкент.

Узбекистан займає щодо країн регіону центральне положення. Країна має велику площу земель, придатних для зрошуваного землеробства, значні й різноманітні поклади мінеральної сировини. Тут добувають газ і нафту, руди кольорових металів, графіт, озокерит.

Пустельно-степові ландшафти рівнинних ділянок чергуються з пустельними (Кизилкуми) і, поступово підвищуючись на схід, переходять у передгірські та гірські. Різко континентальний клімат з сухим літом, незначною кількістю опадів сприяє вирощуванню бавовнику, інші сільськогосподарські культури потребують штучного зрошення. Тут діє розвинута система каналів: Великий, Північний та Південний Ферганські, Голодностепський та ін. Ірригаційне значення мають майже всі річки країни.

Узбекистан - найбільша за кількістю населення країна регіону. До її складу на правах автономії входить Каракалпакія. Життя та традиційна господарська діяльність концентруються в оазисах. Найбільш густо заселені оазиси південної частини країни (особливо Ферганська долина) та пониззя Амудар'ї. Найбільші міста - давні центри культури - Ташкент, Самарканд (мол. 84), Бухара, Хіва (мол. 85) - також знаходяться в оазисах.

У територіальному поділі праці спеціалізація країни визначається бавовникових комплексом. До його складу входять підприємства первинного очищення бавовник)

та текстильної промисловості, що концентруються переважно в Ташкенті, Фергані, Маргелані, Самарканді, а також машинобудування (головний центр - Ташкент). Потреби комплексу спричинили розвиток виробництва мінеральних добрив (Чирчик, Фергана. Навої, Коканд). З переробкою бавовнику по в'язане виробництво олії.

Подальшого розвитку набуває видобувай ня паливно-енергетичної (Ферганська доли на) та рудної сировини (Алмалик). Відповідно посилюється значення в промисловому розвитку країни таких галузей, як газова, хімічна та нафтохімічна, золотодобувна, кольорова металургія.

У сільському господарстві, крім бавовникової спеціалізації, займаються вирощуванням баштанних культур, фруктів, овочів, вирощуванням рису в долинах річок та пшениці - на богарних землях. В оазисах розвинуте молочне скотарство, в пустельних та гірських районах - вівчарство пасовищного типу. Харчова промисловість виробляє різні консерви, сухофрукти, вина.

Узбекистан зв'язаний з країнами Центральної Азії та Росії сухопутними шляхами, де провідна роль налетить залізниці. Постачає продукцію бавовникового комплексу, газ, кольорові метали. Завозить переважно продукцію машинобудування й хімії.

Киргизька Республіка

Площа - 198,5 тис. кмг. Населення - 4,5 млн чоловік. Столиця - Бішкек.

Киргизстан - гірська країна. Половина її території розташована на висотах понад 3 000 м, тобто придатні для землеробства території дуже обмежені (частина Ферганської, Чуйська, Алайська (мал. 86) долини) і становлять близько 10 %. Вирощують бавовник, цукрові буряки, тютюн. Країна має великі пасовища, на яких розвивається вівчарство. Також розводять коней, велику рогату худобу.

Велике значення має вугільна промисловість, кольорова металургія, що розвиваються на власній сировині. У Киргизькій Республіці є значні поклади сурми та ртуті. В містах Бішкек, Ошта інших розвинуте машинобудування. Енергетика розвивається на власних паливних та гідроресурсах. Каскад ГЕС діє на річці Нарин.

Надра країни багаті мінеральними водами, унікальні природні особливості озера Іссик-Куль сприяють розвитку рекреаційної діяльності в країні, визначають галузь як одну з пріоритетних для розвитку економіки.

Киргизька Республіка активно перебудовує свою економіку, залучаючи як власні ресурси, так і можливості міжнародного співробітництва. Держава дістала статус країни, що розвивається, це дає можливість одержувати на пільгових умовах міжнародну допомогу.

Республіка Таджикистан

Площа - 143,1 тис. кмг. Населення -5,7 млн чоловік. Столиця - Душанбе,

Таджикистан розташований в важкодоступних гірських районах Паміру та Паміро-Алтаю. Долини найбільш густонаселені та добре освоєні в господарському відношенні. Густота населення тут перевищує 60 чол. на 1 км2, водночас як гірські території мають показник близько 2 чол. на 1 км2. До складу країни входить Горний Бадахшан (м. Хорог), повністю розташований в горах Паміру. В останні роки загострення внутрішньополітичної ситуації призвело до збройного конфлікту в країні, що значно підірвало її економіку.

Для сільськогосподарського використання придатна тільки третина території, а для землеробства - майже 20 її частка. Але зручне розташування долин південно-західної частини дають можливість вирощувати тут бавовник. Розвинуті шовківництво, садівництво, виноградарство. Провідною галуззю сільського господарства є тваринництво.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Узбекистан, Киргизька Республіка, Таджикистан, Туркменістан

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок