Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Скачати реферат: Політична система і державний устрій Болгарії

Політична система і державний устрій Болгарії / сторінка 18

Назва:
Політична система і державний устрій Болгарії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
228,48 KB
Завантажень:
511
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
q Міністр державної адміністрації. Микола Васильов. 35 років, закінчив економ-мічний факультет в Будапешті, бакалавр з бізнес адміністрації, фінансів та економ-міки. З липня 2001 року по липень 2003 року – віце-прем’єр, миністр економіки, після 2003 року – віце-прем’єр, міністр транспорту та сполучень.

q Міністр праці і соціальної політики. Емілія Масларова. 56 років, економіст, міністр праці в уряді Луканова. Депутат 38 та 39-х НЗ. Замісник голови парламентської групи БСП. Член вищої ради БСП, голова демократичного союзу жінок.

q Міністр культури. Стефан Данаїлов. 62 роки, вища освіта з актерської майстер-ності, член вищої ради БСП, народний представник 39-х та 40-х НЗ. Член ради з духовного розвитку при Президенті Болгарії з 25 квітня 2002 року.

Окрім вступу Болгарії в Євросоюз уряд Республіки продовжує здійснювати політику, яка направлена на досягнення наступних пріоритетних цілей:

v Ріст ВВП країни, скорочення від’ємного для Болгарії сальдо у зовнішній торгівлі і дефіциту з поточного рахунку;

v Ріст іноземних інвестицій в економіку держави;

v Ріст експорту, активізація роботи іноваційного фонду;

v Прийняття нового кримінально-процесуального кодексу, внесення змін до Консти-туції держави, приведення нормативно-правової бази у відповідність до європейського законодавства;

v Прийняття законів про авторські права;

v Будівництво АЕС “Белене”;

v Реструктуризація Національної електричної компанії і державної компанії “Булгаргаз”, а також інших енергетичних об’єктів;

v Приватизація підприємств “Булгартабак холдінга”;

v Рішення питання про продовження роботи третього і четвертого енергоблоків на АЕС “Козлодуй”;

v Прийняття нового податкового закону;

v Реалізація стратегій приватизації БМФ та “Болгарія Ер”;

v Прийняття закону про автомобільні перевезення, складання національного плану розвитку Болгарії;

v Введення системи подохідного обкладення, визначення нової межі бідності, ство-рення срібного пенсійного фонду;

v Прийняття нового суспільно-процесуального кодекса, прийняття закону про торго-ву реєстрацію, прийняття мір проти організованої злочинності, збереження валютного ре-жиму і регулювання банківського сектора, забезпечення стабільності національної грошо-вої одиниці, продовження роботи валютної ради;

v Спрощення візового режиму з США та Великобританією;

v Скорочення відставання в сферах сільського господарства, охорони навколишнього середовища, вільного надання послуг.

РОЗДІЛ ІV. ХАРАКТЕРИСТИКА ОРГАНІВ СУДОВОЇ ВЛАДИ.

4.1. Особливості функціонування судової системи Болгарії.

1 Правова система. Загальна характеристика.

Болгарія належить до романо-германської правової сім’ї. Правова культура країни на протязі віків формувалась під впливом візантійських державно-правових традицій і тому об’єднується компоративістами в одну групу з правовою культурою інших православних держав (на противагу західній правовій культурі). Сучасна правова система Болгарії стала складатися після відновлення державності в 1878 році. Тоді були прийняті перші кодекси за європейськими зразками (угорським, німецьким, російським).

Після проголошення в 1946 році народно-демократичної держави дієвість поперед-нього законодавства була повністю скасована. В Законі Болгарських Народних Зборів від 9 листопада 1951 року “Про скасування всіх законів, виданих до 9 вересня 1944 року” йшлося про те, що відміняються і вважаються недійсними закони та нормативні акти, які суперечать Конституції і встановленому в Болгарії після 9 вересня 1944 р. соціалісттич-ному законодавству. Нова правова система була побудована на базі державно-правових ідей марксизму – ленінізму. В цей період законодавець активно використовував радян-ський правовий досвід. Відповідно в 1950 – 1980-ті рр. Болгарія була складовою частиною соціалістичної правової сім’ї.

З кінця 1989 року в Болгарії почали розгортатись процеси радикальних перетворень політичної та економічної систем, був взятий курс на зміцнення демократії, перехід до ринкової економіки. Конституція 1991 року встановила нові принципи правової системи держави, в число яких входять прихильність до загальнолюдських принципів: свободи, миру, гуманізму, рівності, справедливості і терпимості; пріоритет прав особистості, її гідності та безпеки, розподіл влади, ідеологічний, політичний та економічний плюралізм. Була проголошена рішучість створити демократичну, правову і соціальну державу.

В той же час Болгарія не пішла на повну відмову від всіх соціалістичних цінностей, за-кріпивши в новій Конституції право на працю, на соціальне забезпечення у разі безробіття і в наслідок недієздатності, заборону експлуатації дітей, нічної роботи жінок, соціальну функцію власності, охорону навколишнього середовища.

В результаті повномасштабної реформи 1990-х рр., яка торкнулась всіх сфер права, Болгарія повернулась в романо-германську правову сім’ю, зберігши при цьому минулу структуру своєї правової системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: Політична система і державний устрій Болгарії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок