Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Загальна характеристика Ірландії

Загальна характеристика Ірландії

Назва:
Загальна характеристика Ірландії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,13 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Загальна характеристика Ірландії

План

1. Загальні відомості.

2. Населення.

3. Природа.

4. Господарство.

5. Сільське господарство.

6. Промисловість.

7. Транспорт

Ірландія: один острів - дві країни. У більшості іноземців, що знають про Ірландію лише по зведеннях теленовин, ця земля насамперед асоціюється з неспокійною Північною Ірландією, броньовиками на вулицях Белфаста і Лондондерри і тероризмом Ірландської республіканської армії.

Насправді -це усього лише відділений бетонними пунктами шматок великого англійського брата, зовсім іншої країни - Великобританії і Північної Ірландії.

Загальні відомості.

Ірландська республіка ( Ireland; The Republic of Ireland).

Ірландська держава в Західній Європі, що займає 5/6 площі острова Ірландія й об'єднуюче 26 з 32 його графств. Площа 70 283 кв.км. Столиця - місто Дублін (502 тис. чіл.). Населення 3 537 тис.чоловік.

У плині 7 сторіч Ірландія був колонією Великобританії.

У результаті завзятої національно-визвольної боротьби країна в 1920-21р. домоглася статусу домініону. Однак у договорі 1921 року було обумовлене відторгнення від ірландської держави 6 північних графств (Ольстер) і включення його до складу З'єднаного Королівства Великобританії і Північної Ірландії. Інша частина Ірландії (26 графств) утворила домініон за назвою “Вільна Ірландська Держава”. У 1937 була прийнята конституція, що проголосила Ірландію суверенною незалежною демократичною державою Ейре. Але при цьому збереглося підпорядкування Ірландії англійському королю у відношенні зовнішніх зносин . У 1948р. Ірландський уряд прийняв закон про установу Ірландської Республіки. За цим законом, що вступив у силу в 1949р., припинялася залежність Ірландії від Великобританії.

Ірландія - буржуазна держава; республіка. Глава держави - президент, що обирається населенням на 7 років. Вищий орган законодавчої влади - парламент (палата представників і сенат). В адміністративному відношенні складається з 4 провінцій (Ленстер, Манстер, Ольстер (частина), Коннот (Коннаут) , провінції поділяються на адміністративні графства; виділяються 4 самоврядні міста.

Основна грошова одиниця - ірландський фунт.

Населення.

У національному відношенні однорідне, складається з ірландців. Офіційні мови: ірландський (гельський) і англійський.

Природний приріст із 1881р. по 1956р. склав 1677,5 тис. чіл., за те ж час еміграція склав 2836,9 тис.чіл.

Серед віруючих переважають католики - 95%, протестанти - 5%.

У складі самодіяльного населення близько 40% зайнято в сільському і лісовому господарстві, рибальстві і полюванні, близько 1% - у гірничодобувній промисловості, 15% - в обробці промисловості, 7,6% - будівництві, 12,2% у торгівлі, банках, страхових компаніях і т.п., 4,6% - на транспорті і зв'язку. У містах живе близько 40% населення, найбільш значні міста (понад 50 тис.чола.) : Дублін, Корк, Лімерик.

Ірландська мова - разом із шотландським і менкським мовами відноситься до гаельської групи кельтських мов. Ірландська мова засвідчена з IV століття нашої ери так називаними огамічними написами, а з VII в. н.е. - глоссами на латинському алфавіті. Після завоювання Англією Ірландії було заборонено говорити ірландською мовою, але народ продовжував їм користатися. З кінця XIX століття почався рух у захист національної мови. У 1921 році ірландська мова була визнана одним з державних мов.

Природа.

Ірландія - острів в Атлантичному океані, другий по величині в групі Британських островів; відділений від Великобританії Ірландським морем і протоками Північним і Св. Георга. Площа - 84 тис.кв.км.

Берегова лінія сильна розчленована. Витягнуті морські затоки врізаються в глиб гір і низовин, утворити мальовниче узбережжя з безліччю півостровів і островів. Найбільш розчленовані західні і південно-західні береги, скелясті і стрімчасті (до 600 м), фьордові на півночі і ріасові на півдні.

У формуванні рельєфу велику роль зіграли каледонська і герцинська складчастість, зв'язані з альпійськими рухами розлами і вулканічні виливи, а так само четвертинне заледеніння. У горах заледеніння залишило сліди у виді цирків, перезаглиблених долин, гленів, а на низовині - покрив донної морени, друмліни, озі, балки стоку й ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Загальна характеристика Ірландії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок