Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Річковий транспорт

Річковий транспорт

Назва:
Річковий транспорт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,12 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Річковий транспорт
Річковий транспорт України відіграє важливу роль у транспортному обслуговуванні економічних районів Дніпровського басейну, а також у здійсненні зовнішньоторговельних перевезень.
В Україні національним перевізником є акціонерна судноплавна компанія (АСК) “Укррічфлот”.
Експлуатаційна довжина річкових судноплавних шляхів загального користування в 2000р. складала 4071 км., а до 2003 року ця цифра скоротилась на 300 км. Протягом 2000-2003р. також скоротилася довжина річкових судноплавних шляхів зі знаками судноплавства; якщо в 2000р. довжина експлуатаційних водних шляхів з освітлювальними і світловідбиваючими знаками складала більш 90% загальної експлуатаційної довжини, то до 2003р. вона скоротилася до 59% або 2,1 тис. км.
Найважливішою судноплавною артерією України є Дніпро (1018км.), а також її притоки Десна і Прип’ять. До інших судноплавних річок відносяться Південний Буг, особливо на відрізку Миколаїв-Олександрівка; Дністер до м.Заліщики Тернопільської області; Сіверський Донець і Дунай на відрізку Рені-Вилково.
Загальна кількість одиниць транзитного флоту АСК “Укррічфлот” станом на 01.01.2001 складала 323 одиниці.
Головними річковими портами України є Київ, Херсон, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Миколаїв, Кременчук, Черкаси, Ізмаїл, Рені.
Річковий транспорт України здійснює зовнішньоторгові перевезення вантажів. Перш за все це перевезення експортно-імпортних вантажів між портами Дніпровського басейну і Придунайських країн – Румунії, Угорщини, Болгарії, Австрії, а також в морські порти Туреччини, Греції, Ізраїлю, Франції, Італії та інших країн Середземномор’я.
Характеристика річкових портів України
В сучасних умовах відправка і прибуття зовнішньоторгових вантажів здійснюється переважно через Запорізький, Дніпропетровський, Миколаївський, Херсонський річкові порти загального користування, а також через річковий порт Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у м.Комсомольськ-на-Дніпрі. У невеликих обсягах і епізодично здійснюється переробка зовнішньоторговельних вантажів у Київських, Черкаських, Кременчуцьких, Ново-Каховському річкових портах і на пристанях філії “Овод” спільного українсько-швейцарського підприємства “Демос”, розташованих на території Дніпропетровського комбінату в м.Дніпродзержинську.
Річкові порти являють собою транспортні вантажоперевалочні комплекси, що містять:
портові, козлові, плаваючі крани вантажопідйомністю від 5 до 30 т. екскаватори, автокрани, авто- і електронавантажувачі та інші засоби механізації вантажно-розвантажувальних робіт;
ьгідротехнічні споруди, включаючи пристані і захисні споруди;
ьпортові акваторії з підхідними фарватерами;
ьвідкриті складські території і закриті склади;
під'їзні автомобільні шляхи і залізничні колії.
Загальна довжина облаштованих пристаней складає 11,7 км., на вантажно-розвантажувальних роботах використовується 158 портових кранів загальною вантажопідйомністю 1379 т., 56 плавучих кранів, гідропісконавантажувачі й інша механізація. Загальна площа складських приміщень складає 474,2 тисячі м.кв., з них накритих — 15,2 тисячі м.кв. Довжина портових залізниць – 32 км., внутрішніх автомобільних доріг – 23км.
Загальна добова пропускна здатність річкових портів складає 20 тисяч тонн. Обсяги переробки експортно-імпортних вантажів складають 1,4-2,1 млн. тонн щорічно.
Поряд із пристанями загального користування вантажно-розвантажувальні роботи виконуються на пристанях міністерств, відомств, підприємств, яких нараховується до 190 одиниць. По своєму призначенню ці пристані використовуються: для навантаження і вивантаження зерна – 30 одиниць; нафтопродуктів – 13 одиниць; мінерально-будівельних вантажів – 120 одиниць; інших вантажів – 47 одиниць. Загальна довжина цих пристаней складає 16,7 км, з яких 9,2 км. – це обладнані пристані, а інші розташовуються на прикордонних берегах, де використовується механізація плаваючих портів.
Порт Київ
Здійснює переробку генеральних і навалочних вантажів, що перевозяться в прямому водному, змішаних залізнично-водних і водно-автомобільних сполученнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Річковий транспорт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок