Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> реферат: Політична система і державний устрій Болгарії

Загрузка...

Політична система і державний устрій Болгарії / сторінка 2

Назва:
Політична система і державний устрій Болгарії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
228,48 KB
Завантажень:
510
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
4. Вивчення структури і функціонування судової влади, а саме: дослідження принци-пів діяльності болгарських судів, серед яких особливе значення надаватиметься Конституційному суду;

5. Надання характеристики політико-адміністративного устрою Республіки Болгарія, сучасного стану функціонування органів місцевого і регіонального самоврядування;

6. Аналіз процесу адаптації національного законодавства та реформації політичної системи Республіки Болгарія відповідно до норм та принципів Європейського Со-юзу, а також характеристика сучасного стану питання.

Методологічною основою даної роботи стало комплексне використання різноманітних методів, серед яких можна виокремити: структурно-функціональний метод, метод аналізу, синтезу, індукції, дедукції та системний метод. Також було використано історичний метод та метод порівняння.

При написанні даної роботи була опрацьована та використана різноманітна джерельна база, зокрема нормативно-правові акти Республіки Болгарія (Конституція 1991 р. та ін.), ряд наукових праць та підручників, як вітчизняних так і іноземних авторів, різноманітні статті в періодичних виданнях. Велике значення мало використання Інтернет-джерел.

Оцінюючи стан дослідження даної теми у вітчизняній науці, варто визнати, що він за-лишається все ще низьким, особливо це стосується рівня дослідження адміністративно-територіального устрою та функціонування органів місцевого самоврядування Республіки Болгарія.

Бакалаврська робота складається з вступу, шести розділів і висновків загальним обся-гом 60 сторінок тексту.

У вступі висвітлено актуальність даної теми, окреслено об’єкт, предмет та методи до-слідження, визначено мету та завдання дослідження.

Перший розділ присвячено загальній характеристиці форми державного устрою і кон-ституційного ладу Республіки Болгарія, розглянуто історію конституційного розвитку, ха-рактеристику діючої Конституції та конституційних законів.

У другому розділі йдеться про принципи функціонування законодавчої влади, структур-ру Парламенту, його функції та повноваження, перелік основних політичних партій.

Третій розділ присвячено характеристиці органів виконавчої влади - Президента та уряду.

Четвертий розділ стосується судової гілки влади, а також функціонування Конститу-ційного суду.

У п’ятому – проаналізовано основні принципи адміністративно-територіального устрою держави та засади функціонування органів місцевої влади.

У шостому розділі охарактеризовано еволюцію політичної системи Болгарії в кон-тексті європейської інтеграції.

У висновках підведено підсумки виконаної роботи.

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФОРМИ ДЕРЖАВНОГО ПРАВЛІННЯ І КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ.

1.1. Історія конституційного розвитку.

Болгарія розташована у східній частині Балканського півострова. Її територія складає 111 тис. кв.км. Населення Болгарії – 7761 млн. чоловік; 85% з них – болгари. Столиця дер-жави – м. Софія. Офіційна мова – болгарська. Традиційна релігія – східно-православне ві-росповідання.

Доля болгарського народу досить драматична. Болгарська держава була створена в 681 році. Проте її існування переривалось два рази і на досить довготривалий період. Так, перша болгарська держава існувала з 681 по 1018 р. Друга – з 1186 по 1397 р. Третя існує з 1878 року по даний час.

Між першою та другою болгарською державою, тобто на протязі 168 років, Болгарія перебувала під владою Візантії. Між другою і третьою державами, тобто п’ять століть, болгарський народ знаходився під турецьким гнітом.

Визволення Болгарії від турецького гніту відбулось в результаті розгрому військ Ос-манської імперії на Балканах в 1878 р. російською армією. Таким чином, було покладено початок третій болгарській державі і його конституційній історії.

За останні 120 років в Болгарії діяло чотири конституції: Конституція Болгарського царства 1879 р., так звана Тирновська конституція; Конституція Народної Республіки Болгарія 1947 р.; Конституція Народної Республіки Болгарія 1971 р.; Конституція Ре-спубліки Болгарія 1991 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: Політична система і державний устрій Болгарії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок