Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> США – загальна характеристика

США – загальна характеристика

Назва:
США – загальна характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,20 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Офіційна назва - Сполучені Штати Америки (США) - United States of America (USA).

США - федеративна республіка, в якій владні повноваження розподіляються між федеральним урядом і урядами 50 штатів. Виконавча, законодавча і судова влада представлені відповідно Президентом, Конгресом і Верховним Судом. Кожен з 50 штатів має свою конституцію, систему органів влади і управління.

Географічне положення - країна розташована в Північній Америці.

Адміністративний поділ - 50 штатів (state) і 1 федеральний округ. Штати поділяються на округи.

Територія - 9 373 тис. кв. км.

Населення - 281 421 906 осіб (на 1 квітня 2000 р.).

Столиця - місто Вашингтон (Washington), округ Колумбія (572 тис. жителів на 2000 р.)

Місце для столиці запропонував перший американський президент Джордж Вашингтон, на честь якого вона і названа.

У Вашингтоні знаходиться резиденція президента США (Білий дім), Конгрес, Верховний суд, Державний департамент, військові міністерства (Пентагон у пригороді Арлінгтону) та інші державні установи.

Столицею Вашингтон став 1 грудня 1800 року, після того, як з Філадельфії у це місто були переведені Конгрес та основні урядові установи.

Найбільші міста - (станом на 2000 рік).

Нью-Йорк - 8,008 млн. жителів.

Лос-Анджелес (Каліфорнія) - 3,695 млн. жителів.

Чикаго (Іллінойс)- 2,896 млн. жителів.

Хьюстон (Техас) - 1,954 млн. жителів.

Філадельфія (Пенсільванія) - 1,518 млн. жителів.

Фенікс (Арізона) - 1,321 млн. жителів.

Сан-Дієго (Каліфорнія) - 1,223 млн. жителів.

Даллас (Техас) - 1,189 млн. жителів.

Сан-Антоніо (Техас) - 1,144 млн. жителів.

Детройт (Мічиган) - 0,951 млн. жителів.

Офіційна мова - англійська.

Національне свято - 4 липня - День Незалежності (1776 р.)

Грошова одиниця - долар США=100 центам.

Експорт - основу експорту США становлять устаткування, літаки, автомобілі, продукція сільського господарства, військова техніка, хімікати. Частка США у світовому експорті продукції наукоємних галузей становить близько 20%, у світовому експорті зерна - близько 50% на рік.

Імпорт - імпортується величезна кількість електронних компонентів, побутової електроніки і комп'ютерів.

Населення. За кількістю населення США посідають третє місце в світі після Китаю й Індії. У формуванні населення виняткова роль належить міграціям. З початку XIX ст. сюди переселилися з інших країн 60 млн чоловік. У наш час, незважаючи на різні обмеження, щорічний притік населення становить 600-800 тис. чоловік. За рахунок мігрантів США поповнюють свої людські ресурси дешевою робочою силою, а також спеціалістами високої кваліфікації. Імміграція розглядається як позитивне явище, що урізноманітнює можливості країни.

Початковими його елементами були аборигени-індіанці, європейські іммігранти (англійці, ірландці, німці, скандинави) і негри-раби з Африки. З-поміж європейців найбільше було вихідців з Британських островів. З кінця XIX ст. серед іммігранти! стали переважати вихідці з Південної і Східної Європи (італійці, греки, чехи, поляки, росіяни, українці), а нині - вихідці з Латинської Америки та Азії. Нові переселенці помітно відрізнялися своєю мовою і культурою від попередніх. Вони селилися компактними групами і тільки в містах, у яких до певної міри зберігали свою етнічну відокремленість. Іммігранти-украінці переселялися в Новий Світ у пошуках кращої долі або з політичних причин. Спочатку це були селяни, робітники. Проживають вони здебільшого в штатах Пенсільванія, Нью-Йорк і Нью-Джерсі.

США - найбагатша країна світу. Але в ній є значні соціальні контрасти, нерідко забарвлені расовими й етнічними відмінностями. Згідно з офіційними даними, більш як 30 млн американців живуть поза рівнем бідності. Переважають з-поміж них «бідні біті», але в цілому гіршими є умови життя негрів і латиноамериканців.

Пересічна густота населення США - 27 чол. на 1 км2. Дуже слабо заселені Аляска і Гірські штати, мало жителів на Великих рівнинах. Найвища густота характерна для районів скупчення міст. Найбільшим є БосВаш (Бостон - Вашингтон) на Атлантичному узбережжі. Він об'єднує понад чотири десятки великих міст із загальною кількістю населення 45 млн чоловік і пересічною густотою - 450 чол. на 1 км2.

Американці - міські жителі. Міста в країні молоді. Для них характерні прямокутне планування вулиць, діловий центр - даунтаун або головна вулиця -мейнстріт. Центри великих міст забудовані висотними будинками - хмарочосами. Чим більше місто, тим більше хмарочосів. Нині 2/5 американців живуть у передмістях.

США - найбільш розвинута в економічному відношенні держава світу.

Валовий внутрішній продукт (ВВП) станом на 1999 рік становив 9980,4 млрд. доларів. За цим показником США з великим розривом випереджають інші країни. (Для порівняння: ВВП Японії, яка посідає друге місце - 4380,1 млрд. доларів, Німеччини (третє місце) - 2108,9 млрд. доларів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: США – загальна характеристика

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок