Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Скачати: Транспорт світу

Транспорт світу

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Транспорт світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,52 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з економічної географії
на тему:
Транспорт світу


До складу світової транспортної системи входять: мережа шляхів сполучен-ня (сухопутних, водних, повітряних, електронних), рухомий склад усіх видів транспорту, транспортні корпорації, що організують комерційну та інвестиційну діяльність у цій галузі, а також люди, які працюють на транспорті.
Робота транспорту становить матеріальну основу географічного і міжнародно-го поділу праці. Транспорт забезпечує зв'язки між виробництвом і споживанням, задовольняє потреби населення в перевезеннях, має велике оборонне значення.
За обсягом і структурою транспортних перевезень визначають рівень розвитку та особливості структури господарства країни чи регіону, а за конфігурацією транспорт-ної мережі - особливості та закономірності розміщення господарської діяльності.
За видами роботи транспорт поділяється на дві галузі - вантажний та пасажирський, за видами використання можливостей навколишнього середовища - на сухопутний, водний (морський та річковий) і повітряний, за видами вико-ристання засобів пересування - на залізничний, автомобільний, трубопровідний, гужовий, в'ючний тощо. Розрізняють роботу транспорту в межах держави (внутрішні перевезення, на морі - каботажні перевезення) та міжнародні перевезення.
Загальна довжина автомобільних, залізничних, водних (без морських), повіт-ряних шляхів становить близько 30 млн умовних кілометрів. (Пропускна спро-можність умовного кілометра під час перевезення вантажів така ж сама, як у од-ного кілометра одноколійної залізниці.) Найбільша густота транспортної мережі сформувалася в Північній Америці (США, Мексика, Канада), в Європі, включаю-чи і райони Центральної та Східної Європи, в Східній Азії (особливо в Японії та Східному Китаї), на півострові Індостан (Індія, Пакистан) та на півдні і сході Південної Америки.
Рухомий склад транспорту світу в 90-ті роки становив кілька мільйонів вагонів та сотні тисяч локомотивів, понад 600 тис. автомобілів, 80 тис. кораблів. Транспортні засоби постійно удосконалюються. На залізницях досягнуто швид-кості руху 250-300 км/год. Вагонний парк поповнюється вагонами великої вантажопідйомності та комфортабельними пасажирськими вагонами. В автомобільному транспорті впроваджуються все більш комфортні та екологічно чисті моделі легко-вих машин з порівняно малими витратами пального на кілометр пробігу. Морсь-кий комерційний флот поповнюється як новими суднами великої вантажопідйом-ності - супертанкерами (150-250 тис. тонн і більше), балкерами (для насипних вантажів), так і спеціалізованими кораблями найновіших класів - контейнерово-зами, ролкерами (для перевезення автомобілів та іншої техніки), ліхтеровозами, морськими автомобільними та залізничними паромами тощо. Підвищилась ванта-жопідйомність та швидкість літаків цивільної авіації. Сучасні літаки здатні пере-возити 250-500 пасажирів або понад 50 тонн вантажу на відстань 3,5-10 тис. кіло-метрів зі швидкістю 800-900 км/год. У світі налічується понад 20 тис. цивільних аеропортів (тільки в США - 15 тис.), деякі з них мають пропускну здатність понад 200-300, навіть понад 1000 рейсів за добу. В США найбільші аеропорти Чи-каго, Далласа, Лос-Анджелеса, Сан-Франциско, ім. Дж. Кеннеді в Нью-Йорку, в Європі - Франкфурта та Лондона, в Азії - Наріта в Токіо та Сінгапура.
Кількість зайнятих роботою на транспорті в економічно розвинутих країнах і в країнах, що розвиваються, становить 6-7 % економічно активного населення.
Сухопутні види транспорту в різних країнах і регіонах світу ма-ють свої особливості, пов'язані з розмірами території, характером розміщення насе-лення, рівнем розвитку економіки, співвідношенням роботи окремих видів транс-порту та загальним обсягом його роботи. Залежно від цих особливостей розрізняють кілька типів транспортних систем.
Найвищий рівень розвитку мають регіональні транспортні системи північно-американського типу (СЛІА, Канада, Австралія). Для них характерні мережі ви-сокоякісних автомобільних шляхів та залізниць, добре оснащені аеропорти та сучасні морські порти.

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Транспорт світу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок