Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> реферат: Загальна характеристика Австрії

Загальна характеристика Австрії / сторінка 2

Назва:
Загальна характеристика Австрії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,75 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
До півночі і півдня від осьової зони лежать хребти, складені твердими осадовими породами, в основному вапняками і доломітами: Ліхтальські Альпи, Карвендель, Дахштейн, Хохшват і інші хребти Північних Вапнякових Альп аж до згаданого вище Віденського лісу на крайньому північному сході. На відміну від шпилястих вершин кристалічних хребтів вапнякові гори - це гігантські брили з більш-менш плоскими слабонахиленими поверхнями і майже стрімкими чи навіть нависаючими схилами. Роки здебільшого оголені, тут зустрічаються провали ґрунту, печери й інші форми карстового рельєфу, утворені поталими дощовими водами в розчинних вапняках і доломітах.

Периферійну зону Альп утворять невисокі з м'якими обрисами вершин і схилів Предальпи, складені рихлими осадовими породами. А межах Австрії ця зона добре виражена на півночі, а на півдні вона відсутня.

Одна з особливостей Альп полягає в тім, що вони розчленовані глибокими і широкими поперечними долинами, завдяки чому глибинні частини Альп порівняно легко доступні, а невисокі зручні перевали дозволяють без особливої праці перетинати країну з півночі на південь у цілому ряді місць. Так, відомий перевал Бреннер має висоту 1371 м, а перевал Земмерінг - 985 м. Невипадково через альпійські перевали давно прокладені залізниці, причому деякі - без тунелів.

КЛІМАТ І РОСЛИННІСТЬ

Великі контрасти рельєфу - від низовин до снігових гір - обумовлюють вертикальну зональність клімату, ґрунтів, рослинності. На низинних північно-східній і східній окраїнах Австрії клімат помірно-теплий (середня температура липня у Відні біля + 19С, січня - 0С). Тепла досить для визрівання винограду, посухи случаються рідко. Нагору по долині Дунаю вологість підвищується, виноградники зникають, але і тут ще задоволено тепло і сонячно. З підняттям у гори збільшується кількість опадів, досягаючи 2000 мм і більш за рік на найвищих горах, особливо на їхніх західних схилах, температура падає падає на 1? на кожні 200 м висоти.

Рослинні зони на території Австрії переміняють одна іншу в наступному порядку: широколистяні (з дуба, бука, ясена) лісу в долині Дунаю (правда, сильно поріділі) змінюються змішаним лісом передгір'їв. Вище 2000 - 2200 м їх витісняють хвойні (переважно елово-пихтовие, частково соснові) лісу.

Гірські ліси - одне з національних багатств Австрії. На карті рослинності Середньої Європи австрійські Східні Альпи виглядають як єдиний великий зелений острів. Серед малих західноєвропейських держав тільки Фінляндія і Швеція перевершують Австрію в площі лісів. Особливо багато придатних для промислової експлуатації лісів у Верхній (гірської) Штирії, за що неї називають "зеленим серцем Австрії". Видимо, невипадково колір прапора землі Штирії, її народних костюмів - зелений. У період німецької окупації другої світової війни австрійським лісам був нанесений величезний збиток. Над лісами і розрідженими карликовими чагарниками - субальпийські (матті) і альпійські (альми) луки.

У жаркі літні місяці починається бурхливе танення снігів у горах, що приводить до великих паводків, у тому числі і на Дунаї, рівень якого піднімається іноді на 8 - 9 м.

Все-таки Альпи, як "збирачі вологи", мають неоціненне значення для Австрії: стікаючі з них повноводні ріки, особливо Інн, Енс, Залках, Драва служать найбагатшими джерелами невичерпної водяної енергії. Крім того, Австрія має великі запаси чистої прісної води, зосередженої крім льодовиків і рік у численних альпійських озерах (перевага озер у місцевості Зальцкаммергут). Крім цього Австрії належить південно-східна частина великого і глибокого Боденськ озера на західній окраїні країни і майже цілком мілководне озеро Нейзідлерзеє на її східній окраїні.

Сільськогосподарська площа Австрії, включаючи гірські луги, значна, але розораних земель небагато. Родючі ґрунти є (бурі лісові ґрунти в передгір'ях Альп і Шумави, різновиду чорноземів на північному сході і сході, на правобережжі Дунаю), але вони займають усе-таки незначну частину всієї сільськогосподарської площі. Переважають же гірські ґрунти - худі, щебнисті, "вимиті" рясними дощовими і поталими водами.

У надрах Австрії є різноманітні корисні копалини: залізна руда, основне родовище якої знаходиться в Штирии, а також свинцево-цинкові руди, мідна руда, боксити, марганець, сурма, молібден і інші. З нерудних копалин найважливіше значення має буре вугілля, що залягає в Штирии і Верхньої Австрії, і нафта, значні родовища якої зустрічаються на північному сході країни у Віденському басейні. Крім того, Австрія має у своєму розпорядженні запаси графіту в Штирії і солі в Зальцбурзі, Штирії, Верхньої Австрії і Тіролі. Значні запаси будівельних матеріалів - граніту, мармуру, вапняку, каоліну й ін. Маються великі запаси магнезиту в Штирії і Каринтії, але магнезит не є, як відомо, сировиною першорядної важливості. У Верхній і Нижній Австрії також мається газ. Кам'яного вугілля практично немає. Промислових запасів алюмінієвої руди немає.

ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ ДЕРЖАВИ

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Загальна характеристика Австрії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок