Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Скачати: Загальна характеристика Австрії

Загальна характеристика Австрії

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Загальна характеристика Австрії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,75 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Загальна характеристика Австрії

План

1. АВСТРІЯ НА ПОЛІТИЧНІЙ І ФІЗИЧНІЙ КАРТАХ ЄВРОПИ

2. КЛІМАТ І РОСЛИННІСТЬ

3. ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ ДЕРЖАВИ

4. ЕКОНОМІКА КРАЇНИ

5. ТРАНСПОРТ

6. РІЗНЕ

7. СПИСОК ВИКОРИСТОВУВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:

АВСТРІЯ НА ПОЛІТИЧНІЙ І ФІЗИЧНІЙ КАРТАХ ЄВРОПИ

Австрія складається з 9 федеративних земель: Нижньої Австрії, Верхньої Австрії, Бургерланда, Штирії, Каринтії, Тіролю, Форарльберга, Зальцбурга і Відня. У столиці кожної з земель знаходиться аеропорт. Основні пристані розташовуються в Лінце і біля Відня. Найбільшими містами є Відень, Грац, Лінц і Зальцбург.

Австрія, територія якої витягнута у виді клина, що сильно звужує до заходу, займає небагато місця на карті Європи. Її площа складає 83,8 тис. км 2. Географічне положення Австрії сприяє її спілкуванню з іншими європейськими країнами, з яких вона безпосередньо граничить з родин. Найбільш важлива по економічному потенціалі і найбільше густо населена східна частина країни граничить з Чехією і Словаччиною, на півночі з Угорщиною, на південно-сході зі Словенією. Це забезпечує Австрії сприятливі транспортно-географічні умови для взаємовигідної торгівлі із сусідніми країнами.

На заході Австрія граничить зі Швейцарією і тісно зв'язаним з нею Ліхтенштейном. На північно-заході і півдні з нею примикають Німеччина й Італія.

Положення в центрі Європи робить Австрію перехрестям ряду транс'європейських меридіональних шляхів (зі скандинавських країн і держав центральної Європи через альпійські перевали Бреннер і Земмерінг в Італію й інші країни). Обслуговування транзитних перевезень вантажів і пасажирів дає Австрії визначені доходи в іноземній валюті.

Крім цього, як легко установити по фізичній карті, державні кордони Австрії здебільшого збігаються з природними рубежами - гірськими чи хребтами ріками. Тільки з Угорщиною, Чехією і Словаччиною (на невеликому відрізку) вони проходять майже по рівній місцевості.

Коли наш співвітчизник, направляючи в Австрію потягом, перетинає Чесько-Австрійську границю в північно-східному куті країни, він буває трохи розчарований. Де ж альпійська Австрія? Навкруги, наскільки сягає око, рівна, як стіл, безлесая розорана рівнина. Подекуди миготять зелені острівці садів і виноградників, цегельні будиночки так самотні дерева на межах і уздовж доріг. Рівнини і горбкуваті низовини простираються звідси далеко на південь уздовж усієї границі з Угорщиною і займають 20% території. Але досягши Відня, ми попадаємо в більш типову для Австрії природне середовище: гори, Віденський ліс (Вінервальд) - північно-східний форпост могутніх Альп і піднесено-горбкувата широка і відкрита долина Дунаю, що помітно підвищується в західному напрямку. Якщо піднятися на одну з вершин Віденського лісу, наприклад, Каленберг ("Лиса гора"), то далеко на півночі і північно-заході в блакитному серпанку за Дунаєм можна розглянути невисокі горбисті, покриті лісом, гранітні кряжі Шумави, тільки деякі вершини яких піднімаються трохи вище 700 метрів. Це древня височина займає 0,1 території країни.

Безсумнівно, Альпи - пануючий ландшафт в Австрії, вони (разом з передгір'ями) займають 70% площі країни. Це - Східні Альпи. Так прийнято називати частина альпійської гірської системи, що лежить до сходу від долини Верхнього Рейну, по якому тут проходить державний кордон зі Швейцарією. У чому відмінність Східних Альп від Західних? До сходу від Рейнського розламу альпійські хребти приймають широтний напрямок, починають розходитися як би віялом і знижуватися. Східні Альпи ширше і нижче Західних, більш доступні. Тут менше льодовиків, і найбільші з них приблизно вдвічі коротше, ніж у Швейцарії. У Східних Альпах більше лугів і особливо лісів, і корисними копалинами Східні Альпи набагато багатші Західних.

Якщо перетнути Альпи з півночі на південь, то легко помітити, що геологічна будівля і склад їхніх гірських порід, що складають, розташовується симетрично щодо осьової зони. Ця зона - найбільш високими і могутніми, покритими льодовиками і снігами група хребтів, серед яких виділяються Високий Тауерн із вищою крапкою країни - двоголовою вершиною Глосглокнер ("Великий Дзвонар"), що досягає 3997 м; Ецтальські, Штубайські, Циллертайські Альпи. Усі вони разом із прилягаючими з заходу і сходу хребтами складені твердими кристалічними породами - гранітами, гнейсами, кристалічними сланцями. Найбільший льодовик - Пастерце - має довжину близько 10 км і площа 32 км 2.

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Загальна характеристика Австрії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок