Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Олександр Гумбольдт - географ та природодослідник

Олександр Гумбольдт - географ та природодослідник

Назва:
Олександр Гумбольдт - географ та природодослідник
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,35 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
  Олександр Гумбольдт народився в 1769 році в Берліні у родині німецького дворянина. Його дитинство проходило в маєтку матері, у замку Тегель, де був чудовий парк з безліччю заморських рослин. У замку і в берлінському домі Гумбольдтів нерідко збирались високопоставлені вельможі і чиновники королівського двору.

  Гумбольдт здобув гарну освіту - з 18 років він навчався в декількох університетах (у тому числі, в Берліні та Геттінгені), де проходив природознавство, історію та філософію. У замку Тегель Олександр Гумбольдт захопився вивчення рослин парку, збиранням різноманітних колекцій. У дитинстві його жартома називали „аптекарем”, що в ті часи означало „учений”.

  У 1789 році Гумбольдт здійснив подорож Західною Німеччиною, потім по Рейну і написав свою першу наукову працю про рейнські базальти.

  Вже наступного року Гумбольдт обїхав Голландію, Англію, Францію. Його супутник Георг Фостер в юнацтві брав участь разом із своїм батьком у другому кругосвітньому плаванні Джеймса Кука. У Лондоні Олександр Гумбольдт та Георг Фостер познайомились з відомим вченим Дж.Бенксом, який супроводив Кука в його першому кругосвітньому плаванні.

  В 1791 році поступив у Фрейберзьку гірничу академію. Наступного року його призначили асесором в гірничому департаменті і скоро він став директором франконських рудників.

  Гумбольдт проявив технічні здібності: винайшов шахтарську лампу, що не гасла і машину для вентиляції повітря на шахтах. Одночасно він писав працю на тему хімічних реакцій у тварин та рослинних організмів. В 1797 році Гумбольдт подався у Париж, звідки в товаристві французького природодослідника Еме Бонплана вирушив у Іспанію. Багато часу витратили обидва мандрівники на те, щоб отримати дозвіл на поїздку у іспанські володіння в Америці. 5 червня 1799 року вони вирушили в Америку з порту Ла-Корунья. Мрії Гумбольдта побувати в тропічних країнах збувались.

  По дорозі мандрівники на деякий час зупинились на Канарських островах , де піднялись на вулкан Тейде.

  Прибувши до Венесуели, дослідили околиці міста Каракас і подорожували по льяносу. Також тут Гумбольдт займався детальним вивченням басейну річки Оріноко.

  Вивчивши льянос, мандрівники відправились на острів Кубу, а звідти в Перу. Добравшись з великими труднощами до м.Кіто, дослідники піднялись на вулкани Котопахі, Чімборасо та ін., на схилах яких спостерігали, як залежно від висоти різко змінюються зони рослинності.

  Дійшовши до м.Ліми, Гумбольдт і Бонплан вирушили морем до Мексики. Тут вони пробули близько року, вивчаючи природу, населення, господарство і стародавню культуру країни. Після короткого перебування в Гавані, мандрівники виїхали у Філадельфію і Вашингтон, звідки вирушили у Бордо. Тут, 3 серпня 1804 року Гумбольдт попрощався зі своїм товаришем Бонпланом. На цю подорож пішло п’ять років. Результати її для науки були величезні. Обробка зібраних ученими матеріалів - записів, колекцій, малюнків, - опис самої подорожі і видання тридцяти томів з таблицями і картами забрали двадцять п’ять років.

  В Парижі Гумбольдт почав вивчати питання аналізу газів. Він працював з відомим фізиком Гей-Люссаком, з яким здійснив декілька мандрівок Італією.

  Наприкінці 1805 року Гумбольдт повернувся в Берлін. Через два роки, він у складі свити прусського принца Вільгельма (майбутнього німецького імператора) поїхав у Францію і осів у Парижі, займаючись виданням своїх творів.

  В 1827 році Гумбольдт повертається у Берлін, і читає лекції з фізичної географії в університеті і співочій академії. Але спокійні та мляві заняття не відповідали характеру Гумбольдта. Не минуло і двох років, як він прийняв від російського царя Миколи І запрошення очолити експедицію в азіатську частину Російської імперії. Це була остання велика подорож Гумбольдта. Він приїхав до Росії вже у шістдесятирічному віці, будучи вченим зі світовим іменем.

  Ще раніше його було обрано почесним членом Петербурзької академії наук і російських наукових товариств. У Росії Гумбольдта особливо цікавило незвичайне скупчення корисних копалин і різноманітних мінералів на Уралі та Алтаї. З Петербурга Гумбольдт поїхав до Москви, а звідти через Казань – на Середній Урал, потім - у Західний Сибір, Барабинський степ і до Алтаю, далі на Південний Урал, на Волгу до Астрахані, а звіти знову до Москви і Петербурга. У грудні 1829 року Гумбольдт повернувся до Німеччини.

  Експедиція по Росії була короткочасною, охопила величезний простір і, звичайно, не могла дати таких результатів, як робота в Америці, та все ж Гумбольдт опублікував ряд статей і дві книжки з описом своєї експедиції.

  Від того часу Гумбольдт активно займається політикою, працює довіреною особою пруського короля. Отримуючи кошти на життя від королівського двору, він не маючи матеріальних проблем, займався опрацюванням своїх багаточисельних і цінних спостережень, а також виданням своїх праць.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Олександр Гумбольдт - географ та природодослідник

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок