Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Столичний (Київський) економічний район

Столичний (Київський) економічний район

Назва:
Столичний (Київський) економічний район
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,13 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Географічне положення Подільського економічного району, загальна характеристика

До складу району входять Київська, Житомирська та Чернігівська області, що разом охоплюють територію 89,9 тис. км2, то складає 14,9% площі України. Тут проживає 7,1 млн. осіб (разом з м. Київ).

Столичний статус території суттєво відображається на його господарському розвитку. За валовою сільськогосподарською продукцією та ефективністю її виробництва район посідає вагоме місце в державі. Частка його виробництва в загальнодержавному показнику складає 10,5 %. Район, за рахунок розташування столиці, концентрує до 30 % вищого кадрового потенціалу країни, характеризується значним соціальним потенціалом та високим освітньо-кваліфікаційним рівнем працездатною населення.

Район є лідером з виробництва точного неметаломісткого машинобудування, продукції харчової промисловості, шпалер, льонарства, вовняних тканин, а також видобутком нафти та лісозаготівлею. В галузевій структурі промисловості в 2004 р. основна роль відводилась паливній та легкій промисловості, машинобудуванню, електроенергетиці, хімії та нафтохімії.

Київ, як столиця, зумовлює сучасне вигідне транспортно-географічне положення району. До неї сходяться залізниці, автомагістралі, річкові шляхи.

Населення.

У Київському соціально-економічному районі проживає 14,7 % населення України. Його чисельність поступово зменшується внаслідок погіршення демографічної ситуації. Це виявляється у зниженні показників природного приросту населення (-7,8 ‰), а в сільській місцевості – -17,5 ‰, що є одним з найнижчих показників в Україні.

У віковій структурі населення частка окремих вікових груп майже така сама, як у середньому в Україні: працездатного віку – 57,0 %, молодших за працездатний вік 19,9 %, у пенсійному віці 23,1 %.

На території району проживають представники понад 100 національностей. Переважна більшість з них (82 %) – українці.

Населення розмішене на території району нерівномірно. Пересічна його щільність – 48,3 осіб/км2 (без м. Києва), що дещо менше за середній показник в Україні. Удвічі менша за середню в районі щільність населення в Чернігівській області (37 осіб/км2), найвища – у Київській (63 осіб/км2).

Більшість населення району (68,8%) проживає у міських поселеннях. Найвищий показник урбанізації у Київській області (79,5 %), цьому сприяє наявність тут м.Києва (2666,4 тис. жителів на 01.01.2005р.). Значно менша частка міських жителів у Чернігівській (60 %) та Житомирській (56 %) областях. Навколо Києва формується міська агломерація, яка охоплює, крім ядра, низку міст-супутників (Бровари, Бориспіль, Біла Церква, Васильків, Боярка, Фастів та ін.). Великими містами району є також Житомир (278 тис. осіб), Чернігів (300 тис. осіб).

Значну частину населення соціально-економічного району (60,4%) становлять трудові ресурси. Рівень безробіття складає 8,4 %.

У господарстві району зайнято 14,8 % від усього зайнятого населення України, з них майже 64 % у м. Києві та Київській області. Більшість населення району працює у виробничій сфері.

Природні умови і ресурси.

В орографічному відношенні район має вигляд хвилястої рівнини із загальним нахилом до центру району. Тут сходяться три великі орографічні одиниці – Поліська та Придніпровська низовини, а також Придніпровська височина.

Територія розташована в зоні західного перенесення повітряних мас. Район має сприятливі агрокліматичні ресурси для розвитку сільськогосподарського виробництва. Клімат району помірно-континентальний з достатньою кількістю опалів, теплим літом і порівняно м'якою зимою. Середня температура січня становить - 6°С, а липня 17...19°С.

За агрокліматичними відмінами всю територію району можна поділити на дві частини: північну – вологу, помірно теплу і південну – недостатньо зволожену, теплу.

Значною різноманітністю характеризуються водні ресурси соціально-економічного району. На його території протікає близько 600 річок. Всі вони належать до басейну Дніпра, протяжність якого в межах району складає 246 км. Головними ріками є також Десна, Прип'ять, Тетерів, Сейм, Остер, Ірпінь, Трубіж. Ріки відіграють важливу роль у господарстві району.

Чимало в районі невеликих озер, особливо в долинах річок Уборть (Житомирська область) і Снов (Чернігівська).

На території району є 111 водосховищ, у тому числі Київське і значна частина Канівського.

Великі площі в районі займають болота. Вони мають важливе водорегулювальне значення. Внаслідок непродуманого осушення кількість боліт у районі зменшується, зникли деякі малі річки, пересихають грунти, гинуть ліси. Це негативно впливає на режим живлення річок, рослинний і тваринний світ району, водний режим головної артерії України – Дніпра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Столичний (Київський) економічний район

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок