Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Скачати реферат: Життєвий шлях постатей Мелітопольщини – взірець для нас

Життєвий шлях постатей Мелітопольщини – взірець для нас / сторінка 4

Назва:
Життєвий шлях постатей Мелітопольщини – взірець для нас
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Так, я здійснила декілька разів дальню комплексну практику з економічної і фізичної географії на північ за маршрутом – Леніград - Карелія - Кольський півострів. За декілька таких подорожей ми змогли подивитись і особливості природи, і особливості економіки цього краю. Вивчали всі визначні місця (з історичною, патріотичною, естетичною метою). Коли я ще сама була студенткою, то пам'ятаю, що за день ми стомлювалися добре. А коли стала керівником практики, то виходячи з того, що на цих об'єктах вже ніхто ніколи в житті не буде: Кронштадт, Ермітаж, Російський музей, з-д їм. Кірова, „Дорога життя”, „Розлив”, Ісакієвський собор, Казанський собор, Зоомузей, Кунсткамера, „Аврора”, дім Петра І, Петродворець тощо, графік відвідувань зробила ще щільнішим. Щовечір був обов'язковим похід до театру. Дотримання режиму сну та відчуття захопленості сприяло відновленню сил.

В Карелії – Петрозаводськ з Онезьким тракторним заводом, Кіжі, водоспад Ківач, курорт Марціальні води, Кондопозький целюлозно-паперовий комбінат, Шокшинська копальня малинових кварцитів, Гірваська кальдера, Карельські озера, Корабельні Петрові соснові бори.

На Кольському півострові - Мончегорськ, Оленєгорськ, Апатити (Заполярний ботанічний сад, Великий кар’єр по видобуванню апатитів, трамплін в Хібінах, копальні Расвумчорр, Кукісвумчорр, тундра, поселення саамів - Ловозеро, підземна Верхньо-Туломська ГЕС, Кольська атомна станція в Полярних Зорях і неповторний Мурманськ з усіма підприємствами і рибним портом, і довгий Полярний День, і льодовикові форми рельєфу!

У 1980 році, коли Ленінград був закритий на Олімпіаду, маршрут проліг на Кольський півострів через Архангельську область з її лісовим комплексом, з місцем де народився і жив у дитинстві М.В. Ломоносов, з Холмогорами, де розводили племінну худобу і з Красною Соломбалою, де Петро І будував свої перші кораблі і Малі Карели з дерев’яним зодчеством, і Північна Двина, і Архангельський лісовий порт - найбільший в світі. Ще були Соловки з Кремлем, з мандрівкою на човнах по Соловецьких озерах, Сокирна гора де були Святі подвижники Зосима і Саватій.

Всього, цього я не показала б студентам, як би мене не зарядив на все життя натхненням до мандрівок Хижняк Андрій Андрійович.

Декілька студентів залишилися для праці в інституті, позахищали дисертації, а всі інші - кожен на своєму місці несе вогонь душі, який запалив Хижняк АА. Було ще багато гарних вчених в педінституті, вони і зараз там є. Але вони несуть натхнення теперішнім студентам, а для нас був першим Хижняк А.А. Окрім роботи (енергійної, запальної) із студентами та колегами, він вів наукові дослідження і має багато друкованих праць. Місце його досліджень - південь України, Приазов’я, Мелітопольщина. Його наснага продовжується в його учнях.

Література

1. Алексеев, А.Н. Природолюб, исследователь и учитель // Мелитопольские ведомости, 23 января 1996 г.

2. Михайлов Б.Д. История города Мелитополя. – Запорожье. Рио «Издатель», 1998. – С.95.

3. Резник В.Й. Юность Корвацкого. – Запорожье, Изд-во «Дикое Поле», 2003. – С.56,-С.129.

4. Самойлов В.О. История российской медицини. – М.: Эпидавр, 1997, -С.126.

5. Хижняк А.А. Краєзнавчі екскурсії по Запорізькій області / Методичний посібник на допомогу студентам та вчителям. -Мелітополь, 1958. – С.131-143.

6. Хижняк А.А. Запорізька область (географічний нарис). – Київ, "Радянська школа", 1959.

7. Постановления Мелитопольского уездного земского собрания 37 очередной сессии. 1899. – 412 с.

8. Чудновский С.Л. Из давних лет; Воспоминания. – М., 1934. – С.72.

9. Южное Поднепровье / Географиз. – 1956.

10. Лідія Шилова. Життєвий шлях постатей Мелітопольщини – взірець для нас // Історія української географії. Частина І: Збірник матеріалів Третьої Міжнародної наукової конференції, присвяченої 130-літньому ювілею академіка Степана Рудницького. - Тернопіль: 2007. - С.208-211.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Життєвий шлях постатей Мелітопольщини – взірець для нас

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок