Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Чад

Чад

Назва:
Чад
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
161,97 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Експорт: вивозять бавовну, м’ясо, шкіри, живу худобу, рибу тощо.

Імпорт: ввозять машини та устаткування, нафтопродукти, будівельні матеріали, хімічні товари, продовольство.

ЦІКАВЕ. Чад здавна слугував місцем, де відбувалися контакти народів Північної Африки, Сахари і Судану, носіїв різних культур і релігій. Тому етнічний склад населення цієї досить великої країни (21 місце у світі) відрізняється надзвичайною строкатістю. Тут представлені мови семи груп великих мовних родин (ніло-сахарської, семіто-хамітської і нігеро-кордофанської).

Іслам широко розповсюджений серед народів пустель – арабів-бедуїнів, туарегів і фульбе, що займаються кочовим скотарством. Вони розводять верблюдів і велику рогату худобу. Основними заняттями хауса є торгівля і землеробство. Вадаі – хлібороби, що домоглися великих успіхів в техніці штучного зрошення. Як добриво вони використовують гній худоби. Канебу займаються переважно тваринництвом. Тубу ведуть кочовий спосіб життя в посушливих східних і північних районах.

Немусульманське населення живе в більш густонаселеному поясі саванових рідколісь. Тут сама численна етнічна група – сара, основним заняттям якої є рибальство і землеробство. У тих же районах настільки ж дисперсно розміщені хлібороби хакка. Після появи в Центральній Африці високоврожайних зернових культур з Нового Світу хакка протягом чотирьох століть поступово переміщалися в райони з більш вологим кліматом, де вони могли вирощувати ці культури, витісняючи відтіля корінне населення мисливців і збирачів.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Чад

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок