Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Сільськогосподарські дорадчі служби та інформаційні системи

Сільськогосподарські дорадчі служби та інформаційні системи

Назва:
Сільськогосподарські дорадчі служби та інформаційні системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,95 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Сільськогосподарські дорадчі служби та інформаційні системи


Дорадчі служби
Хоча дорадчі служби є відносно новим явищем в Україні, вони вже організовані в 22 областях (27 служб, які діють на основі різних організаційних моделей, розроблених Міністерством аграрної політики, Українською академією аграрних наук, університетами та іноземними донорами). Міжнародні донорські організації, у т.ч. організації з Великобританії, Канади, ЄС, Швеції, Німеччини, IFC та USAID, забезпечили технічну допомогу для здійснення проектів та брали активну участь у випробуваннях і розробці різних моделей консультаційних дорадчих служб та поширенні досвіду в десяти українських областях.
Більше того, у ще п’яти областях дорадчі центри функціонують без донорської підтримки. Центри поширення досвіду розпочали надавати приватному аграрному сектору, що формується, в т.ч. дрібним виробниками, ринкову інформацію, освітні програми з управління фермами, науково обґрунтовані технології виробництва та правову підтримку.
У березні 2003 року була організована Асоціація дорадчих служб України (), мета якої полягає в координуванні діяльності з поширення досвіду в регіонах, обміні матеріалами, а також в організації тренінгів персоналу таких центрів, їх інституційному розвитку та забезпеченні підтримки на загальнонаціональному рівні. Одним із основних завдань Асоціації було вдосконалення законодавства у сфері консультаційних послуг для сільгоспвиробників. Результатом такої діяльності Асоціації спільно з донорськими організаціями стало прийняття 17 липня 2004 року Верховною Радою України Закону „Про сільськогосподарську дорадчу діяльність”. До поставлених цим законом завдань, зокрема, належать: збільшення ступеню поінформованості та поліпшення практичних навичок сільгоспвиробників та сільського населення; надання консультаційних послуг у галузі менеджменту та маркетингу; запровадження нових технологій та забезпечення соціального розвитку села. Згідно з цим законом консультантам або дорадникам дозволяється надавати практичну допомогу в застосуванні методів забезпечення прибутковості в умовах ринкової економіки, розповсюдженні та запровадженні в практику останніх досягнень науки, обладнання та технології, сприянні місцевим органам виконавчої державної влади у втіленні в життя державної аграрної політики.
У законі також йдеться про державну підтримку дорадчої діяльності у сільському господарстві, яка здійснюється шляхом фінансування дорадчих служб та прикладних досліджень. Крім того, законом передбачене надання дорадчих послуг на платній основі для клієнтів, що може створити сприятливі умови для збільшення доходів сільгоспвиробників та сільського населення.
Інформаційні системи про ринки сільгосппродукції
Попит на інформацію про ринки в Україні все ще залишається незадоволеним на всіх рівнях ринкового ланцюга. Згідно з даними окремого дослідження сільськогосподарських виробників АПК-Інформ 2004, 50 % респондентів заявили про значну потребу в точній ринковій інформації. Без такої детальної та надійної інформації про наявні ринки та їхні вимоги виробники приречені вкладати кошти та збувати продукцію методом спроб і помилок. В таких умовах навряд чи можливо ефективно планувати виробництво орієнтуючись на сезонні тенденції, преференції споживачів, зміни в конкурентноздатності або інші фактори, які, як правило, є визначальними для процесу виробництва або впливають на прийняття рішень у галузі маркетингу.
У межах Проекту аграрного маркетингу АМР США/LOL було створено „Ринкову інформаційну систему” для сектору фруктів та овочів, яка, зокрема, містить такі відомості: (1) докладні звіти про новини на ринку, у т.ч. оптові ринкові ціни та аналіз основних тенденцій щодо якості та наявності продукції; (2) торгові баланси ключових ринків та основних конкурентів, включно з експортом і імпортом, а також цінами та обсягами; (3) аналіз поточної ситуації та перспектив співвідношення попиту та пропозиції; (4) статті про основні проблеми, які стосуються цього сектора.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Сільськогосподарські дорадчі служби та інформаційні системи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок