Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> реферат: Життєвий шлях постатей Мелітопольщини – взірець для нас

Життєвий шлях постатей Мелітопольщини – взірець для нас / сторінка 2

Назва:
Життєвий шлях постатей Мелітопольщини – взірець для нас
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
В 1873 році Корвацький А.В. від'їжджає до Німеччини, де вступає у Вюрцбурзький університет (найстаріший у Європі, заснований в 1403 p.). У бібліотеці університету нараховувалось понад 10 тис. томів книг. Околиці Вюрцбурга були багаті на сади та виноградники. Корвацький захопився садівництвом, при університеті закінчив курси садівників і виноградарів і школу виноробства і садівництва. Саме це дозволило йому в майбутньому стати піонером акліматизації кращих західноєвропейських сортів плодових дерев та винограду унашому краї.

У Вюрцбурзі Корвацький водночас опанував підвалини самої сучасної і передової на той час теоретичної і експериментальної гігієни. Теорія гігієни була вперше розроблена в Німеччині видатним німецьким гігієністом Максом Петтенкофером.

Під час навчання в Вюрцбурзькомау університеті Корвацький відчував великі матеріальні труднощі. Раціон його харчування складався часто з ліверної ковбаси, чаю та хліба. Тільки двічі на тиждень він міг дозволити собі пообідати у дешевій їдальні.

По закінченню університету в 1877 році, Корвацький отримує диплом хірурга, але коли повернувся додому, практикувати зразу не міг, бо треба було підтвердити диплом, що він і зробив, здавши екстерном іспити у Київському імператорському університеті ім. Святого Володимира.

З 1879 року і до кінця свого життя – Корвацький працює земським лікарем у Мелітополі. В 1897 році він заснував санітарну станцію, в 1898 створив міську медичну бібліотеку, яка існує і зараз.

В 1883 році почав наукову садівничу діяльність. На рухомих пісках у селі Семенівка заклав перший дослідний сад і виноградник на площі один гектар.

У 1887 році після вивчення особливостей місцевої гідрології відкрив свердловину з глибокого Бучакського горизонту, вода якої рекомендувалася як мінерально-лікувальна. Свердловина функціонує і зараз, а вода розливається у пляшки як „Мелітопольська мінеральна”. Саме Корвацький запровадив зрошувальне садівництво на Мелітопольщині і заклав промислові сади. Він приймав участь у Міжнародних виставках і завжди отримував нагороди.

В 1903 році заснував земську лікарню в Мелітополі. До її будови він відносився дуже відповідально „Вряд ли можно допустить чтобы постройка такой значительной больницы как Мелитопольская, в которой положено 30 штатных и три запасних кровати. Была построена без достаточного изучения вопроса и ознакомления с опытом других земств. Необходимо ознакомиться на месте с планами, системой устройства земских лечебных заведений как вообще, так и частности порядка распределения разных специальных частей заведения, распределения палат, системы отопления, устройства печей, системой вентиляции» [7, с.58].

Доля земського лікаря А.В. Корвацького подібна до долі багатьох людей того часу, які у молоді роки були охоплені ідеями революціонерів-народників і які марно намагалися політичними методами полегшити життя знедолених селян, а потім, ставши лікарями „пішли в народ” і зостались з ним до кінця своїх днів. Саме ідейна переконаність допомагала їм проникнутися нестатками і сподіваннями найбіднішого селянства і вони усіма можливостями намагалися полегшувати їх гірку участь.

Земський лікар Корвацький А.В. працював спозарання і до пізньої ночі. Зранку, оглянувши сад, йшов у лікарню до хворих, потім приймав амбулаторних хворих, потім ходив по домівках, де були лежачі хворі. Він ніколи нікому не відмовив у медичній допомозі (для бідних - завжди безкоштовно). „Он успевал настолько, что хватило бы на несколько жизней. Трудно даже себе представить, как можно было при такой громадной нагрузке врачебной хирургической деятельностью, внести существенный вклад в развитие профилактической и общественной медицины, бактеорологии и лабораторной диагностики, школьной гигиены, борьбы с инфек-ционными болезнями, иммунопрофилактики, библиотечного дела, водоснабжеия города и развития садо-водства» [3, с.56]. Наскільки ж великою була його любов до народу, що „...будучи блестящим хирургом, проводившим на то время самые уникальные операции, мог с его способностями врача-экспериментатора работать в лучших столичних или губернских больницах того времени, проводить научную медицинскую деятельность, получать вполне заслуженные звання й награды” [3, с.129]. Але Корвацький не покинув Мелітополь. Він, згідно з своїм уявленням про справедливу перебудову суспільства назавжди „пішов у народ”, прожив серед нього все своє життя і віддав сповна „борг інтелігенції” знедоленій селянській бідноті.

Завдяки великій багатогранності діяльності для суспільства А.В. Корвацький є яскравим прикладом відданості своєму покликанню лікаря і громадянина. Його особистість закликає до наслідування упертості у навчанні, у досягненні справедливості, у праці, у любові до людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Життєвий шлях постатей Мелітопольщини – взірець для нас

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок