Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Українською реферат: Політична система і державний устрій Болгарії

Загрузка...

Політична система і державний устрій Болгарії / сторінка 26

Назва:
Політична система і державний устрій Болгарії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
228,48 KB
Завантажень:
510
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Though the president of republic appoints the head of the government, its assistants and ministers, The government can start to work only after reception of trust from Parliament.

ВИСНОВКИ.

Описавши принципи функціонування політичної системи та державного ладу Республіки Болгарія, її внутрішню структуру та характер взаємовідносин в ній, можна підвести деякі підсумки.

Після оголошення незалежності та підписання в 1991 році Конституції, Республіка Бол-гарія вступила на новий етап розвитку. Перед нею повстала проблема формування політич-них інститутів влади.

Основний закон 1991 року і прийняті на його основі конституційні та інші закони сфор-мували в цій країні форму правління, яка з огляду на класичну доктрину класифікується як парламентська республіка. Політичний розвиток Болгарії має досить довгий історичний кон-текст, а відтак побудова нинішньої системи влади та владних відносин черпає багатий істо-ричний досвід минулого.

В Болгарії сформувалася досить ефективна, на мою думку, модель парламентської рес-публіки, де законодавчо сильний Парламент, який визначає напрями внутрішньої та зовніш-ньої політики і є основою політичної системи, поставлений в чітко обумовлені межі своєї діяльності. Мається на увазі, що володіючи широкими повноваженнями, Парламент Болгарії має їх ефективно здійснювати, якщо ж він не може її ефективно реалізувати, то існує чіткий механізм розпуску парламенту. Ці межі спонукають його до чіткої структуризації та фор-мування ним відповідального уряду. Важливу роль у такій парламентській моделі відіграють політичні партії, які, створюючи конкурентне політичне середовище, підвищують ефектив-ність та відповідальність влади.

Проаналізувавши формування політичних партій в парламенті, можна дійти висновку, що політична система Болгарії загалом відзначається своєю стабільністю, але постійна конку-ренція серед провідних партій постійно тримає цю систему у напруженні. Протягом остан-нього часу в Болгарії сформувалася партійна система з двома провідними партіями (БСП та НРСД), які мають різне ідеологічне спрямування. Але жодна з двох партій не здатна само-стійно сформувати уряд, а відтак мусить шукати порозуміння з іншими малими партіями. Така конфігурація сил в Болгарії наближає цю країну до традиції європейського парла-ментаризму, а особливо Німеччини.

Хоча голова Уряду, його заступники й міністри призначаються Президентом Республіки, Уряд може працювати тільки після отримання довіри з боку Парламенту, є відповідальним перед нею і йому же підконтрольний. До цього можна додати, що глава держави не вправі за власною ініціативою поставити питання про відставку Уряду.

Формування Уряду парламентською коаліцією та його підзвідність Парламенту створює дієву систему взаємної співпраці і відповідальності законодавчої та виконавчої гілок влади. Акцент у діяльності Уряду робиться на виконанні партійних та коаліційних програм, що та-кож є важливим критерієм його політичної відповідальності.

Глава держави Республіки Болгарія не входить в систему органів виконавчої влади, хоча положення, що регламентують його статус, вміщені в главі четвертій Конституції Болгарії, яка називається “Президент Республіки”.

Президент Болгарії має чітко визначені повноваження, також має деякі важливі важелі впливу на інших суб’єктів політичної системи, зокрема на Парламент. Особливістю прези-дентської влади Болгарії, на мій погляд, є те, що Президент набирає особливо значної ваги в кризові періоди функціонування влади, коли потрібен авторитет і зважена незалежна позиція. У визначених Основним законом випадках Президент має право прийняти рішення про роз-пуск Парламенту та призначення дострокових виборів з метою уникнення конституційної кризи влади. Президент виступає своєрідним арбітром у політичній системі та є гарантом її стабільності.

Процес формування та вдосконалення діяльності судів у Республіці Болгарія були доволі тривалим, але на даний час сформувалася досить гнучка та ефективна система незалежних судів, які є гарантами дотримання принципів правової держави. Гарантом дотримання Кон-ституції та конституційного ладу в країні є Конституційний суд.

В результаті адміністративно-територіальної реформи та делегування повноважень місце-вим органам влади в Болгарії створена досить вдала система управління, основними рисами якої є децентралізація влади та її наближення до громадян. Місцева громада і регіональна влада отримала можливість самостійно вирішувати значну кількість проблем без втручання центральних органів. Крім того реформа суттєво наблизила регіони до інтеграційних тен-денцій на континенті в межах ЄС.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: Політична система і державний устрій Болгарії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок