Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Мазурські озера

Мазурські озера

Назва:
Мазурські озера
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,58 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Мазурські озера

Мазури (так польською мовою “звучать” Мазурські озера) - слово, що відразу асоціюється з літом, з просторими голубими плесами озер, білими парусами, дрімучими лісами, повними звірів, з природою та сільським краєвидом, незайманим цивілізацією.

Мазури пропонують: аматорам парусного спорту - широкий водний простір та сприятливі вітри, любителям природи - безлюдні куточки з дикими звірами, дослідникам історичних слідів - багатоетнічне минуле, зачароване у чисельних будівлях та легендах, шукачам вакаційних пригод - строкатий натовп та своєрідний клімат у більших туристичних центрах.

Незважаючи на те, що назва “Мазури” відноситься до великого простору на північному сході Польщі, основним синонімом “мазурскості” є Великі Мазурські Озера - країна, що займає 1700 км2 території, понад 15% поверхні якої займає водний простір (1/4 водних ресурсів Польщі), у цьому числі найбільші польські озера: Снярдви (Śniardwy) - 109,7 км2 i Мамри (Mamry) - 102,4 км2.

Країна Великих Мазурських Озер - це унікальна система водяних маршрутів, озера, поєднані природними ріками та каналами. На сьогодні, діюча водна система нараховує на основному відрізку 126 км, а разом з бічними розгалуженнями понад 200 км. Це найдовша система для парусного туризму у Польщі.

Серед найбільших польських міст Країни Великих Озер:

розташоване у центрі, на клаптику землі між озерами Нєгочін та Мамри, Гіжицко (Giżycko), 30 тис. жителів, відомий туристичний центр, Піш (Pisz), 20 тис. жителів, так звані “південні ворота Мазур”, Венгожево (Węgorzewo) - 12 тис. жителів, на півночі, недалеко східного берегу Cнярдв, “мекка” любителів парусного туризму - Міколайкі (Mikołajki), 4 тис. жителів, та

Мронгово (Mrągowo) - 23 тис., столиця міжнародного фестивалю музики Country.

Краєвид Країни Великий Озер дуже різноманітний. Мазурською специфікою вважаються сильні, переважно південно-західні вітрі, а також раптові зміни погоди, про що слід пам'ятати, вирушаючи у “велике плавання”.

У Мазурських лісах можна зустріти рисі, олені, лисиці, сарни та кабани. Варто відвідати Борецьку Пущу, де на волі живуть зубри.

Незабутні враження гарантують натуральні пливучі острови у заповіднику Закрент (Zakręt) - 1 км від села Крутинь (Krutyń). Ці острови утворилися на товстому шарі торфу, до якого насіялися сосни, журавлина та росички.

Мазури - це рай для любителів риболовлі. У місцевих озерах та річках водяться щуки, вугри, судаки, лящі, плотва тощо. Ловити рибу можна також на приватних ставках.

Туристичні атракції

Варто згадати також про пам'ятки архітектури на Мазурах.

Замки Хрестоносців

У 1226-1230 хрестоносці, на запрошення князя Конрада Мазовецького, осіли на цій території. Шляхом завоювань швидко створили могутню державу, що займала територію Вармії, Західного Помор'я та Мазур. І хоча від часів розквіту їх держави минуло майже півстоліття, легендарні хрестоносці продовжують жити в уяві поляків. З тих часів збереглися до сьогоднішніх днів їхні замки на Мазурах - у Барчянах (Barcianach), Елку (Ełku), Гіжицку (Giżycku), Кентшинє (Kętrzynie), Ніжіци (Nidzicy), Ольштинку (Olsztynku), Оструджє (Ostródzie) - відбудований, Щитнє (Szczytnie) - фрагмент, Венгожевє (Węgorzewie), Решелю (Reszelu), Тинє (Tynie), Гарбно (Garbno). Замки перебудовувалися протягом століть, змінювали свої функції та власників. Служили за школи, мисливські резиденції, в'язниці та будинки адміністрації. А тепер становлять ще одну туристичну атракцію Мазур. У замках хрестоносців сьогодні можна не лише ознайомитися з музейними колекціями, але й переночувати, з'їсти обід та взяти участь у середньовічному святі.

Гіжицко (Giżycko)

У Європі існувало кілька головних штаб-квартир Гітлера. Більшість ставок, як, наприклад, Вільчи Шанєц (Wilczy Szaniec w Gierłoży - “Вовче Лігвище”), розташована на віддалі від великих міст, у лісах, оточених озерами та багнами. Відкрита: понеділок-неділя (від ранніх годин до сутінків, тел. 089 752-44-29)

Любителі органної музики не пропускають нагоди послухати концерти органів, що відбуваються у Євангельському Костелі у Гіжицку.

Фортеця Бойен (Twierdza Boyen), споруджена протягом 1844-1856 рр., один з досконало збережених прикладів прусської фортифікаційної школи. Розташована на захід від Гіжицко, на вузькому перешийку між великими озерами, становила основний елемент у ланцюгу фортифікаційних будівель, що охороняли зі сходу доступ до прусської держави.

Грюнвальд (Grunwald) - поле битви

У південній частині гміни Грюнвальд знаходяться так звані Грюнвальдське Поле з Музеєм Грюнвальдської Битви та Пам'ятником Перемоги під Грюнвальдом. 15 липня 1410р. біля Грюнвальду відбулася одна з найбільших битв між хрестоносцями (близько 21 тис.) під командуванням Ульріха фон Юнгінгена та об'єднаними польськими, литовсько-російськими та чеськими силами (близько 29 тис.) під командуванням Владислава Ягелло та Вітольда, що завершилася перемогою поляків та їх союзників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Мазурські озера

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок