Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> реферат на тему: Політична система і державний устрій Болгарії

Політична система і державний устрій Болгарії / сторінка 3

Назва:
Політична система і державний устрій Болгарії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
228,48 KB
Завантажень:
511
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Тирновська конституція встановлювала монархічну форму правління з народним пред-ставництвом. Вона наділяла царя надзвичайно широкими повноваженнями. Цар був вер-ховним представником і главою держави. Його постать вважалась священною і недотор-каною. Він був наділений правом законодавчої ініціативи. Згідно Конституції жоден за-кон, не затверджений і не опублікований царем, не вступав в силу. Виконавча влада нале-жала царю. Судова влада діяла від імені царя. Цар мав право на помилування з кримі-нальних справ, він представляв державу у всіх зносинах з іноземними державами, від його імені уряд укладав всі договори з іншими країнами. Право ратифікувати міжнародні дого-вори також належало царю. Слід звернути увагу і на такі повноваження царя: тільки він мав право скликати Народні Збори на сесії і розпускати парламент на власний розсуд і в будь-який час. Цар і наслідувач престолу звільнялись від всіх податків, державних зборів і повинностей. Цікавим є те, що поруч із існуванням такої сильної монархічної влади Тир-новська конституція включала ряд приписів, які дають змогу вважати її одною з найбільш ліберальних монархічних конституцій того часу.

В першу чергу мова йде про приписи, які закріплюють новий суспільний порядок на болгарських землях, а саме буржуазний устрій, і які створюють гарантії, які роблять немо-жливим повернення до феодального суспільного порядку, що існував у період турецького гніту. Так, Конституція проголошувала: права власності недоторкані; всі болгарські гро-мадяни рівні перед законом; поділу на класи в Болгарії не існує, немає також титулів бла-городства і інших відмінностей; в Болгарському царстві не існує торгівлі людьми; всі-лякий раб, якої статі, віросповідання чи народності він не був, стає вільним, вступивши на болгарську територію.

Тирновська конституція включала також ряд статей, які викликали невдоволення бол-гарських царів. Це були приписи, які встановлювали наступні повноваження Народних Зборів: Народні Збори визначали матеріальний склад царя і його двору; державна влас-ність не надавалась в приватне користування ні царю, ні членам його сім’ї; Народним Збо-рам належала законодавча ініціатива; жоден закон не міг бути опублікований, доповне-ний, змінений чи відмінений, якщо він не був попередньо обговорений і прийнятий На-родними Зборами, яким належало також право тлумачити закони і т.д.

Окрім цього, цар не поважав і ті приписи Тирновської конституції, згідно яких болгар-ським громадянам надавалась свобода слова, право створювати спілки і збиратися без всілякого попереднього дозволу. Цар не тільки грубо порушував Конституцію, але й само-вільно призупиняв її дію.

В 1935 р. в Болгарії була встановлена монархічно - фашистська диктатура.

9 вересня 1944 р. в результаті збройного повстання болгарського народу і не без допо-моги Червоної Армії монархо-фашистська диктатура в Болгарії була скинута. Влада пе-рейшла в руки народу.

8 вересня 1946 р. був проведений референдум, що стосувався форми правління в Бол-гарії. Громадяни повинні були проголосувати “за народну республіку” або “за монархію”. Переважна більшість виборців (92,7%) проголосувало за ліквідацію монархії. 15 вересня 1946 року Болгарія була проголошена Народною республікою.

4 грудня 1947 р. Великі народні збори прийняли Конституцію Народної Республіки Болгарія.

Конституція 1947 р. закріплювала всеохоплюючу владу болгарського народу. Вся влада в Народній Республіці Болгарія, йшлося в ній, походить від народу і належить народу.

Конституція передбачала багаточисельні і серйозні гарантії, що забезпечували діючу владу народу в державі. Так, функція державної влади, тобто вираження волі народу і на-дання їй обов’язкового характеру шляхом прийняття відповідних правових актів, здійсню-валась через вільно обрані представницькі органи і шляхом опитування населення. Всі представницькі органи обирались громадянами на основі всезагального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні на порівняно короткі строки – Народні Збори на чотири роки, органи місцевого самоврядування – на три роки.

Представники народу у всіх представницьких органах були відповідальні перед вибор-цями. Депутати могли бути відкликані і до закінчення терміну перебування на посаді.

Народні Збори обирали і звільняли від обов’язків уряд і окремих його членів. Уряд відповідав за свою діяльність і звітувався перед Народними Зборами.

Члени уряду несли кримінальну відповідальність за порушення Конституції і законів, а також за злочини, скоєні ними під час виконання своїх обов’язків. Вони відповідали в громадянському порядку за шкоду, нанесену своїми протизаконними вчинками державі і громадянам.

Народні Збори також обирали Верховний Суд Народної Республіки, який здійснював судовий нагляд за судами всіх видів. Суди були незалежні і при винесенні постанов під порядковувались тільки закону. Конституція передбачала участь в судовиробництві судо-вих засідателів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: Політична система і державний устрій Болгарії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок