Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим

Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим

Назва:
Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
План

1. Географічне положення АРК.

2. Севастополь зі спеціальним статутом:

2.1. Історія виникнення;

2.2. Промислова спеціалізація міста;

2.3. Севастополь – морські ворота для зарубіжних партнерів.

3. Природні умови АРК

4. Ялта – міжнародна оздоровиця:

4.1. Особливості розташування;

4.2. Промисловий потенціал;

4.3. Спеціальна економічна зона;

4.4. Міжнародний туризм

5. Надра Криму

6. Рекреаційна зона

7. Сільське господарство

8. Провідні галузі

9. Проблеми та перспективи розвитку Автономної Республіки Крим.

Навіть на географічній карті видно органічну єдність земель України і Криму, наче самою природою приречених бути одним цілим. І попри всі вітри історії, умається, що саме гармонійні стосунки заради розбудови як регіону, так і української держави сприятимуть, міцнітимуть і будуть визначальними у ХХІ столітті.

Кримська земля знає і війни, і розбої, і работоргівлю. Але впродовж століть тут нагромаджено і чималий позитивний досвід: не лише вигідну торгівлю, але й тісні політичні, військові, економічні союзи і навіть поріднення народами. Значний, а часом вирішальний вплив на характер стосунків поміж Україною і Кримом мали сусідні народи та держави. Це і Візантія, і Золота Орда, і Польсько-Литовська держава, і Туреччина, і Росія. Втім, як правило, саме українсько-кримські стосунки розвивалися, грунтуючись на власних принципах, досвіді, традиціях, що йшли всупереч політиці цих великих держав. Отож, Україна та Крим не тільки природою приречені бути єдиним цілим, але й історично їм судилося мати дуже тісні взаємовідносини. Це підтверджує й сучасний етап державного будівництва в Автономній Республіці Крим як складовій частині України.

Утворена - 28 липня 1992 року. Площа - 27 тис. кв. км, населення - 2,5 млн. чоловік. Центр - Сімферополь (348 тис. чол.).

Автономна Республіка Крим має 14 районів, 16 міст (Севастополь зі спеціальним статусом), 56 селищ міського типу, 243 сільради.

Севастополь - одне з найвідоміших міст Криму - має спеціальний статус. Його історія - у руїнах давньогрецької колонії Херсонеса Таврійського, заснованого ще в V ст. до Р. Х. Свого часу він був оплотом Візантійської імперії. А року 988-го, підкорений Київським князем Володимиром Святославовичем, став місцем його хрещення і предтечею розбудови могутньої держави на засадах християнства.

У травні 1783 року тутешня Ахтіарська гавань прийняла перших 17 кораблів Чорноморського флоту. Відтак розпочалося будівництво великого порту і міста. Ця дата вважається офіційною в народженні Севастополя. Його бойове хрещення відбулося майже через століття (1853-1856), коли героїчні оборонці севастопольських твердинь впродовж 349 днів протистояли англо-французьким військам. Вогнем і кров'ю Другої світової війни писалася ще одна літописна сторінка міста. Внаслідок грубого прорахунку політичного та військового керівництва в 1941 році Севастополь опинився в облозі, яка тривала 250 діб. Майже стертий з лиця землі, Севастополь відродився, зміцнів, став одним із найкрасивіших приморських міст України.

Нині - це великий морський порт, промисловий, науковий, культурно-мистецький центр, в якому проживає понад 500 тис. чоловік. У його небі - синьо-жовтий прапор Української незалежної держави. З дня утворення Військово-морських сил України Севастополь є їх базою.

Серед відомих підприємств - "Атлантика", "Чорномор", що займаються переробкою морських продуктів. Плавучі й берегові консервні заводи щороку виробляють мільйони тонн рибних консервів і тисячі тонн найрізноманітнішої в'яленої, копченої та маринованої продукції.

Судноремонтна галузь представлена в місті одним із провідних підприємств вітчизняної економіки, яким є ВАТ "Севастопольський морський завод". Підприємства радіоелектроніки та приладобудування - теж потужний промисловий потенціал Севастополя. Морські аварійні радіобуї системи КОСПАС-SARSAR "Мусон-501", корабельні радіостанції, технологічне обладнання для сейсмологічних робіт - все це виробляється на ВАТ "Мусон".

З 1995 року Севастополь гостинно відкрив свої морські ворота для зарубіжних партнерів, і то була ознака нового часу. Сьогодні в Севастополі працюють більше сотні спільних підприємств, експортні операції здійснюються з партнерами 50 країн світу.

Зовнішньоекономічний оборот товарів і послуг складає понад 108 мільйонів доларів США щороку. Розширити цю сферу діяльності, залучивши до реформаційних процесів у економіці інвестиції, - одне з найважливіших завдань міської ради, яку очолює Василь Пархоменко.

На сесії міськради було прийняте рішення про введення в місті спеціального режиму інвестиційної діяльності і, зокрема, про створення у Севастополі кількох локальних економічних зон. Це створило стабільне підгрунтя для розвитку ринкової інфраструктури й вивело Севастополь у число лідерів новітніх економічних перетворень в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок