Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Населення США

Населення США

Назва:
Населення США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,76 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Населення США

Площа - 9,4 млн. км.

Населення - 261 млн. чоловік.

Столиця - Вашингтон.

За державним устроєм США - федеративна республіка, до складу якої входить 50 штатів і федеральний (столичний) округ Колумбія. США - найбільша за своїм економічним, політичним і військовим потенціалом країна світу. При 5% населення на її частку припадає близько ¼ світового виробниства і споживання товарів та послуг. Країна веде першість за рівнем продуктивності праці, розвитком науки і наукоємних виробництв, в освоєнні космосу, а також у воєнному виробництві. З-поміж транснаціональних корпорацій світу - 2 / 5 американські. Через них США здійснюють вплив на економіку і політику інших країн. США є вирішальною силою НАТО. Перетворення США на наймогутнішу країну світу є наслідком поєднання дуже сприятливих природних, соціально-економічних умов і політичних обставин.

Територія США поділяється на три частини. Основна частина , або ,,суміжні штати”, розміщені центрі материка Північна Америка між Канадою і Мексикою.

Це 48 штатів, на які припадає 83% площі і 99,3% населення країни. 49-м штатом є Аляска, що розташована на однойменному півострові на крайньому північному заході материка. 50-й штат - Гавайські острови - знаходиться в центральній частині Тихого океану.

США - країна, що виникла на Атлантичному узбережжі з переселенських колоній Англії. Після проголошення незалежності вони поступово розширили свою територію аж Тихого океану. ,, Рух на Землі” став героїчною сторінкою американської історії. Він відбувався у безперервних війнах з корінним населенням - індіанцями, яких винищували або відтісняли в несприятливі для життя місця. Значні території були ,,куплені” чи просто загарблення в інших держав. Географічне положення ,,суміжних штатів” винятково вигідне. Їх омивають води двох океанів - Атлантичного й Тихого, Мексиканської затоки і Великих озер. Канада і Мексика ніколи не загрожували США, а водні простори надійно захищали країну під час Першої і Другої світових воєн і водночас сприяли зв'язкам її з зовнішнім світом у мирні часи.

Природно-ресурсний потенціал. Частина величезної території США знаходиться в екстремальних умовах і зазнає стихійно шкоди - землетрусів, ураганів, повеней, посухи, заморозків. високогір'я. Проте в цілому, природа країни сприятлива, а природні ресурси дуже великі. Корисні копалини США різноманітні, а родовища вигідно розміщені. Це стосується і паливно-енергетичної сировини, і руд металів, і нерудних металів.

2

Величезними є земельні ресурси. Майже ½ площі використовується для потреб сільського господарства.

Головною перевагою клімату є достатнє зволоження рівних земель східної частини країни і положення їх у помірному та субтропічному поясах. У тропічному поясі знаходяться Гавайські острови. Природна родючість субтропічних червоноземів, чорних та каштанових ґрунтів великих північноамериканських степів - прерій - поліпшена людиною. Ліси й досі вкривають 3/10 площі країни. Великі озера являють собою найбільший резервуар прісної води на Землі. Разом з річковою системою Міссісіпі вони є ідеальним внутрішнім водним шляхом.

Територія США багата на унікальні ландшафти. Частину з них перетворено в національні парки. Серед них Йєллоустон - величезна гейзерна область. Йосемітська долина - творіння відступаючого льодовика, Великий каньйон - результат ерозії Колорадського плато та ін. Американці першими вдалися до охорони своєї природної спадщини. Сучасна система заповідних територій становить 30 млн. гектарів. У США витрачаються значні кошти на охорону природного середовища. Проте в наслідок величезних розмірів матеріального виробництва і транспортного парку в країні ще досить багато проблем з забрудненням повітря, води і землі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Населення США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок