Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Скачати реферат на тему: Політична система і державний устрій Болгарії

Політична система і державний устрій Болгарії / сторінка 24

Назва:
Політична система і державний устрій Болгарії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
228,48 KB
Завантажень:
511
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
14 і 15 грудня 2001 року в Лаакені відбулось чергове засідання Ради Європейського Со-юзу. В заключному документі вказувалось, що ЄС має на меті прийняття в 2004 році десять країн-кандидатів. У відношенні Болгарії та Румунії було відзначено, що цим країнам буде надано сприяння і буде фіксований строк їхнього прийняття в Союз. Вказувалось, що причи-ною відставання Болгарії та Румунії були в першу чергу економічні критерії, прийняті в Копенгагені.

Щоб приєднатись до Євросоюзу, майбутні члени, підписуючи договір про приєднання, наділяються тими ж правами і обов’язками, якими володіють країни-члени об’єднання. Дого-вір має бути прийнятий одноголосно країнами-членами ЄС і країнами-новими членами.

Єврокомісія веде переговори з країнами-кандидатами від імені країн-членів відносно їх можливості прийняти на себе зобов’язання членства, також прийняття загальних законів, норм і стандартів на 80000 сторінках aсquis communantaire (Законодавство ЄС).

Одним з найважливіших моментів Законодавства є глава 24 – “Правосуддя та внутрішні справи”. Ціль політики ЄС в цій сфері – розвиток Союзу, як “зони свободи, безпеки і право-суддя”.

Можливо, найвиднішою частиною правосуддя і внутрішніх справ ЄС є Шенгенське зако-нодавство, яке веде до скасування внутрішнього прикордонного контролю. Законодавство ЄС в сфері правосуддя і внутрішніх справ включає, головним чином, регламенти і директиви, спільні дії і позиції, резолюції, конвенції.

Переговори з Болгарією по главі 24 були офіційно розпочаті 27 червня 2001 року під час Сьомої сесії Міжурядової конференції по переговорам про приєднання. В подальший період процеса переговорів (2001-2003 рр.) Болгарія надала Єврокомісії чотири пакети Додаткової інформації до переговорної позиції. Документи, що відзначали прогрес в сферах по розділам і явні, конкретні зобов’язання, взяті по ходу переговорів, були високо оцінені ЄК.

29 жовтня 2003 року в Брюсселі, в рамках 18 Міжурядової конференції по переговорам про приєднання Болгарії до Європейського Союзу була досягнута домовленість про попереднє закриття переговорної глави “Правосуддя і внутрішні справи”.

6.3. Зміни в Конституції, яких вимагає членство в ЄС.

Зміни в законодавстві:

1 “Закон про захист особистих данних” від 1 січня 2002 року;

1 Закон про зміни і доповнення до “Закону про Міністерство внутрішніх справ” від 6 лютого 2003 року;

1 “Закон про міри проти фінансового тероризму” від 5 лютого 2003 року;

1 “Закон про зміни і доповнення до Закону про іноземців в Республіці Болгарія”, квітень 2003 року;

1 “Закон про боротьбу з нелегальним трафіком людей”. 7 травня 2003 року;

1 “Закон про надання притулку і біженців” від 16 травня 2002 року та інші.

Стратегія і програма по їх виконанню:

Ø Національна стратегія протидії корупції;

Ø Національний план дій про прийняття Шенгенського законодавства;

Ø Національна стратегія боротьби з наркотиками;

Ø Національна стратегія боротьби із злочинністю та ін.

Характеризуючи процес вступу в Європейський Союз і наслідки цього для Болгарії, не можна не порівнювати цю країну з Румунією, яка одночасно з Болгарією стала членом ЄС.

В 20-х числах вересня 2006 року Болгарія і Румунія урочисто святкували своє фактичне приєднання до сім'ї європейського дому. 1 січня 2007 року Болгарія і Румунія стали відпо-відно 26-м і 27- членом Європейського Союзу. На цьому завершився п'ятий етап розширення організації на схід і, зокрема, на терени колишнього «табору народної демократії», який розпочався ще в 2004-му році. Із вступом двох нових членів Європейський Союз набув в певному сенсі й нової якості. І всі інші, так звані «країни-сусіди», котрі вже офіційно визнані кандидатами на вступ до ЄС або лише збираються й намагаються ними стати (а серед них і Україна), інтегруватимуться до Євросоюзу, уже багато в чому відмінного від того, куди вони прагнули роки й навіть десятиліття.

Порівняно з десяткою країн, що вступили в Євросоюз в 2004 році, ситуація з Болгарією та Румунією дещо складніша: ці країни не до кінця були готові до повноправного членства. І навіть зараз, будучи вже членами Європейського Союзу, вони повинні і надалі виконувати всі ті умови, які зазвичай вимагають від кандидатів. Ця обставина викликає здивування ряду європейців, породжує заздрість країн, котрі вступили в 2004-му році, та незрозуміння тих держав і народів, які в майбутньому мають надію вступу в ЄС, очікуючи з Брюсселя натяку на терміни свого можливого прийняття.

Безперечно, вступ 1 січня 2007 року став подією урочистою та помпезною. Але поряд з цим слід серйозно замислитись про шлях, яким рухається Європа. Адже ще ніколи прийом нових членів до ЄС не супроводжувався такою кількістю додаткових умов, застережень і обмежень. Так, наприклад, низка румунських і болгарських товарів не отримає доступу на загальноєвропейський ринок. Румунські та болгарські громадяни будуть безправніші на євросоюзівському ринку праці, ніж їхні сусіди у спільному “Європейському домі”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: Політична система і державний устрій Болгарії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок